Visual studio (C# + SQL server EXPRES) łączenie się z bazą

Cześć Próbuje połączyć się z byle jaką bazą (przykładowa AdwentureWorks). Wiem że problem jest w mojej niewiedzy, po prostu nie potrafię tego zrobić. Podstawową teorię opanowałem wiem że Dostawcy danych dla OLEDB oraz dla ODBC są dostawcami uniwersalnymi ale dostawcy dedykowanie działają szybciej i w ogóle fajniej to wygląda. dlatego zdecydowałem się na System.Data.SqlClient. przerobiłem sobie nasz kurs SQL servera, znalazłem kilka tutoriali jak w c# połączyć się z baza. Niestety wyskakuje mi standardowe błędy że nie mogę się połączyć bo albo zła autoryzacja.... google odpowiada żeby sprawdzić konfigurację servera. I tu znowu moja niewiedza jakie hasła? jakie nazwy użytkownika?... przydał by mi się jakiś konkretny tutorial na którym mógł bym się nauczyć jak utworzyć bazę i skonfigurować połączenie z pod c#. możecie coś mi polecić? albo jakąś dobrą książkę (dobrą czy byle jaką) C# uczyłem się z "sekretów języka c#" A.Stefańczyka - niezła ale o DB to tam nic nie ma. a SQL z naszego kursu. thx 4 any help

Odpowiedzi: 2

string sql = "SELECT * FROM nazwa_tabeli string connStr = @"Data Source=NAZWA_SERWERA\SQLEXPRESS ; Initial Catalog=serwis_sprzętu;Integrated Security = true;"; System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter da = new System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter(sql, connStr); DataSet ds = new DataSet(); da.Fill(ds, "nazwa"); Ja również stawiam pierwsze kroki w programowaniu pod C# ale u mnie coś takiego działa. Ja tak łącze sie do sql expres 2005 , w zapytaniu tam gdzie pisze NAZWA_SERWERA pobierana jest nazwa koputera i całość tej nazwyserwera dla kompa o nazwie koputer1 bedzie brzmiała KOMPUTER1\SQLEXPRES. [b]Initial Catalog=serwis_sprzętu [/b]- podłaczenie do bazy o nazwie serwis_sprzetu [b]Integrated Security = true [/b] - zintegrowane uwierzytelnianie [b]System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter da = new System.Data.SqlClient.SqlDataAdapter(sql, connStr)[/b]; tworzenie adaptera danych i przekazanie do niego jako parametry stringi [b]DataSet ds = new DataSet(); [/b]stworzenie obiektu DataSet da.Fill(ds, "nazwa"); - wywołanie metody FILL dla DataAdapter która powoduje połaczenie do bazy i pobranie danych według zapytania
bart906
Dodano
11.05.2009 21:45:59
Ok wiem że wyżej namieszałem, ja sam nie rozumiem o co mi chodziło :P precyzując pytanie do jednego zdania: Znacie jakąś dobrą książkę dla cepa lub fajny tutorial na temat: LINQ do SQL ?
monkw
Dodano
30.03.2009 12:25:10
monkw
Dodano:
25.03.2009 19:50:13
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1