Win 2003 – slabe wyniki w testach grafiki ...

Witam jakis czas posiadam windows 2003 server . Ostatnio robiilem sobie testy w 3dMarku 2001SE+patch . Ku mojemu zdziwieniu na kolejnych testach grafika osiagala duzo wieksza ilosc klatek nix na XP (dla porownania w 1–szym tescie na XP max bylo 160 klatek tu na windows 2003 250 klatek itp...) Bylem pewny wysokiej noty a tu lipa . W XP "wyciskalem" ok14/15 tys pnk a tu tylko 9 tys . Krafika (wizualnie) dziala lepiej a juz na pewno nie gorzej !! Wiec gdzie jest problem , mniej wydajny proc czy jak , cos mocno psuje wyniki . Nie ma nawet zajakniecia przy tescie , nic ... Na XP podczas tego testu bywaly momenty "przyciecia" obrazu a tu jest rewelacynie plynnie,dobrze....

Oczywiscie ustawienia takie jak "przyspieszenie sprzetowe=full" Dxdiag – wszystko na maxa... Testy robilem na roznych sterach do grafiki i jest to samo... Jak na moje to jest inny problem niz grafa ,no ale moze ktos cos wie ... Jakies inne nastwy RAMu , czegos , nie mam pojecia ...

z gory dzieki za info

Odpowiedzi: 12

Pawełek napisał
Aczkolwiek z chęcią poznam receptę na sukces w tym systemie, którą będę mógł przekazywać dalej osobom, które podobnie jak ja myślą, źe Windows 2003 Server nie jest systemem do gier

Akurat w tej chwili w domu uźywam Windows 2003 pl i gry wszelkiego rodzaju chodzą bez problemu .
Ma kilku grach Windows xp się wieszał a na tym nie
A ze on ma inne zastosowanie nie do gier to fakt ..

W lini poleceń trza wpisać dxdiag i powłaczaj co się da !
Oraz
We właściwościach karty
Anonymous
Dodano
30.05.2004 15:38:34
godunow:
Tu bym sie bardzo z Tobą Pawełku nie zgodził (...)
Swe wywody oparłem na doświadczeniach zaawanowanych w tych sprawach znajomych (i tych z mojego miasta i tych na forum – np. opinia kolegi Rebe) :idea: Sam nie miałem okazji tego sprawdzać, bo mnie ten system w ogóle do niczego niepotrzebny :idea:

Aczkolwiek z chęcią poznam receptę na sukces w tym systemie, którą będę mógł przekazywać dalej osobom, które podobnie jak ja myślą, źe Windows 2003 Server nie jest systemem do gier :idea: :wink:
Pawek
Dodano
30.05.2004 14:26:42
godunow:
Pawek:
System Windows 2003 nie jest systemem do gier i mimo nawet najlepszej konfiguracji nie da się go ustawić tak, aby pracował równie wydajnie co Windows XP w sferze gier... Ten system został skonstruowany w zupełnie innych celach.

Więc jeśli Ci zaleźy wyłącznie na grach, to wróć do Windowsa XP... Bo następny w kolejce do gier, będzie dopiero Longhorn.

Tu bym sie bardzo z Tobą Pawełku nie zgodził
Po odpowiedniej konfiguracji Windows 2003 serwer pl
Gry chodzą lepiej niź na windows xp !!
komputer mój Atlon 1200 /512 ram–u kart Radeon full 9200 128 Ramu–u Hd– 40 GB
Pozdrówka



... teoretyzujesz czy masz jakies konkrety co do ustawien , jesli tak to powiedz dokladnie jakie nastewy nalezy zrobic .....
jacek_1.8t
Dodano
30.05.2004 13:28:07
Pawek:
System Windows 2003 nie jest systemem do gier i mimo nawet najlepszej konfiguracji nie da się go ustawić tak, aby pracował równie wydajnie co Windows XP w sferze gier... Ten system został skonstruowany w zupełnie innych celach.

Więc jeśli Ci zaleźy wyłącznie na grach, to wróć do Windowsa XP... Bo następny w kolejce do gier, będzie dopiero Longhorn.

Tu bym sie bardzo z Tobą Pawełku nie zgodził
Po odpowiedniej konfiguracji Windows 2003 serwer pl
Gry chodzą lepiej niź na windows xp !!
komputer mój Atlon 1200 /512 ram–u kart Radeon full 9200 128 Ramu–u Hd– 40 GB
Pozdrówka
Anonymous
Dodano
30.05.2004 12:27:38
OK – problem rozwiazany

dzieki i pozdrawiam
jacek_1.8t
Dodano
29.05.2004 15:26:37
Dokładnie tak. Wydajność w 3D nie była główną bolączką programistów piszących ten system.
Pawek
Dodano
29.05.2004 14:43:22
Pawek:
System Windows 2003 nie jest systemem do gier i mimo nawet najlepszej konfiguracji nie da się go ustawić tak, aby pracował równie wydajnie co Windows XP w sferze gier... Ten system został skonstruowany w zupełnie innych celach.

Więc jeśli Ci zaleźy wyłącznie na grach, to wróć do Windowsa XP... Bo następny w kolejce do gier, będzie dopiero Longhorn.



... :D :D :D , czy widziasz abym powiedzial choc jeden raz "gry" ... Chodzi mi tylko o problem ktory opisalem . Myslalem ze istnieja jakies dodatkowe ustawienia , ktorych w 2003 nie brakuje ... Czyli po Twojej wypowiedzi rozumiem ze 2003 jet mniej wydajny w grafice niz np. XP ... Tak ??
Anonymous
Dodano
29.05.2004 14:32:15
System Windows 2003 nie jest systemem do gier i mimo nawet najlepszej konfiguracji nie da się go ustawić tak, aby pracował równie wydajnie co Windows XP w sferze gier... Ten system został skonstruowany w zupełnie innych celach.

Więc jeśli Ci zaleźy wyłącznie na grach, to wróć do Windowsa XP... Bo następny w kolejce do gier, będzie dopiero Longhorn.
Pawek
Dodano
29.05.2004 11:27:17
Liberator:
Nie wiem jak rozumieć Twój problem. Jesteś nie zadowolony, źe idzie płynnie?


... niby tak , ale jest mniej o "tylko 4 tys , pnk . Wiec chyba jednak jest cos nie tak :roll: :roll:

Szymon , zmienialem nastawy procka ...im mniej tym slabiej :?
jacek_1.8t
Dodano
29.05.2004 10:21:08
Nie wiem jak rozumieć Twój problem. Jesteś nie zadowolony, źe idzie płynnie?
Anonymous
Dodano
28.05.2004 00:29:52
a ustaw procesor normalnie, bez podkrecania
Szymon Grabiński
Dodano
27.05.2004 15:04:43
...jeszcze dodam ze opcje wydajnosci systamu zostaly przestawione na max wydajne i na programy a nie tlo...
dodatkowo wykonalem testy na 3dMark 2003 , wyniki sa podobne do tych na XP (tylko 300 pnk mniej na 2003 serv) ale jest dziwne przycinanie obrazu na CPU Test , procecor co prawda to tylko Athlon XP 2200 (krecony na 2.1Ghz) no ale jest ten sam co przy XP ... moze to cos podpowie...
jacek_1.8t
Dodano
25.05.2004 23:36:57
jacek_1.8t
Dodano:
25.05.2004 23:08:25
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1