Vista - zanikający internet

Mam Vista Home Basic. W czasie używania interenetu, po wejściu na kilka stron zanika połączenie. Nie zostaje zerwane - ale nie mogę wyświetlać stron w przegladarce. Pomaga tylko przeładowanie całego systemu i nawiązanie połaczenia. Nie jest to wina przeglądarki (mam kilka). Firewall nie zainstalowany (tylko zapora systemowa Visty). Najczęściej wyrzuca mnie na jednej określonej stronie. Cały system skanowany wielokrotnie antyvirem, anti-spyware, rootkit itp. Zależy mi na naprawieniu tego problemu, bo takie przeładowywanie systemu jest uciążliwe . Konfiguracja: ADSL Speedtouch 330 połączony poprzez usb z komputerem. Sterowniki zalecane przez providera (netia). Instalacja modemu poprawna.

Odpowiedzi: 4

Ping na domene i IP przechodzą. System był przeinstalowywany właśnie z tego powodu. Połączenie nie jest zrywane (diody na modemie ok.) System nie widzi żadnego błędu w ustanowionym połączeniu. W momencie gdy mnie wywali - przeglądarki nawet nie wyszukują stron - od razu komunikat o braku połączenia do serwera. Fatalna strona to: http://www.mruczekkociak.fora.pl Na innych stronach tego serwisu nic się nie dzieje. Tylko po wejściu na tą konkretną.
rafal50
Dodano
03.05.2008 10:23:37
to może podaj jaka to strona :-) kiedy nie ma neta czy możesz pingowac serwisy po domenie i po IP? Masz modem USB, czy sprawdzałeś działanie modemu w innym porcie USB, innej parze USB lub nawet odłączając inne urządzenia USB? Wyłącz też zarządzanie energią w portach USB(czyli wyłączasz "zezwalaj na wyłączenie tego urządzenia..."). Komputer sprawdzany, ale czy na pewno nie ma zbyt dużej ilości wysyłanych pakietów lub dużej ilości połączeń (netstat -a)?
memek
Dodano
03.05.2008 02:00:53
Dzięki. Ale czego dokładnie szukać ?. Najczęściej wywala na jednej określonej stronie.
rafal50
Dodano
02.05.2008 22:21:00
Najprawdopodobniej cos kasuje proces svchost.exe. Jeden z nich (bo jest nich kilka) jest odpowiedzialny za uslugi sieciowe, a po zamnkieciu: albo wylacza polaczenie sieciowe i nie mozne pozwolic na ponowne nawiazanie go; albo polaczenia nie kasuje, ale nie pozwala na rozlaczenie. Proponuje zajrzec do services.msc i sprawdzic uslugi sieciowe.
Programmer
Dodano
02.05.2008 18:09:26
rafal50
Dodano:
02.05.2008 17:26:41
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1