WiFi a brak internetu w przeglądarce

Witam,

Posiadam modem router 3Com model 3crwdr200a-75 jest raczej skonfigurowany poprawnie laptop widzi sieć i po kablu i WiFi. Niestety po odpaleniu jakiejkolwiek przeglądarki nie mogę przeglądać internetu po WiFi ale GG i Skype działa, a na kablu podłączonym do tego rutera wszystko jest ok. Może jakieś mądre głowy podpowiedzą co ominąłem. Jakieś dodatkowe ustawienia w systemie?....Angry

Dzięki

 

 

 

Odpowiedzi: 1

IP, maske i DNSy wpisujesz z palca czy laptop dostaje z DHCP? Wyglada na problem z DNS. Jak w przegladarce wpiszesz np: 212.77.100.101 to otworzy ci sie strona Wirtualnej Polski? Sprawdz ewentalnie jeszcze czy firewall nie blokuje ci przegladarki na tym bezprzewodowym połaczeniu.
wojtt
Dodano
04.03.2007 15:41:47
  • FireBeat 04.03.2007 16:06:44

    <P>Poprawka do problemu, strony nie chodzą ale to chyba wina czasu dostępu&nbsp;<o:p></o:p></P> <P>Adress przydzielany jest przez DHCP. Próbowałem pingować na połączeniu WiFi i mam bardzo długi czas dostępu od 500 do 3000ms.<o:p></o:p></P> <P>Wpisałem do przeglądarki adres&nbsp; 212.77.100.101 i poszło ale pochodziło chwilę i wszystko się zapchało.<o:p></o:p></P> <P>Czyżby za wysokie pingi na WiFi - sieć mam ustawioną na 5 kanale, ale mam jeszcze kogoś w zasięgu może to ta inna sieć zakłóca?</P> <DIV class=ForumPostContentText id=_ctl0__ctl1_bcr__ctl0___PostRepeater__ctl4_PostViewWrapper> <P>Na kablu średni ping 72ms</P> <P>a na WiFi 2900ms&nbsp;</P></DIV><o:p><STRONG><EM>Korzystaj z opcji Edytuj, następnym razem posty do zsypu polecą bez ostrzeżenia. Anathema</EM></STRONG></o:p>

FireBeat
Dodano:
04.03.2007 15:12:25
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1