Visual Basic vs. zabezpieczenia Outlook–a 2003

Mam problemu z Outlook–iem 2003 w zakresie wykonywania skryptów VB. Wywala mi dwa komunikaty:

1. Host skryptów systemu WIndows, Błąd: Nie moźna zapisać załącznika (o to chodzi w skrypcie ). Nie masz odpowiedniego uprawnienia, ab wykonać tę operację. Kod: 80070005, Żródło: Microsoft Office Outlook

2. Pewien program próbuje uzyskać dostęp do adresów e–mail przechowywanych w programie Outlook. Czy chcesz na to zezwolić?

Pierwszy komunikat wyskakuje przy wykonywaniu skryptu, którego zadaniem jest zgranie plików z okreslonego katalogu w Outlook–u. Najdziwniejsze jest to, źe Outlook ma "przebłyski" łaskawości – czasami zdarza się, źe skrypt działa bez zarzutu, a czasami Outlook go blokuje, i wywala mi ten komunikat. Co moźe być przyczyną? Gdzie szukac rozwiązania?

Drugi komunikat dotyczy skryptu, który ma za zadanie automatycznie wygenerowac, i wysłac wiadomość po np. otrzymaniu maila o treści "wacek". Ma wtedy wysłać na odpowiedni adres e–mail odpowiednią wiadomość. Niestety, Outlook blokuje tą próbę, mimo ze adres jest podany w skrypcie, a nie w ksiąźce adresowej. Komunikat daje tylko moźliwość wyboru od 1 do 10 minut jednorazowej zgody na wykonanie skryptu (trzeba to oczywiście ręcznie potwierdzić :–(). Nie ma więc poźytku ze skryptu, którego wykonanie trzeba potwierdzić – idea była taka, źe np. siedzę w domu, wysyłam maila do pracy, a Outlook odpowiada mi wiadomością z konkretnym, potrzebnym mi załącznikiem. Niestety, mimo tego źe Outlook udostępnia opcję uruchomienia skryptu przy regułach, to sam je blokuje... Jak to "uzdrowić", obejść, itp.???

Odpowiedzi: 0

Tulkas
Dodano:
05.04.2006 10:55:35
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0