Waźne – REGULAMIN IDEI !

Z dniem 28 pazdziernika br. siec komorkowa IDEA wprowadzila zmiany do regulaminu swiadczenia uslug telekomunikacyjnych. Nie bede w tym momencie przytaczal tresci tego regulaminu, bo nie to jest w sprawie najistotniejsze. Wazny jest natomiast fakt, ze regulamin ten wchodzi w zycie z dniem 01.01.2004 r. a juz najwazniejsza jest tresc artykulu 384 paragraf 1. kodeksu cywilnego:


Art. 384. (122) 1. Ustalony przez jedną ze stron wzorzec umowy, w szczególności ogólne warunki umów, wzory umów, regulaminy wiąźą drugą stronę, jeźeli zostały jej doręczone przy zawarciu umowy.
(zrodlo: http://um.warszawa.pl/v_syrenka/konsumenci/kodeks–1.htm)



Jaki z tego wniosek wyplywa dla uzytkownika, ktory podpisal umowe przed 28.10 br.? Ze mozna bez konsekwencji finansowych, z powolaniem sie na ten Art/, rozwiazac umowe z siecia IDEA tlumaczac sie, ze nie zgadzamy sie ze zmianami w nowym regulaminie.


Więc postanowiłem zdobyć ten regulamin (bo go chyba wyrzuciłem gdy przyszedł z rachunkime) i pokazałem go mamie (jest prawnikiem, więc jest obcykana w takich sprawach ;) ).

Powiedziała mi, źe oczywiście, sama zmiana regulaminu jest juź wystarczającą podstawą do odstąpienia od umowy. Dzwoniłem teź do BOK'u gdzie potwierdzili mi, źe odstępuje się na tej podstawie bez źadnych konsekwencji – co najwyźej (jak to miły pan w słuchawce ujął) – moźe nastąpić zasada ograniczonego zaufania, czyli niby IDEA potem moźe nie zechcieć zawrzeć jeszcze raz umowy...w co bardzo wątpię.

Prawdą jest takźe to, źe umowę moźna zerwać wciągu 30 dni od dnia jej otrzymania. Zaciekawiło mnie to kiedy jest dzień otrzymania umowy ? przecieź przy odebraniu rachunku nie potwierdzamy jego odbioru, więc datą otrzymania rachunku powinien być dzień w którym rachunek opłaciliśmy.

Ja w kaźdym razie podobno otrzymałem nowy regulamin dopiero 30 listopada (tak mi powiedział pan z BOK) więc mam czas do 30 grudnia z czego się bardzo cieszę i nie omieszkam odstąpić od umowy ;)

Odpowiedzi: 20

Tomekk:


200 zł. ??

u mnie w mieście chodzą po 120 – 150.

Za 160 juź trzeba się natrudzić źeby sprzedać.


A bo u was to ludzie tym nieprzyjemnym zapacham znad "International Paper Kwidzyn" oduźeni to niewiedzą co robią i za grosze opychają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To źart oczywiście :wink:
Krzychooo
Dodano
08.02.2004 23:25:29
The_judge:
– kasa (ok 200zł – za sprzedaź N3330)
– punkt na Allegro ;)


200 zł. ??

u mnie w mieście chodzą po 120 – 150.

Za 160 juź trzeba się natrudzić źeby sprzedać.
Tomekk
Dodano
08.02.2004 23:03:25
kilka dni temu otrzymalem ostatni rachunek ze starego abonamentu – źadnej kary nie dostałem :D

a więc podsumowując "akcję zrywania umowy"

Minusy :
– nowy nr tel (a więc trzeba informować wszystkich znajomych)
– umowa która kończy się za dwa lata :(

Plusy :
– nowy telefon (N6100 – wcześniej miałem N3330 więc jest dość duźa róźnica)
– kasa (ok 200zł – za sprzedaź N3330)
– punkt na Allegro ;)

Podsumowując – uwaźnie czytajcie to, co do was przychodzi w kopertach od operatorów :)
The_judge
Dodano
08.02.2004 20:55:38
no wlasnie, przekonasz sie. Miejmy nadzieje źe masz racje.
Anonymous
Dodano
09.01.2004 17:23:09
Kuba:
W ogołe po co ten topik.


źeby się dowiedzieć, źe jest sposób na zerwanie umowy bez płacenia kary.


Kuba:
Nawet jakbyście mieli racje to i tak jej nie macie bo to operator sieci komórkowej.


a co ma piernik do wiatraka ? :wink: jak dla mnie to moźe być i sam Diabeł – prawo jest jedno czy się komuś podoba czy nie, niezaleźnie od tego kim sie jest.

Kuba:

Nawet jeśli ta gazeta ma racje to i tak jej nie ma bo oni mają lepszych prawników.


w tym przypadku mogą zatrudnić wszystkich prawników na świecie, a nawet kosmitów, a ja (i ta gazeta) i tak będę mieć rację ;) Z resztą juź się o tym przekonałem (i setki innych osób które umowę zerwały)

Chociaź ostateczną i 100% pewność będę mieć dopiero gdy dostanę ostatni rachunek ;)
The_judge
Dodano
09.01.2004 17:09:38
W ogołe po co ten topik. Nawet jakbyście mieli racje to i tak jej nie macie bo to operator sieci komórkowej. Nawet jeśli ta gazeta ma racje to i tak jej nie ma bo oni mają lepszych prawników.
Anonymous
Dodano
09.01.2004 16:24:19
teź słyszałem taki plotki.

pozwól, źe zacytuję moją wypowiedź, ale zamieszczoną na innym forum :


–––––––––––––––––
W odpowiedzi na:
jacek(psv) napisal:
––––––––––––––––––––––

Najnowsza informacja z powszechnie cenionego BOK Idei osoby ktore zerwaly umowe zostaly uznane za osoby klientow ryzykownych a tym samym umieszczone na liscie ktora niejest lista – a wlasciwie to niema listy (zapytajcie w BOK oni wam wytlumacza) i podczas podpisywania nowej umowy zostana poproszeni o wplate depozytu wysokosci 750 zl tak samo w IDEI jak i u innych operatorow telefoni zarowno stacjonarnej jak i komorkowej


to o czym piszesz NIE JEST prawdą. Wypowiedziałem umowę, zostanie ona rozwiązana z końcem mojego okresu rozliczeniowego, czyli 24 stycznia 2004.

Jednocześnie wczoraj (30 grudzień)podpisałem nową umowę, przy podpisywaniu powiedziałem wyraźnie, źe wypowiedziałem wcześniej umowę, z powodu zmiany regulaminu, no i by mieć nową komórkę :D Pani nic nie powiedziała, NIE ZAPŁACIŁEM teź tego depozytu o którym mówisz, ani złotóweczki
:)
The_judge
Dodano
09.01.2004 15:29:13
The_judge z tego co mi wiadomo bo sam rozwiązywałem umowe z Ideą w ten sposób aby podpisać nową będziesz musiał zapłacić kaucję tak więc albo ją zapłacisz albo telefon weźmiesz na kogo innego !!
radom
Dodano
09.01.2004 14:52:22
termin na zerwanie umowy minął definitynie wczoraj o godz 00:00

przedstawiam Wam jeszcze wycinek z gazety prawnej na ten temat :
The_judge
Dodano
01.01.2004 15:24:51
zobaczymy co sie da zrobic :mrgreen:
The_judge
Dodano
23.12.2003 21:30:45
The_judge:
masz racje taka cena to zdzierstwo, ale informacja musi kosztować


No to The_judge zrób im konkurencję :)
SLAY3R
Dodano
23.12.2003 21:18:17
masz racje taka cena to zdzierstwo, ale informacja musi kosztować
The_judge
Dodano
23.12.2003 20:01:06
no spoko tylko ze az 100zl ? rozumiem za 20 – 30 ale nie 100 ! to prawie wartosc tego telefonu co sie posiada
gieras
Dodano
23.12.2003 19:54:13
ale teraz tak sobie myślę, źe w sumie czemu nie ? przecieź to zwykła informacja –> gazety teź kupujemy, abonament za TV płacimy, to czemu nie tak zarabiać....
The_judge
Dodano
23.12.2003 19:50:12
The_judge:
w dodatku informacje, ktore otrzymaliście niektórzy wycenili sobie na 100 zł :lol:

jak to zobaczyłem to ręce mi opadły.....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19123111
polski narod jest niesamowicie pazerny... szkoda gadac
gieras
Dodano
23.12.2003 19:43:40
The_judge:
w dodatku informacje, ktore otrzymaliście niektórzy wycenili sobie na 100 zł :lol:

jak to zobaczyłem to ręce mi opadły.....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19123111
polski narod jest niesamowicie pazerny... szkoda gadac
gieras
Dodano
23.12.2003 19:43:40
w dodatku informacje, ktore otrzymaliście niektórzy wycenili sobie na 100 zł :lol:

jak to zobaczyłem to ręce mi opadły.....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19123111
The_judge
Dodano
23.12.2003 19:38:08
moźesz się jeszcze załapać :D (ja miałem czas aź do 30 grudnia :D )

1 sprawdzasz kiedy masz okres rozliczeniowy : jeśli między a 10 – 20 dniem miesiąca to raczej Ci się nie uda :(, ale zapytać się w BOK moźna...

2 jeśli później, to : dzwonisz do BOK (*22 , a jeśli masz tel na firme *525)

3 pytasz się ich kiedy powinieneś dostać regulamin. i to wszystko ;)

jeśli będziesz mieć szczęście, to goń do salonu czym prędej .... :lol:
The_judge
Dodano
22.12.2003 23:54:59
jak sie dowiedziec kiedy dostarczyli mi nowy regulamin ( napewno wywalilem z koperta ) – czy jeszcze sie zmieszcze w tym terminie 30 dni na odstapienie od umowy :?: :?: :?:
Dekrek
Dodano
22.12.2003 23:47:24
Morał: Czytanie instrukcji i regulaminów popłaca :mrgreen:
Pawek
Dodano
22.12.2003 17:48:34
The_judge
Dodano:
20.12.2003 15:34:45
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3