Win 98 na nowym sprzecie bez stacji dyskow

Witam,

Musialem przeniesc cala zawartosc dysku na inny komputer,bo poprzedni odmowil posluszenstwa.Wiec przelozylem dysk "na zywca" do innego kompa.Wszystko niby dziala zainstalowalem drivery,ale wyskakiwal mi ciagle blue screen z pamiecia operacyjna,a jego nastepstwem byly blue screeny o bledy VXD.Postanowilem wiec reinstalowac winde.Z pod systemu operacyjnego instalator w ogole nie mogl zaczac prace przez ww. pamiec.Instalujac go w sposob boot cd natrafilem na sytuacje : po sprawdzeniu zainstalowanych skladnikow 100%,przeszedl do sprawdzania miejsca na dysku,gdzie doszedl do 63%(chyba w tym momencie chcial tworzyc dysk startowy) po czym pojawil sie dosowy napis na wierzchu instalatora windows "Wloz dysk do stacji B: i nacisnij dowolny klawisz".Stacji dyskietek ten komputer nie posiada i nie wydaje mi sie,ze jest mozliwosc podlaczenia jej.Komputer to Packard Bell ixtreme 2626.

Odpowiedzi: 1

Bols:

Witam,

Musialem przeniesc cala zawartosc dysku na inny komputer,bo poprzedni odmowil posluszenstwa.Wiec przelozylem dysk "na zywca" do innego kompa.Wszystko niby dziala zainstalowalem drivery,ale wyskakiwal mi ciagle blue screen z pamiecia operacyjna,a jego nastepstwem byly blue screeny o bledy VXD.

Tu należało zresetować sprzet w rejestrze i zainstalowąc od nowa. Do tego możesz użyc programy RegCleaner/ menu Narzędzia/ Zresetuj wpisy dot. konfoguracji sprzetowej



Postanowilem wiec reinstalowac winde.Z pod systemu operacyjnego instalator w ogole nie mogl zaczac prace przez ww. pamiec.Instalujac go w sposob boot cd natrafilem na sytuacje : po sprawdzeniu zainstalowanych skladnikow 100%,przeszedl do sprawdzania miejsca na dysku,gdzie doszedl do 63%(chyba w tym momencie chcial tworzyc dysk startowy) po czym pojawil sie dosowy napis na wierzchu instalatora windows "Wloz dysk do stacji B: i nacisnij dowolny klawisz".Stacji dyskietek ten komputer nie posiada i nie wydaje mi sie,ze jest mozliwosc podlaczenia jej.Komputer to Packard Bell ixtreme 2626.

Jak Ci pokaże się okienko abys wlożyl dyskietke do napedu to kliknij Anuluj - w ten sposob przejdziesz dalej z instalacja, ale bez utworzenia dysku startowego. 

Piotr P.
Dodano
15.01.2007 19:51:24
  • Bols 15.01.2007 20:06:58

    Dzieki za to.Co do tej stacji dyskow.Nie jest to okienko,tylko instalator zawiesza sie(zostaje sam obraz),na ktorym przebija sie dosowy napis "Wloz dyskietkie .... B: i ...." naciskam ESC ale nie reaguje i buffor klawiatury blokuje mi sie po kilku wcisnieciach.Jezeli wyjdzie mi kombinacja z usunieciem ustawien systemowych,to nie bede musial reinstalowac.Jeszcze raz dzieki.

  • Rebe 16.01.2007 08:40:07

    <DIV>Piotr P - z tym "anuluj" to moze nie być tak prosto, bo - jeżeli to jakiś scandisk to może nie przejść dalej .</DIV> <DIV>Nie prościej będzie odpalić tę reinstalkę z przełącznikami w setupie&nbsp;&nbsp;( moze nie tylko standardowe /is /im itp., ale również /p f ) ?</DIV>

Bols
Dodano:
15.01.2007 18:35:44
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1