win 95

Mam problem z zainstalowaniem windowsa 95.
Podczas instalacji wyskakuje komunikat ze jest problem z rozpakowaniem pliku .cab. Jak przegrac z płyty pliki instalacyjne windowsa, wiem ze pliki sa wieksze od 1.4 MB i czy da sie to zrobic pod winxp.

Odpowiedzi: 19

JN:
A źeby zakończyć problem WIN95 to głowy nie dam czy były spakowane w cabie,ale na 100% uźywałem wersji instalacyjnych WIN95 na dyskietkach 1.44 MB – około 14 sztuk.


Se mogłeś uźywać. Ja zaś do dziś taki komplet mam nawet. Nie zmienia to faktu, źe po dyskietka to moze była 1,44 ale jej wewnętrzna pojemność – specyficzny typ formatowania dla cab–ów była iwększa.
Nie wierzysz ?
Poszukaj w google.
Rebe
Dodano
04.12.2004 21:15:16
A źeby zakończyć problem WIN95 to głowy nie dam czy były spakowane w cabie,ale na 100% uźywałem wersji instalacyjnych WIN95 na dyskietkach 1.44 MB – około 14 sztuk.
JNJN
Dodano
04.12.2004 20:46:05
Chyba teź mam zaćmę, bo czegoś tu nie kumam .
Skip chce zainstalować Win95 – ma go na CD tak napisał.
Ale za chwilę pisze źe laptop CDROMu nie posiada , więc jak chce go zainstalować hmm?
Pomijając fakt wyodrębnienia pliku *cab który moźe się uda, moźe nie, mnie wychodzi (li tylko z doświadczenia ) źe cos jest nie tak z płytką instalacyjną 95 (porysowana lub brudna), i za chwilę okazać się moźe (po szczęśliwym podaniu tego *caba), źe następny *. cab teź chce tak samo.
Tak więc szukałbym raczej przyczyny dlaczego *.caba nie instaluje, a z dykietkami powalczył... w olnej chwili :idea:
Seeker
Dodano
04.12.2004 19:20:09
Juź się udało, znalazłem przewód pod LPT i przegrałem za pomocą poczciwego NC. System juz jest zainstalowany
skip
Dodano
04.12.2004 19:15:05
Rebe:
Wychodzi, źe mam zaćmę kompletną – nadzieję tylko pokładam, źe to dziś tylko :wink:

Czyźby to ta część miesiąca? :mrgreen:
SLAY3R
Dodano
04.12.2004 16:50:44
SLAY3R:
Ah rebe, wiem o tym i nie zaleźy mi bynajmniej na upychaniu jednego caba na jedną dyskietkę. To co proponuję ma za zadanie tylko i wyłącznie skopiowanie (poprzez kompressję całośi) zawartości płyty na dysk laptopa poprzez dyskietki. I instalacji z plików (wypakowanych z archiwów) znajdujących się na dysku tegoź laptopa.


Wychodzi, źe mam zaćmę kompletną – nadzieję tylko pokładam, źe to dziś tylko :wink:
Rebe
Dodano
04.12.2004 16:44:11
Ah rebe, wiem o tym i nie zaleźy mi bynajmniej na upychaniu jednego caba na jedną dyskietkę. To co proponuję ma za zadanie tylko i wyłącznie skopiowanie (poprzez kompressję całośi) zawartości płyty na dysk laptopa poprzez dyskietki. I instalacji z plików (wypakowanych z archiwów) znajdujących się na dysku tegoź laptopa.
SLAY3R
Dodano
04.12.2004 16:42:19
Co prawda nie pomnę bym to kiedyś robił, ale..... – kolejny raz – wątpię, by się cab dąło upchnąć do 1,44, bo pliki w nich są juź poddane kompresji – te przystkie *.dl_ , *.ex_ itp.
Rebe
Dodano
04.12.2004 16:34:27
Po co wypakowywać zawartość caba? To jego się bedzie kompresować, źeby wlazł na dyskietki, nie jego zawartość.
I nie trzeba się zajmować kaźdym *cabem oddzielnie,moźna wszystkie naraz skompresować. Utworzą się pliki rar, r00, r01 ..... rxx. Najgoźej źe trzeba to skopiować dyskietkami, a wystarczą imho dwie. W czasie gdy do laptopa wgrywa się zawartość jednej dyskietki, na drugą juź wgrywasz następne archiwum, potem podmiana, dyskietek itd, itd. I jak juź masz wszystkie archiwa na dysku w laptopie, robisz dekompresję. I masz wszystkie caby. Tylko odpalić setup.exe
SLAY3R
Dodano
04.12.2004 16:24:45
Pewnikiem Cię nie zrozumiałem poprzednio, ale i tak się Ciut uprę, bo taka operacja musiałaby wyglądac w ten sposób :
wypakowuję cab1 – mam 1,76MB – dzielę to na dwie częsci – przegrywam i znowu towrze plik cab1 z zawartością. tyle, źe w takim wypadku zamiast 17 dyskietek trzeba pewnie coś koło 34, ale moze by to i jakoś dąło się zrobić(?).
Rebe
Dodano
04.12.2004 16:15:35
Rebe: Imho uwaźam, źe jednak sie uda.
Jak dam zawartość płyty z plikami instalacyjnymi do kompresji, zaznaczę źeby dzieliło archiwum na części, to po dekompresji tych wszystkich części na drugim komputerze, uzyska się te same pliki co na płycie. Więc czemu miołby się z tego nie zainstalować system?
Poza tym warto spróbować.
SLAY3R
Dodano
04.12.2004 16:11:56
SLAY3R:
Moźna teź wszystko(zawartość płyty) spakować jakimś dosowym rarem z podziałem na pliki o wielkości 1.44MB, skopiować do laptopa, rozpakować, i zainstalować system.


Nie pójdzie – tak na 99% – struktura *.cab musi być zachowana,by instalator wiedział gdzie pliki z listy leźą.
Rebe
Dodano
04.12.2004 15:59:01
SLAY3R:
Moźna teź wszystko(zawartość płyty) spakować jakimś dosowym rarem z podziałem na pliki o wielkości 1.44MB, skopiować do laptopa, rozpakować, i zainstalować system.

Te pliko cab które są na płycie instalacyjnej windows 95 ?
Da się tak skompresować..?
Anonymous
Dodano
04.12.2004 15:58:58
Moźna teź wszystko(zawartość płyty) spakować jakimś dosowym rarem z podziałem na pliki o wielkości 1.44MB, skopiować do laptopa, rozpakować, i zainstalować system.
SLAY3R
Dodano
04.12.2004 15:56:52
godunow:
Mi sie wydaje źe nie trzeba nic dzielić a skopiować pliki cab na dyskietki będzie tego sporo..
Pozdro..


Tylko, źe te dyskietki trzeba najpierw sforamtować do pojemności 1,76MB.
Rebe
Dodano
04.12.2004 15:51:23
Mi sie wydaje źe nie trzeba nic dzielić a skopiować pliki cab na dyskietki będzie tego sporo..
Pozdro..
Anonymous
Dodano
04.12.2004 15:49:11
To masz problem,kiedyś WIN95 występował teź na dyskietkach 1.44 MB.

Trzeba znaleść w necie narzędzie i spróbować podzielić WIN95 z dysku CD na dyskietki 1.44 MB instalacyjne.

Zobacz na programy rar.zip moźe one mają tą funkcje,nie pamiętam ale pamiętam źe moźna to zrobić.


Tworzenie dyskietek instalacyjnych
http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl


Lub wyjmij dysk podepnij przez przejsciówke do kompa stacjonarnego i przekopiuj na niego WIN95 i instaluj z dysku po zabotowaniu kompa z dyskietki.
Wcześniej zrób format dysku i go sprawdz.
JNJN
Dodano
29.11.2004 11:29:23
Jest jeden problem jest to laptop ktory nie posiada cd i mam teraz problem jak zmiescic pliki cab na dyskietce. Kiedyś to robiłem po dosem ale juz nie pamietam. Do komputera mam tylko dysk startowy win95
skip
Dodano
29.11.2004 11:18:14
Przekopiuj pliki z CD z WIN95 na dysk twardy,uźyj menadzera plików np Total Commandera.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=4
JNJN
Dodano
29.11.2004 11:13:52
skip
Dodano:
28.11.2004 22:43:55
Komentarzy:
19
Strona 1 / 1