[visual c# asp.net] pobieranie danych z bazy i przekazanie zmiennej

Witam, Mam następujący problem. Mam sobie bazę i z niej pobieram zmienną id_turnieju. Poniżej kod:


Następnie po kliknięciu przycisku "Wybierz turniej" przechodzę do widoku nr 2. I tu mam banalnie proste pytanie. Jak wyświetlić id wybranego turnieju, czyli id_turniej? Próbowałem wszystkiego, m.in. this.DropDownList1. coś tam (w zasadzie nie pamiętam), ale żadna opcja nie działa. Pomocy, bo dopiero zaczynam się bawić w programowanie, a już utknąłem.

Odpowiedzi: 3

Ok. Poradziłem sobie. Oto kod: polaczenie.ConnectionString = "Integrated Security=true;" + "Initial Catalog=System_rejestracji_zawodnikow;" + "Data Source=PZTS-NEW\\SQLEXPRESS"; polaczenie.Open(); SqlCommand polecenie = new SqlCommand(); polecenie.Connection = polaczenie; polecenie.CommandType = CommandType.Text; polecenie.CommandText = "select top(1) id_federacji from federacje order by id_federacji desc"; string last_id = polecenie.ExecuteScalar().ToString(); int last_id2 = System.Int32.Parse(last_id)+1; SqlCommand polecenie2 = new SqlCommand(); polecenie2.Connection = polaczenie; polecenie2.CommandType = CommandType.Text; polecenie2.CommandText = "insert into federacje values(@nazwa_pol,@nazwa_ang,@skrot); insert into [turnieje-federacje] values(@id_turnieju,@last_id);"; polecenie2.Parameters.AddWithValue("@nazwa_pol", this.nazwa_pol.Text); polecenie2.Parameters.AddWithValue("@nazwa_ang", this.nazwa_ang.Text); polecenie2.Parameters.AddWithValue("@skrot", this.skrot.Text); polecenie2.Parameters.AddWithValue("@id_turnieju", this.DropDownList1.Text); polecenie2.Parameters.AddWithValue("@last_id", @last_id2); polecenie2.ExecuteNonQuery();
blu
Dodano
02.05.2007 20:01:23
Ok. Dzięki za odpowiedź. Poradziłem sobie w trochę inny sposób (patrz linijka ***). Chodziło o to, że potrzebowałem tego id_federacji, aby ją wstawić do bazy. Niemniej jednak wciąż mam problem. Chodzi o to, że najpierw wstawiam do tabeli [b]"federacje"[/b] zmienne, a w następnym insercie chciałbym wstawić do tabeli [b]turnieje-federacje [/b] zmienną id_federacji, która ma wartość AUTO INCREMENT. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłem. Jeśli nie to odsyłam do kodu poniżej. polaczenie.ConnectionString = "Integrated Security=true;" + "Initial Catalog=System_rejestracji_zawodnikow;" + "Data Source=PZTS-NEW\\SQLEXPRESS"; polaczenie.Open(); SqlCommand polecenie = new SqlCommand(); polecenie.Connection = polaczenie; polecenie.CommandType = CommandType.Text; polecenie.CommandText = "insert into federacje values(@nazwa_pol,@nazwa_ang,@skrot); insert [b]into [turnieje-federacje] values(@id_turnieju,'TUTAJ CHCĘ WSTAWIĆ ID FEDERACJI KTORA ZOSTAŁA WSTAWIONA DO TABELI FEDERACJE');";[/b] polecenie.Parameters.AddWithValue("@nazwa_pol", this.nazwa_pol.Text); polecenie.Parameters.AddWithValue("@nazwa_ang", this.nazwa_ang.Text); polecenie.Parameters.AddWithValue("@skrot", this.skrot.Text); *** polecenie.Parameters.AddWithValue("@id_turnieju", this.DropDownList1.Text); polecenie.ExecuteNonQuery();
blu
Dodano
02.05.2007 18:56:56
Jesli chcesz pobrac wartosc ktora dajesz do DataValueField musisz skorzystac z SelectedValue. I to jest to czego pewnie brakuje Ci po tej kropce ;)
Adam_
Dodano
02.05.2007 14:27:31
blu
Dodano:
01.05.2007 19:43:21
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1