Win 7 - problem z podłączeniem 2 kompletów głośników.

Witam Mam problem polegający na braku równoczesnego sprawnego funkcjonowania dwóch kompletów nagłośnienia w Windows 7 Jeden to zwykłe głośniki komputerowe 2.1 podłączane pojedynczym wtykiem jack tudzież mini jack. Drugi to 2 kolumny podłączone do wzmacniacza który z kolei jest podłączony kablem 2 chinch - jack do komputera (gniazdo czarne) Precyzując problem polega na tym, że oba komplety po podłączeniu kolejno do "wyjście na głośnik przedni" zielone gniazdo przedstawione na fotce poniżej (głośniki komputerowe) i do "wyjście na głośnik tylni" czarne gniazdo widoczne na fotce (zestaw wi fi) http://img697.imageshack.us/img697/8020/dzwiekzglosnikowpodpiet.png Oba zestawy nie grają równocześnie ponieważ system przewiduje ustawienie tylko jednego gniazda jako domyślny przy czym gniazdo czarne nie reaguje w ogóle, zielone tylko po ustawieniu "głośniki" jako domyślne. Nadmieniam, że na systemie xp wszystko działo jak należy po ustawieniu głośników w wyjście tylne (zestaw wi fi) oraz gniazda wyjście boczne (zestaw komputerowy 2.1) Moja karta dźwiękowa jak widać na obrazku to karta zintegrowana realteka, z którą wcześniej również miałem masę problemów żeby w ogóle wydobywał się jakikolwiek dźwięk oczywiście tylko w przypadku win 7. Pytanie brzmi co zrobić by oba zestawy grały równocześnie

Odpowiedzi: 1

W zasadzie jesteś w połowie drogi, do osiągnięcia mojego efektu, który miałem u siebie jakiś czas temu. Rzecz co prawda nie sprowadzała się do Win 7, ale w sumie to bez znaczenia. Dla zintegrowanej karty dźwiękowej istotne jest, że wysyła sygnał na jacka, ale tylko na jedno gniazdko: kolor zielony. I żaden inny nie jest wyjściem dla sygnału stereo. Czarne gniazdo odpowiada za tylne kanały w układzie np. 5.1 więc zwykłe stereo (u Ciebie - podwojone) - nie ruszy. Rozwiązałem to tak, że wszystkie głośniki podpiąłem do wzmacniacza, a ten dopiero do karty poprzez jacka. I inaczej się nie da. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę ilość Ohmów na każdy głośnik. Już nie pamiętam, jak to szło (4 czy 8 Ohm) - więc jeśli nie wiesz, zapytaj kogoś bardziej elektrycznie zorientowanego.
XanTyp
Dodano
28.03.2010 18:36:11
Wizzi
Dodano:
28.03.2010 15:00:12
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1