Vista wrażliwa na OC ? (niebieski ekran, nie BSOD)

Pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich Forumowiczów :)

 Sprzęt jak w podpisie - soft to Vista RC2, stery do grafiki Catalysty z CCC (do Visty RTM). Zaznaczę, że w WinXP i Linuksach (Ubuntu i Aurox Live-CD) wszystko jest ok, a pod Vistą przy szynie FSB pomiędzy 215-232 po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach na sekundę przycina się myszka i za chwilę albo wyłącza się monitor (kontrolka zmienia kolor z zielonej na pomarańczową), albo pojawia się niebieski ekran - nie BSOD, tylko po prostu cały niebieski. Na dolegliwość pomaga tylko twardy reset.

Akurat chwilowo mam w domu 3 karty (niestety bez kart nV - może by działało :) ) - R9600xt, R9500p, r9550 i na wszystkich jest tak samo, obecnie w kompie siedzi ta środkowa - R9500p, szynę FSB zmniejszyłem do 210MHz i wygląda na to, że działa poprawnie. Myślałem, że problem może leżeć we włączonym FastWrite - z poziomu Catalystów zmienić się nie da, zainstalowałem RivaTuner RC16.1 - zmieniłem parametry AGP na 8x i FastWrites na Off - Everest pokazuje zmianę, a Catalysty nie.

Czy to te sterowniki - Catalyst RTM Beta - mogą powodować taki problem ? (już nie mam pomysłów, więc stąd mój post tutaj)

 

Edit: Przy okazji się zapytam - wiecie może czy powstają już sterowniki Omega pod Vistę ? Trochę mi brakuje 4 dodatkowych potoków w moim 9500 :)

Temacik przeniesiemy sobie do działu Sprzętu i sterowników. Anathema

Odpowiedzi: 1

Skoro na obniżonym taktowaniu jest wszystko ok, to oznacza że stabilność systemu nie była prawidłowa. Co do sterów ATI, to działanie tych najnowszych różne bywa Wink.

P.S. Podejrzewam że po premierze sterowniki Omegi będą.

Anathema
Dodano
08.11.2006 10:18:02
  • rzymo 08.11.2006 10:26:42

    <P>Skoro prawie pół roku sprzęt działał bez żadnego bsoda czy zawieszenia (tak - żadnego :) ), to raczej był stabilny... (WinXP)&nbsp; Zresztą objawy przetaktowanych (czy źle dobranych) timingów pamięci czy przetaktowanego procka są inne.</P>

  • Anathema 08.11.2006 11:05:56

    No z tymi objawami OC to różnie bywa. Ale może to być wina sterowników także (i brak lub zły dobór)

rzymo
Dodano:
08.11.2006 10:02:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1