Walka z Internetem - dzień trzeci (LAN) !

Witam Na wstępie zacznę - przegooglowałem już całe google niestety nie znalazłem nigdzie solucji na rozwiązanie mojego wydawałoby się banalnego problemu. Ot zwykła sieć domowa składającą się w klatce schodowej z 8 może 10 komputerów (nie wiem kto ile ma) i nie mogę się połączyć z Internetem. Wszystko połączone przez router - łącze Dialogowskie DSL 2Mbity. Laptop HP dv6326 Vista Home Basic. Podłączenie komputera do Internetu w XP na komputerze stacjonarnym, z którego teraz piszę, wygląda tak, że wtykam kabelek sieciowy w swoje miejsce i wsio - niestety nie jest tak w Viście w przypadku laptopa. A powinno być ... Nie chcę łączyć narazie dwóch komputerów, chcę wymiennie korzystać z jednego kabelka - jak uporam się z Internetem na laptopie, to wtedy będę się zastanawiał nad połączeniem (choć z tego co czytałem też są nie lada problemy). [b]Próbowałem dosłownie wszystkiego - począwszy od poprawnej nazwy komputera i grupy roboczej, do ręcznego wstawiania serwerów DNS i konfiguracji TCP/IP (ver. 4) na wyłączaniu kompletnie wszystkich zapór skończywszy.[/b] Jeśli komuś się przyda bo mi niestety nie to proszę : http://banita.pl/konf/siecwinvista.html (oczywiście wpisywałem, odpowiednie dla siebie parametry) Wyszukiwanie sieci, czy jak to się nazywa w Viście (już nie pamiętam) jest włączone, sieć ustawiona na prywatną i dalej nic. [b]Zmieniałem sterowniki (a raczej próbowałem zmienić - zaktualizować) do karty sieciowej, które o dziwo jakimi sposobami bym nie próbował, nie chcą się zaktualizować (sic !)[/b]. Robię to ręcznie, ze wskazaniem miejsca sterowników na dysku i dalej nic - widnieje stara data, starych sterów ... Sterowniki na pewno dobre ściągnięte ze strony HP. Hmmm włączałem i wyłączałem kartę sieciową. [b]Wydaje mi się że próbowałem wszystkiego. Wyłączyłem możliwość pozbawienia zasilania karty w celu oszczędzenia energii, grzebałem we właściwościach sterownikach i dalej nic ... pisze, że sieć niezidentyfikowana, otoczenia sieciowego ni słychu, ni widu nie mówiąc już o Internecie.[/b] Cóż jeszcze, to już trzeci dzień i nie mogę sobie poradzić - nie znam się na sieciach, może zadam głupie pytanie - czy wina może leżeć po stronie routera ??? Czy mam iść z pomocą do admina czy nie zawracać mu głowy ? Czy ktoś miał podobny problem jak ja ??? z góry dziękuję za pomoc i myślę, że nie będę jedyną osobą, która skorzysta z pomocy bo jak widziałem gdzieś na forach takie problemy się pojawiają. Niestety, żadne z rozwiązań tam występujących nie pomogły.

Odpowiedzi: 6

rozumiem ze masz na stacjonarnym masz windows xp ? tak ? i dziala wszystko ok ? jesli tak to zakladam ze wina lezy nie po stronie twojej tylko zabezpieczen sieci. jednym z glownych i najprostrzych zabezpieczen jest szczytywanie adresu MAC karty sieciowej i jej autoryzacja. jesli: na xp masz ustawiona karte w trybie DHCP -> sama pobiera IP Netmask GW i dns serv. i tak samo masz ustwione na karcie w laptopie to stawiam skrzyneczke piwka ze to wlasnie autoryzacja po MAC adresie. radze zaczac zawracac zadek Adminowi. Pozdrawiam Warchlaczek.
pancelot
Dodano
28.07.2007 00:48:32
Moze jestem głupi ale wydaje mi się iż wina lezy w laptopie. Posiadam Vista Basic i Laptop Toshiba Satelite i nie ma neta w poszczególnych sieciach. WtF?
filazaf
Dodano
25.07.2007 11:21:08
Do Martec: proponuję zastosować się do sugestii [b]poległego[/b] i po sprawdzeniu MAC adresu na działającym kompie stacjonarnym poleceniem ipconfig /all w wierszu poleceń wpisać ręcznie takowy we właściwościach karty sieciowej w pozycji "Adres sieciowy" bądź "network address" jak tam będzie. nadto ręcznie wpisać stosowne numerki we właściwościach protokołu TCPIP, jeśli nie jest ustawione DHCP [automat].
Endrju
Dodano
12.07.2007 09:32:48
witam ja rowniez mam identyczny problem jak przedmowcy, jest siec ale do internetu dostep zamkniey, po 3 dniach sie poddalem i zaczal walczyc admin, probowalismy doslownie wszytkiego od wylaczania zapor itp. w visicie po wylaczanie zabezpieczenia w sieci, podlaczanie w miedzyczasie przez router, nic nie pomaga, po 3 dniach admin sie poddal i zalecil zainstalwac xp co jednak problemu nie rozwiazuje, co smieszniejsze w innnej sieci net hula jesli chodzi o jakis trop to przy diagnozowaniu problemi wyskakuje ze jest problem z DNSem... Jakby komus cos przyszlo do glowy albo mial podobny problem niech pomoze... pozdro
driff
Dodano
12.07.2007 02:20:21
witam, mam podobny problem do autora wątku... Karta łączy się jedynie z siecią "tylko lokalne" - nie przepuszcza dalej do netu. Robiłem już wszystko co znalazłem na tym forum odnośnie rozwiązania tego problemu - wpisane DNS, WINS (karta nie potrafi ustalić sama), kombinowanie z zaporą, wyłączone IPv6. IP przydzielane z automatu (DHCP). Jedyne co zauważyłem, co odbiega od normy to, to że adres maski podsieci jest błędnie ustalany (powinno być 255.255.255.0 a jest 255.255.0.0). Jako ciekawostkę dodam, że cała sieć zadziałała mi dwa razy (bez DNS itp.-bez zabawy w reczne wpisywanie), ale po godzinie wszystko siadało i do tej pory nie mogę się podpiąć. Proszę pomóżcie - jestem laikiem karta sieciowa: INTEL PRO/100 VE system: Vista Home Premium PL komp: Toshiba A100/011 ps. proponuję wątek przyklejony na ten temat - widzę, że to dość częsty problem z Vistą. edit: dodam jeszcze, że w innym miejscu łącze się przez WiFi przez router (tu połaczenie jest przez kabel i serwer chodzący na Linux) i tam działa wszystko git.
kabal
Dodano
01.05.2007 14:04:05
A może problem leży w tym, że masz przydzielany adres sieciowy IP na podstawie MAC karty? Masz IP przydzielane automatycznie czy 'z ręki'?
poległY
Dodano
25.04.2007 21:48:38
Martec
Dodano:
25.04.2007 18:48:00
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1