Wiem źe nie na temat ale.... windows 98

Znajomy ma system 98, sorki bo to forum XP ale to powaźny problem. Chodzi o to źe ja włącza kompa to uruchamia mu sie tryb awaryjny. To jeszce nic takiego bo dałoby sie to jakoś naprawić gdyby nie to źe klawiatura nie działa. Tzn załącza się, widać źe zostaje ona aktywna ale (dioda sie zapala) nie działa (lol). Przez to źe ona nie działa nie da się nacisnąć ani "del" w celu uruchomnienia biosa ani nic. Po prostu tryp awaryjny sie uruchamia, po czym wysyakuje komunikat, moźena teraz bezpiecznie wyłączyć kompa. i co wy na to. Zdaje sobie sprawe źe to forum innego systemu mimo wszytsko prosze o pomoc :)

Odpowiedzi: 8

wyglada na zlacze klawiatury padlo. wylacz komputer, odlacz klawiature, wlacz komputer, miernikiem zmierz napiecie pomiedzy stykiem masy i innym. dane masz ponizej:

.–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––.
| styk zlacza DIN | styk PS/2 | sygnal | napiecie |
.–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––.
| 1 | 5 |zegar(.)|+2.0:+5.5V|
| 2 | 1 |dane kl.|+4.8:+5.5V|
| 3 | – |rezerwa | – |
| 4 | 3 |masa | – |
| 5 | 4 |zas.+5V | +5V |
.–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––.

jezeli zmierzone napiecia nie sa zgodne z podanymi wyzej wartosciami to wskazuje na uszkodzenie plyty glownej. co wiecej wg opisanych przez ciebie objaw wlasnie tak raczej jest.
gdyby mierzone napiecia bylo ok, to wskazuje na uszkodzony kabel klawiatury lub sama klawiature. w twoim przypadku jednak ta wersja zostala juz sprawdzona, no chyba, ze twoj keyboard tez byl padniety ;)
jezeli uszkodzone jest tylko gniazdo klawiatury to mozna sie pokusic o dostawienie karty rozszerzen na pci z gniazdem myszki/klawiatury/usb. koszt do 100zl.
Szymon Grabiński
Dodano
23.08.2004 09:51:14
Czy ktos sie tu czepia?

To co napisałem w poscie powyźej i Ciebie dotyczy.

Rebe
Lord Iron
Dodano
22.08.2004 23:28:38
Wszystko jest mozliwe na tym świecie!!! :evil:

Jeźeli nie masz do napisania nic merytorycznego, a koniecznie musisz się wypowiedzieć to ..... przejrzyj tematy w dziale "O wszystkim" – moźe znajdziesz między nimi coś co pozwoli Ci się wykazać.

Rebe
potreb
Dodano
22.08.2004 18:07:43
Rebe:

Update – drogi Lordzie, a jak się tym zająć beź klawiatury – wejście do BIOS–u choćby by ustawić sekwencję bootowania na a: lub CD ?


faktycznie masz racje Rebe, respect.

Ps. A moze klawiatura nie dziala mu tylko na Win, moze w BIOS'ie dziala? :>
Lord Iron
Dodano
22.08.2004 11:53:07
Hmm...nie wiem, a ma to jakieś znaczenie w tej sytuacji ???
Werman
Dodano
22.08.2004 00:11:19
A klawiatura na USB ? czy PS2
Seeker
Dodano
21.08.2004 23:52:35
Cosik mi sie wydaje źe tu sie chyba nic nie zrobi, podłączaliśmy mojąklawiaturke i to samo. Bez serwisu chyba sie nie obejdzie, ale dzieki za odpowiedzi :)
Werman
Dodano
21.08.2004 23:29:10
Najpierw – dla porządku :
Jest dział "inne" i tam ten post wyląduje.

Nie działa w ogóle – na etapie POST–u teź czy dopiero przy wchodzeniu do systemu ?
Moźe najzwyczajniej wystarczy się w BIOS–ie rozpatrzeć lub samą klawiaturę zmienić np. na Twoją ?
Jeźeli i to nie pomoźe – klawiatury dalej nie będzie to zostaje walnięty part na płycie – moźna spróbowac w tkaim wypadku jaką PS przejściówkę czy kalwiaturę dostawić i sprawdzić.
Bez tego nie da się stwirerdzić o co systemowi chodzi.
Moły się na ten problem sprzetowy nałoźyć i jakieś zonki w systemie, ale .......nie ma jak bez klawiatury z nimi walaczyć.

Update – drogi Lordzie, a jak się tym zająć beź klawiatury – wejście do BIOS–u choćby by ustawić sekwencję bootowania na a: lub CD ?
Rebe
Dodano
21.08.2004 23:02:00
Werman
Dodano:
21.08.2004 22:55:00
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1