Vista w Virtual PC 2004

Witam.

Mam Vistę 5600 postawioną na VPC 2004, który pracuje w WXP SP2. Mam problem z ustanowieniem połączenia sieciowego między komputerem wirtualnym (Vista) i rzeczywistym (WXP). W WXP mam postawiony loopback i poprzez niego udostępniam  internet dla Visty (loopback ustawiony jako karta sieciowa dla połączenia z maszyną wirtualną we właściwościach maszyny wirtualnej). Udostępnianie netu działa bez problemu, natomiast problem jest z udostepnianiem plików. Pod XP w otoczeniu sieciowym widzę wirtualną maszynę z Vistą,  ale nie mogę do niej wejść ("odmowa dostępu"), natomiast w Viście w otoczeniu sieciowym nie pojawia mi się wogóle ikona komputera z XP.
Jakim cudem działa udostępnianie internetu, a udostępnianie plików nie bardzo???
Wcześniej miałem pod tymże samym VPC 2004 postawionego Linuxa i połączenie sieciowe działało znakomicie (przy pomocy Samby)...
Najnowsze VMAdditions zainstalowane, IP po DHCP... Co i gdzie sprawdzić?

Odpowiedzi: 1

Po dłuższym googlowaniu znalazłem, że żeby komputer z Vistą widział komputery z XP, w XP należy uprzednio zainstalować sterownik Link Layer Topology Discovery (LLTD), który niestety w tej chwili dostepny jest wyłącznie dla użytkowników Connect, jako że jest w wersji beta. A może komuś udało się zobazczyć komputery z XP w otoczeniu sieciowym Visty, bez tego wynalazku? W końcu Polak potrafi...
WaldiXP
Dodano
29.09.2006 13:26:55
  • Swiruss 30.09.2006 12:03:35

    <p>Mam w domu w sieci dwa komputery z XP i bez problemu widze je w &quot;otoczeniu sieciowym&quot; Visty. Gdy wszedłem do NETWORK w czyms takim jak &quot;Network and sharing center&quot; włączyłem możliwość udostępniania i widzenia otoczenia sieciowego. działa bez problemu.</p>

WaldiXP
Dodano:
26.09.2006 09:36:54
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1