Warcraft III, GTA 3...Cierpliwosc ma swoje granice!!

Witam,

Mam, rzecz jasna, problem. Glownie z WarIII. Kiedy zaczynam grac to przez pierwsze...5 minut wszystko jest cacy, rozkoszuje sie ta wspaniala gra, po czym pojawia mi sie znane wszystkim okienko z komunikatem o bledzie. Blad jest taki oto:
The applictaion has enconuntered a critical error

FATAL ERROR!~

Program (tu podaje sciezke od warcrafta)
Exception: 0xC00000005 (ACCESS_VIOLATION) at 001B:0042DCF2

The instruction at '0x0042DCF2' feferenced memory at '0x02BC7F10'
The memory could not be readed.

Pokazuje mi sie to caly czas, zwylke po ok. 5 minutach gry.
Nie wiem czym to moze byc spowodowane.
Podobnie mialem z GTA3, tam jednak problem dotyczyl grafiki, sciagnalem najnowsze sterowniki do mojej karty i ow zniknal, pojawil sie jednak inny, bardziej analogiczny do War3 – zawiesza mi sie i wypieprza do XP, tym razem bez zadnego komunikatu
:lol:
Pomozcie mi, prosze bardzo, bo cierpliwosc sie naprawde moze bardzo szybko skonczyc.
Moj sprzet to:
AMD Athlon 1700+ (1,47 GHZ)
256 MB RAM (DIMM)
GeFORCE 4 MX440 64MB SDR TV–out
Plyta,jesli to wazne,to Shuttle AK32A

No i tyle...dzieki za pomoc

Josche2003

Odpowiedzi: 14

yo yo

Juz wszystko jest spoko, War 3 chodzi, ze hej!! Gram i nie moge sie oderwac, taka ta gra fajna!!
Generalnie moj problem sie rozwiazal, moja karta sieciowa nie miala osobnego IRQ, co w rezultacie dawalo przeciazenie procka i wszystkiego.
A poza tym zostal powiekszony swap file, bo byl o za malej pojemnosci, a poza jeszcze tym to przeistalowalem system i jest zajebiscie!!
Pozdrawiam!!
Josche2003
Dodano
05.04.2003 04:17:28
jakie wyczerpujace wypowiedzi az (nie) chce sie czytac ;)
gen
Dodano
23.03.2003 19:57:45
Co do tego porcka to mam taki jak ty i w idle (gdy tylko pisze) to jest 1–2% zuzycia procesora. Jakies dodatkowe progsy jak dc lub kaza to rzeczywiscie jest 5%, ale nigdy mi chwilowo nie skacze do 100% ! I to jest dosc nie normalne.
Gdy znowu ci sie tak zrobi to sprawdz ktory program pochlania ci tyle procka – wtedy moze przeinstalowanie go cos pomoze.

Co do tego wentylatorka boxowego to jest on do (_|_). Ostatnio kumplowi go montowalem, na 100% byl dobrze docisniety itd, ale temp u niego nie spadala ponizej 50 (w idle). Nawet nie wiem co bylo w stress

Generalnie temp 60*C nie jest niebezpieczna dla procka, athlony wytrzymuja wiecej, dlatego chyba powinienes podniesc Shutdown Temperature tak do 70*C. Nie grozi to uszkodzeniem procka, a moze umozliwi ci normalna prace.
The_judge
Dodano
23.03.2003 08:02:31
Co do tego porcka to mam taki jak ty i w idle (gdy tylko pisze) to jest 1–2% zuzycia procesora. Jakies dodatkowe progsy jak dc lub kaza to rzeczywiscie jest 5%, ale nigdy mi chwilowo nie skacze do 100% ! I to jest dosc nie normalne.
Gdy znowu ci sie tak zrobi to sprawdz ktory program pochlania ci tyle procka – wtedy moze przeinstalowanie go cos pomoze.

Co do tego wentylatorka boxowego to jest on do (_|_). Ostatnio kumplowi go montowalem, na 100% byl dobrze docisniety itd, ale temp u niego nie spadala ponizej 50 (w idle). Nawet nie wiem co bylo w stress

Generalnie temp 60*C nie jest niebezpieczna dla procka, athlony wytrzymuja wiecej, dlatego chyba powinienes podniesc Shutdown Temperature tak do 70*C. Nie grozi to uszkodzeniem procka, a moze umozliwi ci normalna prace.
The_judge
Dodano
23.03.2003 08:02:31
yo

Kurrrr.... to moźe być coś z procesorem chyba...
Jest generalnie tak: ściągnąłem z kazaa Empire Earth; zacząłem grać i gdzieś tak po 4 grze zaczęło mnie wywalać, bez źadnego komunikatu, restart.
Sprawdzam w biosie, a tam CPU Temperature Warrning 53 stopnie (CPU1 mam 37), a Shutdown Temperature to 60 stopni.
Poza tym jak włączam jakiś programik albo więcej (i sprawdzam wydajność), to mam generlanie przy włączeniu 100%, potem to trochę spada, ale przy włączniu kilku programów tak jest.
No i, bez niczego specjalego, skacze mi do 100%.
Ten prces wygląda mniej więcej tak: 5–7% w trybie normalnym, przy włączonych aplikacjach, np. jak teraz, kiedy piszę: włączone mam kazaa, winampa i explorera; ten stan trwa coś koło minuty, moźe więcej, po czym skacze na ok. 15 sekud na 100%, hisoria uźycia procesora CPU wygląda dość równomiernie.
Moźe to wyda się głupie, ale czy to jest normalny stan rzeczy? Na tym się za bardzo nie znam.
I czy ta temperatura, skoro przekracza 60 stopni, jest niebezpieczna??
Jak juź pisałem, kupiłem ten procesor w pudełku razem z radiatorem, wszystko zostało dobrze załoźone, ale... czy w boxie moźe być dupny wentylator??
I jeszcze jedno: NFS HP2 do tej pory chodziło mi ok. Ale zauwaźyłem coś takiego: jak jadę, to id czasu do czasu, w podobnych miejscach, wszystko zaczyna spowalniać, skakać i nie moźna sterować, po czym wraca do normalnego trybu i znów to samo...mniej więcej jak to zuźycie procesora.
Myślałem, źe to wina grafiki, ale jak zmieniłem rozdziałkę na mniejszą, to było to samo.
Tak samo z Pacific Gunner (teź sciągnąłem z kazaa, demo), na początku ok, a po chwili skacze przez kilka sekund, po czym wraca do normalnego trybu...
Co to, kurrr..., jest?!
Pozdrawiam...
Josche2003
Dodano
23.03.2003 01:04:35
masz cianki sprzęt wieśniaku ja mam 50mhz i windows 95 i 1/2
abcd
Dodano
20.03.2003 18:30:24
mialem ten sam problem z nowym kompem
wyrzucalo blad a XP informowal ze to prawdopodobnie wina grafiki

i pomoglo wyjcie karty i dokladne wyczyszczenie slotu agp i karty

byl to gf2mx400 (tez nowy)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sorry za brak polskich znakow ale cos mi sie chrzani
hyde
Dodano
20.03.2003 14:34:23
yo

Na początku zacznę od Twojego ostatniego pytania: tak, ten błąd pojawia się tylko w GTA3 i WarIII. Mam Hitmana 2, chodzi świetnie (poza ostatnimi kilkoma raami, kiedy bez źadnego komunikatu wywalało do Windowsa), NFS HP2 teź chodzi bez zająknięć (tu nawet nie wywala!Raz mi tylko zrestartował, kiedy starałem się zmienić na rozdziałke z 32 bitowej na 16 bitowa 1024, ale potem generalnie chodziło cacy na 1024).
42.42 chyba jeszcze nie uźywałem, ale generalnie te powyźej 40 powodowały mi niestabilność kompa, 30 tak samo, jedynie 20 coś tam, które ściągnąłem ze strony Palita – mam tą kartę – nie pieprzyło się.
To jest właśnie dziwne, bo inne gry generalnie chodzą ok...
Z prockiem nie powinno być kłopotów, zawsze po restarcie czy w ogóle jak sprawdzam po jakiejś cięźkiej pracy, mam temperaturę nie większą niź 37 stopni, z 40 stopniami spotkałem się tylko chyba raz, a wyźsze temperatury nie występowały. Radiator był w boxie z pudełkiem, zakładam, źe nie daliby dupnego :lol:
Z tym dyskiem moźesz mieć generalnie rację, jest on stary, 3–letni,a sprzęt zmieniałem jakieś 1,5 m–ca temu. Strasznie pierdzi, jest głośny i wolna się potwornie XP uruchamie (z biosu do momentu,gdy pokazuje się pulpit, nie trwa to więcej niź minuta,ale potem jakby wszystko zawiesza na jakieś...2 minuty i się ładują progsy chodzące w tle...)
Co do konfiguracji to nie wiem, nic nie zmieniałem, ale moźe faktycznie coś źle z kartą...moźesz coś poradzić na taką konfigurację? 8)
A wersja moźe być faktycznie skopana (War3), ale co do GTA3 to nie wiem...u kumpla chodziło ok, ma wina z tej samej płytki, dopiero pod koniec gry coś mu się pieprzyło.
Pewnie jednak chodzi o kartę...nie wiem, ma ona niby certyfikat XP, właśnie ta, ale...nie wiem, chyba karta nie jest skopana...
Coś z tymi sterownikami nie gra, skoro czasem się pokazuje, źe powodują niestabilność...
To chyba tyle...pozdrawiam i dzięki za zaangaźowanie!
Josche2003
Dodano
19.03.2003 00:40:11
yo
na samym poczatku wypowiem sie na temat servicepacka do windowsxp. nie instaluj tego gowna pod rzadnym warunkiem!!! napewno twojego problemu nie naprawi... a wiele rzeczy moze zniszczyc!!! nie radze takze instalowania innych latek do windowsa... powiem szczeze windows xp chodzi naprade bardzo dobrze bez tych wszystkich latek!!!
a co do twojego problemu to jest on dosc trudny do rozwiazania ;) mianowicie po jakims czasie pojawia ci sie komunikat o bledzie i wychodzisz do windows? ja na twoim miejscu na samym poczatku sprawdzil bym temp. procka w gry (jezeli wogole bedziesz mogl zagrac bo wkoncu blad wyskakuje nawet po 5 sec.) :) gdy temp. procka jest wporzo to sprawdzilbym... sterowniki to karty graficznej (ja uzywam sterow 42.42 – najnowsze oficjalne sterowniki do kart nvidia i wszystko chodzi doskonale) co jeszcze moze powodowac pojawianie sie bledow w czasie gry? mysle, ze moze to byc jakies uszkodzenie dysku twardego (chociaz jest to malo prawdopodobne) lub poprostu piracka wersja gry... a moze masz cos nie tak z windows xp – zla konfiguracja sprzetu np. karty graficznej? najlepiej sprawdzic wszystko po kolei :) i jeszcze jedno... blad pojawia sie tylko na tych grach?
pozdrowienia :)
Oviraptor
Dodano
18.03.2003 14:27:31
Witam!

Powiem szczerze, nie mam pojęcia, o co chodzi z tymi łatkami. Jak miałem win 2000 czy nawet 98, to chodziło mi wszystko bez zarzutów, a teraz?
Jak mi nie restartuje, to tekstury zapierd... jak szalone.
Z prockiem wszystko gra,tak mi się wydaje, ale...jak sprawdzić w CZASIE GRY temperature?Nie wiem, szczerze mówiąc... co do ramu to raczej tez nie, ale...
Mam generalnie ten sam problem co Ator, pojawił się po instalce NEO PL, ale... kur..., szlag mnie trafia! Nie mam pojęcia, co robić, wkurza mnie to, bo nie mam w sumie jakiegoś starego sprzętu, powiedziałbym nawet, źe jest całkiem niezły, a nie mogę z niego w pełni korzystać...
Kain, napisz coś, jak moźesz, o tych łatkach, o sevicepackach i o jakiejs konfiguracji...bo ja juź nie wiem, popełnie samobójstwo któregoś dnia i o mnie napiszą w gazetach... :lol:
Pozdrawiam...
Josche2003
Dodano
18.03.2003 02:05:11
a sprawdz sobie temp procka przy wlaczonej gierce. Ja takie cuda mialem jak byla jedna kosc ramu walnieta. Teraz mam XP gram we wszystko urzywam programow ktore naprawde wyciskaja z kompa wszystko az sie poci skubany i *** nie mialem ani jednego zwisu od ... nie wiem kiedy. moze mam troche inaczej sys skonfigurowany bo troche nad tym siedzialem ale wczesniej tez tego nie bylo. A i zainstalujcie sobie latki na XP o tez pomaga
kain
Dodano
17.03.2003 05:14:47
Panowie, ja tu widzę źe windows XP jest ogólnie do dupy. Ja mam dokładnie to samo. Ale dzieje się od pewnego czasu. Restarty, no i dzisiaj zainstalowałem warcrafta3 i po około 2 minuty po wejściu pieprzą się tekstury. Instalowałem najpierw detonatory 41.09 a potem referencyjne Gainwarda 42.xx (karta Gainward GF 4 Ti 4200) i dalej to samo. Kiedyś tego nie miałem. Ale czytam to forum i stwierdzam źe od cholery ludzi ma ten sam problem.
Ator
Dodano
17.03.2003 01:23:47
Dlugo nie pisalem,ale robilem generalnie porzadek na kompie,w zwiazku z tym,ze war3 pieprzyl mi sie wciaz,nie dalo nic odinstalowanie ani zaistalowanie z profilu uzytkownika z ograniczonym dostepem(to mi sie nie udalo,bo przeciez taki uzytkownik nie ma uprawnien administratora...moze sie myle :oops: ).Dziekuje jednak za te wskazowki,moze kiedys sie przydadza.Ekran z bledem w war3 pojawia sie nie po 5 min,ale po 5 sek!!
Zmienilem z trzech partycji za dwie,po to,zeby mial wiecej pamieci witrualnej itp,wszystko powinno dzialac cacy,a tak nie jest.Wciaz to samo.
I do tego GTA3 pier... mi sie jak nigdy – po pewnym czasie(moze byc po 5 minutach albo po 5 godzinach gry)ekran znika i pokazuja sie jakies pojeb... tekstury,ktore migaja,nic nie mozna zrobic,ekran miga i w ogole jest do dupy.
Nie wiem,moze cos z graika nie tak?!
Kilka razy XP informowal o bledize,ze sterowniki (41.09) powoduja niestabilnosc,inne tez powodowaly,oprocz tych sciagnetych ze strony palita,ale te to byly 29 cos tam,nie pamietam...
Karta niby ok,ma certyfikat XP,a tu taki ch...
Poza tym mniej wiecej 8x dziennie mam restarty–w grach i nie tylko.Czy to,ze mam neostrade moze to powodowac??
Co jest?!
Dzieki za pomoc...
Josche2003
Dodano
11.03.2003 03:52:39
Odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz tego w3.
Generalnie problem powinien zniknąć jesli nie to zrób instalacje z profilu uzytkownika z ograniczeniami !!
Dark Angel
Dodano
28.02.2003 20:00:07
Josche2003
Dodano:
28.02.2003 01:56:49
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1