W32/Sobig–F

dostałem maila źe cos wysłałem do kogoś i źe wtym było to: W32/Sobig–F czy ktoś wie co to jest i czym sprawdzic czy napewno to mam na hdd (Norton tego nie widzi)

Odpowiedzi: 20

moźe sie doczekamy i polskiego a swoją drogą ciekawy jestem czy jak bedziemy juź w unii to instrukcje do części komputerowych będą w koncu po polsku :wink:
Xior
Dodano
26.08.2003 00:26:41
Ano,
jakby powiedział moderator Radek` z forum Avast.com.Czechy.
Dla ciekawści powiem,źe to forum jest w 4 językach:
angielskim,hiszpańskim,niemieckim,francuskim i czeskim.
To je forum`a :!: :!: :D
tire
Dodano
25.08.2003 23:42:28
cóź dodać wielcy tego swiata postepują z nami maluczkimi jak im sie podoba mam nadzieje źe jak wejdziemy do uni to się zmieni :!:
Xior
Dodano
25.08.2003 23:29:21
Eeeeeee,z tym Nortonem,to nie byłbym taki pewny.
Dziś reklamowałem legalny NIS 2003 u SymantecPoland z powodu wpuszczenia przezeń Win32.Kuang2.
Znajomy Supervisor tejźe szacownej firmy przesłał mi kondolencje.
I tyle.
Wykryłem to g.... Avastem z poziomu boot–scaningu. :?
tire
Dodano
25.08.2003 19:44:34
Na szczęście miałem włączone blokowanie załączników. I jeszcze ustawiłem outlooka tak źeby nie odbierał i kasował wiadomości z serwera zawierające określoną wiadomość i tytuł.
Swój sys testowałem juź Nortonem, online mks'em i pandą a takźe szczepionką na robaka ze strony www.gdata.com.pl i u mnie wira nie ma naszczęście.
SLAY3R
Dodano
25.08.2003 17:56:55
Szczęscie,źe nic do mnie nie piszesz :mrgreen:
tire
Dodano
25.08.2003 16:06:04
Qrna juź dzisiaj dostałem ze 130 maili z tym wirusem i ciągle przychodzą. Ci co mają mnie przypadkiem w ksiąźce adresowaej niech sprawdzą swój system na obecność tego wirusa.
SLAY3R
Dodano
25.08.2003 14:28:42
My teź tego do końca nie wiemy :lol: :lol: :lol:

Ale dobre to,co się dobrze kończy.
Zapraszam ponownie :wink:
tire
Dodano
24.08.2003 19:59:03
dzieki wszystkim za pomoc i tak naprawdę do końca nie wiem czy go miałem,mam lub teź czy to był tylko wymysł programów antywirusowych

Miłego dnia :D
Xior
Dodano
23.08.2003 18:50:32
no.to temat wyświetlony" :D
tire
Dodano
23.08.2003 17:48:25
Przepraszam,źe jeszcze raz się włączę, ale właśnie dostałem ulotkę od właściciela mojej skrzynki pocztowej (mam płatną skrzynkę), który wszystko wyjaśnia i kóry pozwolę sobie zacytować :

1. Plaga wirusów.
Od kilku dni wielu z Państwa zgłasza nam otrzymywanie niezrozumiałych komunikatów o
wysłanym rzekomo liście zawierającym wirusa. Budzi to uzasadniony niepokój i
pytanie – w jaki sposób coś takiego mogło się zdarzyć? Czy komputery są zaraźone
wirusem i wysyłają jakiekolwiek wiadomości bez zgody nadawcy?

Ostatnią plagę spowodował w głównej mierze wirus Sobig.F
(http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=2425) i Blaster
(http://www.mks.com.pl/baza.html?show=description&id=2417).

Działają one głównie na zasadzie rozsyłki do osób znajdujących się w ksiąźce
adresowej programu pocztowego zaraźonego komputera listu zawierającego kopię wirusa.
Jako nadawca takiego listu umieszczany jest adres e–mail dowolnego uźytkownika z
ksiąźki adresowej – który, mimo źe nie jest zainfekowany, otrzymuje komunikaty o
wysyłce niebezpiecznego. Przesyłki te są rozsyłane przez serwery umoźliwiające wysyłkę
listu z dowolnym adresem e–mail nadawcy (tzw. OpenRelay) – stąd nieskuteczność
antyoszusta (zabezpieczenia SMTP) oferowanego przez home.pl.

Poza otrzymywaniem wielu zwrotów z informacją o nieodręczniu poczty, która
zawierała wirusa, nie ma innej niedogodności. Skaner antywirusowy, działający na
serwerach pocztowych home.pl, zatrzymuje rozprzestrzenianie się wskazanych powyźej
wirusów. Dla pewności zalecamy jednak sprawdzenie, czy nie doszło do zaraźenia
Państwa komputera – np. bezpłatnym skanerem on–line pod adresem
http://skaner.mks.com.pl/

W związku z odkryciem w ostatnim okresie bardzo powaźnych luk w zabezpieczeniach
systemu Microsoft Windows, wszystkim uźytkownikom korzystającym z tego systemu
operacyjnego polecamy instalację aktualizacji krytycznych ze strony
http://windowsupdate.microsoft.com. Pozwolą one zabezpieczyć się przez infekcją
kolejnymi wirusami, wykorzystującymi błędy w oprogramowaniu firmy Microsoft.
Przemysław
Dodano
22.08.2003 22:57:54
WP skanuje Panda.
Panda robi często fałszywe alarmy.
Jeśli szczepionki niczego nie wykazały,to jesteś czysty. :D
tire
Dodano
22.08.2003 19:11:28
No dobra panowie. Do mnie teź przyszedł taki list źe znaleziono "Worm Sobig.F" w liście którego nie wysyłałem.Przeskanowałem kilkoma antyvirami,szczepionkami i nic.
Niepokoi mnie co innego. Czy ktoś nie znalazł naszych adresów, nie podszywa się pod nas i nie wysyła spamu do innych na nasz rachunek. Sprawa przypadkowo wyszła na jaw, bo pokazał się ten robal i odesłano do "nadawcy" wiadomość. Jeśli tak jest to sprawa robi się powaźna, bo ten ktoś moźe narobić nam więcej świństw !!!
Przemysław
Dodano
22.08.2003 16:06:50
xxx
Jami
Dodano
22.08.2003 01:28:23
uźyłem dwóch szczepinek nortona i gdata i nic czy one go usuneły i nie powiadomiły o tym czy teź nie usuneły go bo go niema lub nie znalazły bo cały czas dostaje maile źe moje listy które rzekomo wysłałem zostały zatrzymane.

P.S. z moich informacji które zebrałem w necie wynika źe najwięcej tego paskudztwa przechodzi przez
onet i wirtualną polskę czy ich niestać na dobry program antywirusowy :?: :evil:
Xior
Dodano
22.08.2003 00:58:48
xxx
Jami
Dodano
21.08.2003 23:56:27
Moja rada.
Czasowo odinstaluj Nortona.
Zainstaluj demo[lub płatny] MkS_vir 2003 z mks.Tam teź pisze z jakiego dnia ma on aktualizację.Przewal nim wszystko.
Usuń adresy z Outook Express.Ponownie całkowicie skonfiguruj Outlooka.Zmień konto na e–mailu np.z Wirtualnej Polski na coś innego[nie wiem gdzie masz konto].
wejdź na www.gdata.com.pl i poszukaj szczepionki od Sobig`a.Zastosuj.
I napisz jak jest :)
I spoko,bez paniki.Przy infekcji trudnousuwalnej,tylko spokój :!:
tire
Dodano
21.08.2003 19:57:44
niestety u mnie nie widzi a ja cały czas otrzymuje zwrotne maile źe rozsyłam sobiga choć do nikogo nie piszę,a tak na marginesie moze znajdzie się ktoś madry i mi wytłumaczy jak to jest niby norton nic nie widzi na dysku a podniósł mi alarm jak się sobig wysyłal do ludzi,druga sprawa skąd on bieźe adresy e–mail ja takich nie mam u siebie :evil:
Xior
Dodano
21.08.2003 01:49:07
Avast4 Home Edition widzie tego wira.
Qrde ten antywirus nie dość źe jest za friko to nawet ma nie złą wykrywalność


kylson
Dodano
21.08.2003 00:43:50
tire:

Jedyny,prócz RAV, program,postawiony na zainfekowany komputer,który wyszuka infekcje i je usunie [ moźe wraz z plikami,ale trudno].
:


Sorry,pomyłka.Oczywiście chodziło mi o Avast!v.4 Antivirus HE

:)
tire
Dodano
20.08.2003 23:08:14
Xior
Dodano:
20.08.2003 20:04:29
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2