Visual C++ funkcja nie uruchamia się

Mam pewien problem. Aplikacja wywołuje nowe okno dialogowe (CDialog). Po zamknięciu tego okna (przez OK) powinna się uruchomić funkcja. W pierwszym przypadku funkcja nie działa [code] if(dod_urz.DoModal()==IDOK) { wczytanie(czyt_nip()); } [/code] A po dodaniu MessageBox działa: [code] if(dod_urz.DoModal()==IDOK) { MessageBox("Urządzenie dodane"); wczytanie(czyt_nip()); } [/code] Wie ktoś czemu tak jest? Chciałbym żeby funkcja działała bez wyświetlania tego okienka. To pilne, więc jeśli ktoś wie to prosiłbym o szybką odpowiedź.

Odpowiedzi: 2

oki no może rzeczywiście nie zrozumiałem, sorki chyba nie pomogę bo piszę głównie w VB:rolleyes:
hedVB
Dodano
02.02.2008 12:00:10
[quote] if(dod_urz.DoModal()==IDOK) { wczytanie(czyt_nip()); }[/quote] Funkcja nie może zostać wywołana ponieważ warunek [quote]if(dod_urz.DoModal()==IDOK)[/quote] nie zostaje spełniony, po dodaniu msgbox i naciśnięciu OK warunek jest true czyli wywołuje funckję [quote]wczytanie(czyt_nip());[/quote]
hedVB
Dodano
01.02.2008 19:19:36
  • krecik 01.02.2008 20:15:17

    [quote=hedVB][quote] if(dod_urz.DoModal()==IDOK) { wczytanie(czyt_nip()); }[/quote] Funkcja nie może zostać wywołana ponieważ warunek [quote]if(dod_urz.DoModal()==IDOK)[/quote] nie zostaje spełniony, po dodaniu msgbox i naciśnięciu OK warunek jest true czyli wywołuje funckję [quote]wczytanie(czyt_nip());[/quote][/quote] Nie. Nie w tym rzecz. Mogę napisać bez warunku: [code]dod_urz.DoModal(); wczytanie(czyt_nip()); [/code] I też nie zadziała. OK zotaje naciśnięty w oknie dod_urz (pod ten przycisk są podpięte polecenia, które działają prawidłowo). Tym samym komunikat IDOK zostaje wysłany prawidłowo. Poza tym MessageBox też znajduje się wewnątrz warunku, więc jest równorządny do wczytanie(). Gdyby nie było komunikatu IDOK to ten MessageBox też nie powinien działać.

krecik
Dodano:
31.01.2008 23:31:19
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1