Win 7- nowy komp, format

Witam Zakupiłem dziś laptopa :mryellow: Mam z nim mały problem. Otóż mam pytanie odnośnie legalności systemu. W zakupionym lapku są 2 partycje, pierwsza ma ok 480gb a druga 20Gb. Na drugiej partycji oryginalnie zainstalowany jest instalator systemu, który przy pierwszym uruchomieniu zainstalował mi 7. Chciałbym wszystko skasować, porobić nowe partycje i zainstalować od nowa cały system. Znalazłem na necie win 7 z wszystkimi wersjami (wersje systemu wybieram przed instalacją). Jeśli to zrobię i wpisze klucz który znajduje się na naklejce komputera to czy system będzie oryginalny? Oczywiście zainstaluje tą wersję 7 do której przypisany jest klucz. Wkurza mnie dlaczego tak to jest rozwiązane. Zainstalowały mi się jakieś pierdoły, trialowe wersja oprogramowania itp. Jeśli to zrobię to czy mogę stracić gwarancję? Proszę o pomoc...

Odpowiedzi: 4

Kolego XanTyp to jak inaczej mogę zainstalować oryginalny system, skoro oryginalny już mam? To nie jest piractwo.. Napisałem do microsoftu i otrzymałem odp co z tym fantem zrobić. Nie chciałbym być nie uprzejmy ale trochę hamsko z Twojej strony udzielając mi takiej odpowiedzi. Szukałem pomocy, mimo iż mam oryginalny system... Może lepiej sprecyzować pytanie, byś się nie czepiał? Przydała by się milsza odpowiedź a nie od razu pogróżki... Myślisz, że masz władze to Ci wszystko wolno. Ludzie szukają pomocy, a nie problemów...
Proncjusz
Dodano
17.02.2010 22:11:53
  • XanTyp 18.02.2010 01:17:10

    [quote=Proncjusz]Kolego XanTyp to jak inaczej mogę zainstalować oryginalny system, skoro oryginalny już mam?[/quote]Więc każda inna kombinacja z systemem "ściągniętym z sieci" a nie zakupionym w sklepie - to jest piractwo. Chcesz mnie jeszcze o czymś pouczyć w tym zakresie?[quote=Proncjusz]Może lepiej sprecyzować pytanie, byś się nie czepiał?[/quote]Widzę, że zerknąłeś w moją sygnaturkę. Rozsądnie.[quote=Proncjusz] Przydała by się milsza odpowiedź a nie od razu pogróżki...[/quote]Jestem tu moderatorem, a nie piastunką. Dla mnie istotne jest to, co tu się pisze, a nie to, co się zamyśla. Nie interesują mnie Twoje motywy, ale fakty, które poruszasz.[quote=Proncjusz]Myślisz, że masz władze to Ci wszystko wolno.[/quote]Nie wszystko, ale dość, by wiedzieć, kiedy naruszany jest regulamin i odpowiednio zareagować.[quote=Proncjusz]Ludzie szukają pomocy, a nie problemów...[/quote]W twoim przypadku dobrze się jeszcze zastanów, czy jest dokładnie tak, jak piszesz. Masz legalny system i szukasz głupich rozwiązań...[quote]Hamstwo... Jasiu! No, jak piszesz słowo chamstwo?! No... noo... no może i dobrze.[/quote]

[quote=Proncjusz]Znalazłem na necie win 7 z wszystkimi wersjami (wersje systemu wybieram przed instalacją). Jeśli to zrobię i wpisze klucz który znajduje się na naklejce komputera to czy system będzie oryginalny?[/quote]System jest oryginalny: ten, który masz bieżąco na kompie. A o piratach podyskutuj sobie gdzie indziej. [color=darkred]Ostrzegam: drugie naruszenie [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&t=115496]regulaminu[/url] i piątego posta już nie napiszesz.[/color] [quote]Jeżeli masz problem z nielegalnie zdobytą grą/programem nie staraj się uzyskać pomocy na forum. Nie popieramy piractwa, kierujemy się zasadą „ Ukradłeś, martw się sam”[/quote] Zamykam.
XanTyp
Dodano
16.02.2010 23:56:28
A cha co do gwarancji nie tracisz gwarancja jest tylko na sprzęt nie na system.
zibi68
Dodano
16.02.2010 22:28:38
Sprawa jest dosyć prosta jeżeli użyjesz tej samej wersji (edycji) instalacyjnej to możesz podać klucz z kompa i będzie OK ale tylko i wyłącznie do tej wersji czyli np. jeśli masz wersje HOME to możesz zainstalować z dowolnego nośnika wersje HOME i podać swój klucz który jest do HOME to jedyna możliwość. Oczywiście HOME podałem za przykład. Osobiście wywaliłem wersje preinstalowaną naszpikowaną bzdetami - szczególnie często przez SYMENTAC i ich antywir Pozdrawiam [color=olive]A ja jeszcze od siebie dodam: sprawa NIE JEST taka oczywista jak zibi opisuje. Dużo zależy od wersji systemu preinstalowanego przez konkretnego producenta. Pozdrawiam Veers[/color] A cha co do gwarancji nie tracisz gwarancja jest tylko na sprzęt nie na system. [color=olive] A-ha - co do gwarancji - to użycie niewłaściwego sterownika potrafi uszkodzić sprzęt, i porządny serwis jest to w stanie udowodnić. Będzie to chyba podpadało pod "użycie niezgodne z przeznaczeniem".[/color]
zibi68
Dodano
16.02.2010 22:27:47
Proncjusz
Dodano:
16.02.2010 22:15:49
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1