Wiatrak chodzi caly czas na wysokich obrotach.

Dziś przeinstalowałem system Win Xp na Viste Ultimate . Problem tkwi w tym ze wiatrak chodzi tak głośno ze po 10 min nie można już wytrzymać. Na XP było podobnie lecz gdy okno ładowania znikało przełączał się na normalne obroty (nie było go słychać). Wie ktoś gdzie można tak zrobić?? Dodam ze problem na 100% nie tkwi w tym ze wiatrak jest brudny czy zużyty ponieważ.

Odpowiedzi: 3

Zdejmij obudowę i zobacz... Jakiej płyty głównej nie miałem to się to w BIOSie ustawiało. Z tym że w AsZrocie to działało do pierwszego resetu BIOSa. Później ingerencja tego była nieznaczna, a wiatrak jak wył tak wył trochę ciszej, ale nie wykluczam że był to efekt placebo. Teraz jak mam Gigabyte z serii DS5 to zapomniałem że mam chłodzenie w kompie. Nic się nie grzeje. Najgłośniejszym elementem komputera jest trafo w zasilaczu ATX... Jak się wkurzę to go zmienię bo to buczenie jest drażniące...
Razorek
Dodano
29.12.2008 17:51:18
Jak chodzi o wiatrak procesora, to np. AMD ma trym Cool and quaiet. Znaczy jest to powiedzmy sterownik do płyt głównych z tymi procesorami. Działa to tak że wiatrak chodzi wolniej jak proceosr nie działa na max obrotach. Procesor przyspiesza, wiatrak też. U mnie też chodzi głośno wiatrak problem w tym że nie wiem który xD
Xingu
Dodano
29.12.2008 17:41:57
Ile masz kabelków wychodzących z wiatraka 3 czy 4? Bo jak 4 to znaczy że masz funkcję PWM. Jest to funkcja zaawansowanego sterowania prędkością wiatraka. Raczej w BIOSie się ustawia, ale zdarza się że niby jest ustawione, ale nie działa. Może cś zmieniałeś w BIOSie albo go resetowałeś? Na pewno po systemem pomoże Ci w tym program SpeedFan. Jednakże tam ustawiasz moc wiatraka i program nie ma opcji reagowania na zmiany temperatury...
Razorek
Dodano
29.12.2008 16:14:39
Uruk
Dodano:
29.12.2008 13:53:02
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1