Wentylator z PWM.

Witam. Nabyłem wentylator Arctic Cooling 7 PRO PWM. Po jego podłączeniu zaczęły się problemy w systemie operacyjnym (Windows XP). Co chwilę wyskakują BSODy. Moja płyta AsRock 775Dual-Vsta obsługuje wentylatory z funkcją PWM. BIOS według producenta jest aktualny (P3.10). Podejrzewam że problem tkwi w tym że ilość obrotów nie zgadza się systemowi i dlatego wyrzuca BSODy z których nic nie wynika oprócz tego że sprawdź całe oprogramowanie i zainstalowany sprzęt. Czy da się w BIOSie zrobić coś z czujką obrotów wentylatora? Bo szukałem ale nic nie było oprócz opcji quiet fan przy której bez względu na to czy jest wł czy wył. dzieje się to samo. Czy są jakieś stery pod XP które poprawiają ten błąd? Jakieś inne sugestie co mogło być źle? Dzięki za samo przeczytanie mojego płaczu. Stokrotne dzięki jak ma ktoś jakiś sensowny pomysł co z tym zrobić.

Odpowiedzi: 3

Problemem okazała się padająca płyta główna. Traf chciał żebym akurat wtedy wymienił wentylator i dlatego problemy powiązałem właśnie z nim. Po wymianie płyty głównej nie mam już najmniejszego problemu.
Razorek
Dodano
10.09.2008 02:49:05
Nie należę do ludzi którzy popełniają tego typu błędy. Nawet jak by się tak stało to bym tu nie pisał. Wielokrotnie instalowałem wentylator, przeglądałem jak to się składa, rozważałem różne opcje. Jestem przekonany że problem leży w kwestii oprogramowania. Jak podłączyłem stary wentylator nic się nie dziej. Podłącze ten nowy od razu BSOD z informacją żeby sprawdzić nowo zainstalowany sprzęt i ciągi znaków odnoszące się raz do procesora graficznego, raz do pamięci RAM i innego sprzętu, który cały czas jest ten sam.Temperatura procesora nie przekracza 50 stopni. Utrzymuje się na poziomie 42, 43. Dystrybutor urządzenia mówił że wentylator może być przyczyną wyłączania się komputera. Jednakże przepływ prądu 0,16A w moim przypadku jest to najniższa wartość. Czyli nie powinien powodować żadnych problemów. A jednak...
Razorek
Dodano
14.08.2008 00:49:04
Za mala ilośc obrotów wentylatora nie spowoduje ci bsoda. Jaki błąd wystepuje na bsodzie? Sprawdź temperaturę procesora. Sprawdź czy dobrze zamontowałeś wentylator - czy dobrze jest dociśnięty do procesora. Źle nałożony wentylator nie będzie odpowiednio odprowadzać ciepła co spowoduje niestabilność systemu. Lub za dużo/mało pasty termo nałozyłeś. Zobacz czy nie poruszyłeś czegoś w komputerze podczas wkładania nowego wentyla, podociskaj kable, karty itp.
SLAY3R
Dodano
13.08.2008 20:18:39
Razorek
Dodano:
13.08.2008 16:56:39
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1