Win 2000 + Win ME + Linux :)

Wiem źe to głupi pomysł ale mam pytanko. Ale najpierw wyjaśnie co chcę osiągnąć.

Obecnie mam 2 dyski. 60GB i 6GB. Na dysku 60GB mam WinXP i dane. Ten dysk zostanie odłączony a zostanie tylko 6GB. Na tym małym dysku chce zainstalować ww. systemy. Nawet jeśli nie będzie do nich dostęp z pod bootmanagera systemowego to nic się nie stanie. Jak juź poinstaluje systemy to podłącze spowrotem większy dysk i zainstaluje Acronis OS Selector, który wykryje systemy [będzie ich łącznie 4] i zrobi z tego bootmenu [działające mam nadzieje :)]

I tutaj nasówa się moje pytanie. W jakich częściach dysku, i jakich partycjach mam instalować poszczegulne systemy. np. Linux na początku – Ex3, ME –FAT32, 200 –NTFS

Jeśli coś jest niezrozumiałe to słuźe odpowiedziami :)

Odpowiedzi: 4

Witam ponownie :)

Wczoraj w nocy czyli ok godziny 00:00 skończyłem instalowanie systemów. Oczywiście nie konfigurowałem ich, tylko instal i 1 uruchomienie, a potem kolejny.
Teraz ptzedstawie co, gdzie i jak instalowałem:

Dysk o wielkości 6 GB został podzielony ga 4 partycje:
1) FAT 32 [Primary Partition][~1GB][Windows ME]
2) NTFS [Primary Partition][~2,4GB][Windows 2000]
3) Ext3 [Primary Partition][][Linux Mandrake 9,2]
3) SWAP [Logical Partition][~130MB]

Tak się przedstawia sprawa dysku.
Podczas instalacji ustaliłem kolejność instalowania na: WinME, 2000, Linux. Po operacji instalacji w LILO miałem dostę do wszystkich 3 systemów :D Czyli cel docelowy na dysku 6GB został osiągnięty.

Następnie podpiąłem mós dysk z WinXP i chcąc zainstalować Acronis OD Selector napotkałem przeciwność. Poniewaź wszystkie moje partycje na dysku 60GB są na NTFS, to ww. program nie mógł zostać zainstalowany. I dlatego narazie nie mam dostępu do tamtych systemów.
Lecz musze zdobyć jakiegoś BootManagera który bez problemu zainstaluje się na NTFS i będzie ładnie wyglądał :D

I moźe ktoś ma koncepcję jakiego BM uźyć.
Pyton_000
Dodano
10.09.2004 19:47:24
co to ludzie wyczyniaja gdy im sie nudzi... a tak na powaznie to tez lubilem sie bawic w ten sposob. swego czasu mialem na dysku win 2003, win 2000 i Mandrake 10. wlasnie: jaka dystrybucje linuxa zamierzasz instalowac :?:
FlaQs
Dodano
10.09.2004 01:27:56
Wiem źe to jest głupie co chce uczynić ale nie mam co robić i próbuje róźnych eksperymentów. Linux to jest sprawa najprostrza. Nie będe robił partycji SWAP większej niź 128MB poniewaź mam 512 MB RAM.

Jak mi się to uda to napisze relacje :D
Pyton_000
Dodano
09.09.2004 18:03:23
Na początku to jednak ME, zaś reszta po uwaźaniu.– Kwestia głupienia w9x/ME na partycji innej niź C: Tyle, źe dość czarno widzę sens tego rozwiązania – o ilości systemów pisze i ich potrzebach przy tak małym dysku szczególnie, źe bez specjalnego problemu sam Linux moźe sobie chcieć tyle
Rebe
Dodano
09.09.2004 09:14:27
Pyton_000
Dodano:
08.09.2004 23:10:58
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1