Wersje Windows Vista

Zapraszamy do komentowania artykułu: Wersje Windows Vista.

Odpowiedzi: 20

Przetestowałem ostatnio tą całą VISTę. Wnioski - śmiga całkiem sprawnie na płycie MSI starszej generacji, 1024 RAMu, grafika tylko FX5200, procek Athlon 2400, dysk 250GB 7200 obr./min. Dostałem 3 punkty za wydajność. Okna otwierają się szybko, gry chodzą, z programami nie ma problemu. Nie widzę tylko sensu płacenia za to tyle kasy. Moje zdanie jest takie: VISTA to taki SERVICE PACK 3 do Win XP z pięknym interfejsem i zintegrowanym antyszpiegiem i uaktualnieniami. Rozsądnie dałbym za to 300 - 400 zł jako uaktualnienie do Win XP. Co do wymagań - jak zwykle, przesadzają. Jak kupowałem kompa miałem obawy, bo wydawało mi się, że według wymagań XP mój komp to był żółw. A okazało się, że wszystko jest OK. Ogólnie - nowy system ale bez rewelacji. Zresztą jakich rewelacji możemy oczekiwać?
Komentarz
Dodano
06.09.2006 20:26:35
Witam. Panowie Vista szału nie robi, same nic nie znaczące, puste wodotryski. Dzieciaki to kupią;) Kolego !3 masz rację, najpierw się myśli a potem robi ale niestety praktyka pokazuje smutną rzeczywistość... Nie dajmy się zwariować: to ma być komfortowy system operacyjny a nie super zasobna gra komputerowa. Miejmy więc nadzieję, że final Visty będzie racjonalny... a nie taki, żeby rzeczywiście wymieniać dobry sprzęt na nowy. Komercja czycha wszędzie... Pozdrawiam. Wreszcie jakieś godne odpowiedzi na forum.
Komentarz
Dodano
04.09.2006 18:57:54
Co do Windows... Nie wiem czy pamiętacie ale Windows XP przed premierą miał mieć minimalne wymagania jako : procesor minimum 1 GHz, Ram minimum 1 GB, HDD minimum 2,5 GB i.... skonczylo sie na tym że system śmigał nawet na sprzęcie CPU P III 500 MHz, 128 MB RAM, mieścił się w 1,5 GB (no tu "troche" przesadzili) ale jakby nie patrzeć to wymagania okazły się mniejsze niż na początku pisano. Mimo wszystko nadal uważam że najnowsza wersja M$ Windows (w każdej wersji nawet najuboższej) będzie tak kosić CPU, RAM, grafe i HDD że wiele osób po około 2-6 (góra) miesiącach zauważy OGROMNY spadek wydajności - szczególnie jak nie będą robić defragmentacji ani scandiska przynajmniej to aby robili - moj rekord jaki znalazłem u klienta na windows 95 ukazał straszną prawdę : Scan dysku ostatnio wykonany 1050 dni temu Defragmentacja : NIGDY NIE ZROBIONA !!! Klientka żaliła się że komputer jej nagle (!) zaczął zwalniać i ona nie wie czemu. A więc... znając się na pewnych dzieciach neostrady (z żalem to pisze) moge niestety spokojnie powiedzieć że mimo wszystko M$ Windows Vista odniesie sukces i bedzie popularny mimo iż SUSE czy MAC są stabilniejsze i w sumie TANSZE !!!!
Komentarz
Dodano
03.09.2006 06:10:08
nonline, Cichy: zgadzam sie w 100% Koper: www.google.pl wasylek: przed premiera XP ludzie mieli podobne opinie do Twojej, przed 2k tak samo, przed 98 to samo... Mysle, ze Vista sie przyjmie, jak wczesniejsze systemy... Co do wmp, to nie wiem, w czym widzisz problem... Obojetnie, na czym film bedziesz ogladal (w Windowsie), w koncu i tak dotkniesz silnika wmp... IE7 - zdecydowany postep (pamietajac, ze to ciagle beta). Firwfox nie jest taki fajny, niestety (potrafi sie przy CSS zgubic). Co do zabezpieczen: to polityka. Jak sie zlodzieje w domu przyzwyczaja, to firmy beda musialy kupic... Tylko po co krasc? Jak mnie stac na komputer, to stac mnie na oprogramowanie. Jak nie, to jest OpenSource...Ale w tym kraju myslenie zazwyczaj idzie gozej niz kradzierz...
Komentarz
Dodano
02.09.2006 02:38:58
Cichy zgadzam się z tobą! DZIECI NEOSTRADY! Pewnie połowa z nich nawet nie ma i nie miała visty ale gada głupoty! Instalowałem najnowszą wersję i muszę powedzieć że to najgorszy syf jaki M$ chce wypuścić! Przecież na tym prawie nic nie działa! Wymagania są śmieszne. Poprostu chodzi o to żeby ludzie specjalnie kupowali pod ten system kompy nowe bo inaczej rynek zatrzyma się w miejscu i nie będzie kupował co rok nowych technologii! Napewno nie zakupię Visty! Chyba że zrobią gruntowną przeróbkę i zmniejszą wymagania! Nie zauważyłem nic co by wymagało tyle zasobów komputera! Windows XP jest moim zdaniem jednym z najlepszych zaraz po Linnuxie systemem. Pewnie nowy system będzie naszpikowany programami które uniemożliwią wiele rzeczy. I ten WMP 11!! O rany to jest chore! Dają same gówno! Kolejne IE 7! Beta jest beznadziejna! Firefox jest lepszy! Szkoda czasu i pieniędzy na Viste! Zainwestować lepiej w części do kompa niż krążek od M$ z badziewiem! M$ nawet nie potrafi zabezpieczyć dobrze swoich produktów! Do dziś można korzystać z XP Pro i ściągać każdą aktualizacje z Windows update! Nawet można wejść do centrum pobierania i sobie wszystko ściągnąć! I co śmieszne dziękują za korzystanie z oryginalnego systemu! :) Nara! Szkoda pisania dalej...
Komentarz
Dodano
02.09.2006 01:54:54
Zamknąć jadaki z*ebane buraki. Nie umiecie pisać, czytać. Umiecie pierdol*ć głupoty. Jeden chce Vistę na skrzynkę a drugi niewie co to Vista, chociaż ma cały artykuł o niej. Trzeci nie opanował j. polskiego a mądrzy się za 4-ech. Ja pi*przę dzieci neostrady są wszędzie.
Komentarz
Dodano
01.09.2006 16:32:28
Chcialbym link do sterownikow pod Viste na meila: r.koprowski@wp.eu testuje wiste jest super.......
Komentarz
Dodano
31.08.2006 13:34:55
Albo Ultimate ... jeszcze nie wiem .. :(
Komentarz
Dodano
30.08.2006 15:40:10
Piszecie ... co to jest to nowy windows vista , nowy system operacyjny... co tu za dzieci piszą ... ja zdecydowanie biore Windows Vista Home Premium ... musze jeszcze wymienic kilka żeczy ... ale u mnie wejdzie ...
Komentarz
Dodano
30.08.2006 15:36:00
YYYyyyy... wszyscy są *cenzura* - ludzie... jakie komentarze(?) Suse, gnome <(?) są pod Linux'a, a mam XP... "fajerwerki" chcem na WINDOWS'a - co zrobić?
Komentarz
Dodano
19.08.2006 17:24:38
Mam najnowszą bete. Muli się. Co chwila mam napis: Explorer is not responding... Btw. Ludzie OFICJALNIE nie ma jeszcze Visty. I ci co przesiadają się ne BETE i chcą normalnie pracować muszą być poje****** Jak czytam wasze komentarze to mnie krew zalewa. (...) Przesłać Viste na skrzynkę (...) - debilizm. Temu systemowi jeszcze daleko do ideału. Betę możecie sobie postawić i się pobawić w niej chwię lub dwie. Dla tych, których "podniecają" fajerwerki z Avalonu niech sobie zainstaluje Suse 10.1 Community + GNOME 2.x + Xgl
Komentarz
Dodano
16.08.2006 21:25:26
No Raczej windows xp cos mi nie tak gra cos nie tak flight simulator x wlasnie patrze i najlepsza jest windows vista tylko nie wiem jak mam siagnac i skad wlasnie szukam przez 3 dni i nie moge znalesc :( jesli ktos o pomoc dla mnie prosze o moj numer 8207293 proszeeeeee o pomoccccc potrzebuje mi vistaaaaaaaaaaaaaaaaa
Komentarz
Dodano
16.08.2006 18:32:46
Chcę zainstalować XP na dysku z którego usunołem Vistę, dlaczego setup nie widzi dysku
Komentarz
Dodano
16.08.2006 10:59:38
Jaka Cena Jest Windowsa Vista orfinalna??????????????????????????????????
Komentarz
Dodano
12.08.2006 18:39:00
Może mi ktoś przesłac Windows Vista na skrzynkę???? adam -znin@tlen.pl bede wdzieczny lub link!!!!!!!
Komentarz
Dodano
12.08.2006 14:07:14
a ile waży M$ Vista beta? i ktora beta lepsza? 1 czy 2?
Komentarz
Dodano
12.08.2006 11:52:45
vista może ibezpieczniejsza ale linux suse 10.1 ładniejszy xgl przezroczystośc kde 4 super
Komentarz
Dodano
11.08.2006 16:28:41
co to jest ten vista
Komentarz
Dodano
10.08.2006 18:21:14
Ja tez mam Windows Vista I Ja powiem Ze jeste Windows Super no Tylko Jedynie Z grami Som male Problemy Bo gry nie som jeszcze przystosowane do tego windowsa Islabo chodzom Nowidows Vista wyglond ma Super i Zabespieczenie tez ma dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komentarz
Dodano
09.08.2006 16:42:31
Windows Vista Ultimate: - Największe wymagania - Vista Ultimate jako jeden z niewielu produktów na rynku będzie potrzebowała superszybkiego dysku twardego (jeśli nie chcesz spędzić godziny na wpatrywaniu się w ekran logowania(polecany MAXTOR 10 000 RPM)), procka 1,5 GHz(polecany dwurdzeniowy), karty graficznej 128 MB(polecana 256 z obsługą DirectX10) i 1 GB RAM-u (zalecane - 2GB) -najnowszy DirectX 10 będzie działał tylko z najnowszymi katrami grafiki obsługującymi owy generator grafiki -dobra wydajność za NAJWYŻSZĄ cenę. Uwaga!!! Ceny windows 64bit będą wyższe od 32bit o ok. 1/3 Cena nowego kompa (zalecanego) z orginalnym WIN Ultimate64 to jakieś 6000 zł (bez nagrywarki, ale z napędem DVD) Skandal!!! Żadna gra nie ma takich wymagań, a system to przecież podstawa pracy na komputerze... Tak na serio: słyszałem, że nowe zabezpieczenia mają uniemożliwić instalowanie pirackich gier i programów. A co z prawem Mój komputer - mój interes???
Komentarz
Dodano
06.08.2006 21:18:08
CentrumXP.pl
Dodano:
06.06.2006 12:54:46
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2