Vista SP1 PL bład przy instalacji 800F082F

Witam, Przy instalacji dostaje bład 800F082F. System Vista 32bit BS. Dodatek się uruchamia, zaczyna się proces instalacji, następuje restart komputera i pojawia się komunikat że zmiany nie mogą zostać wprowadzone, robi się kolejny restart pojawia się komunikat Konfigurowanie dodatku Service Pack 1 z 3 : 0%, czasami przeskoczy na 3 z 3. Rozglądałem sie po wsparciu technicznym, ale do tego błedu nic nie znalazłem. Ktoś coś wie na ten temat.

Odpowiedzi: 6

MS opublikował niedawno takie coś ->[url=http://support.microsoft.com/?kbid=948343][b]KLIK[/b][/url] na temat problemów z instalacją SP1. Jeśli nic z tego co tam pisze nie pomaga to proponuję zintegrować płytę z SP1 przy pomocy [url=http://www.vlite.net/][b]vLite[/b][/url] i dokonać nakładkowej instalacji (upgrade)
Flavius
Dodano
06.05.2008 21:43:11
Heh, wczoraj SP1 pojawił się u mnie na Windows Update i... i się nie chce zainstalować :neutral: System to Windows Vista HP (Box) postawiony na laptopie Sony Vaio. Generalnie, po 50 minutach ściągania (!!!) 66MB pliku, instalator rozpoczął działanie. Restarty, konfiguracje... i po dwóch godzinach odpalił trzy kroki konfiguracyjne (ostateczne, przed wprowadzeniem SP1), wszystko zaliczone na 100%. A po chwili ukazał mi się uroczy komunikat o wycofywaniu zmian :rolleyes: [img]http://images33.fotosik.pl/239/5d9eab4df59b054amed.jpg[/img] Wiecie może co można z tym zrobić? Już powoli Vista do mnie przemawiała, a tu takie kwiatki.
matteo
Dodano
03.05.2008 16:35:20
u mnie odinstalowanie sterów do grafiki (8600GT) nic nie daje :neutral:
xymox
Dodano
17.04.2008 14:52:56
Z uwagi na to, iż miałem zrobiony obraz partycji systemowej (przed instalacją SP1) - mogłem "pobawić" się i sprawdzić, co rzeczywiście powodowało błąd przy instalacji SP1 (Vista Home Premium) 1) Przy instalacji przez Windows Update (paczka ok. 66 MB) - blue screen i do tego stopnia zarżnęło system, że żadne tryby awaryjne, naprawa systemu z płyty nie dała rady. Podejrzany: karta graficzna Geforce 9600GT. 2) Przy instalacji z samodzielnego pliku SP1 (ponad 500 MB) - przy restarcie też blue screen, lecz cofnęlo w trybie awaryjnym instalację SP. Podejrzany na 99% - sterowniki do grafiki, Force Ware 174.74 i co dziwne - WHQL, czyli certyfikowane. 3 ) Po wcześniejszej deinstalacji tych sterowników - SP wchodzi bez problemu zarówno przez Windows Update, jak i z kompletnej paczki. Po zainstalowaniu znowu tych sterowników od grafiki - system działała bez problemu. :-k
Marpond
Dodano
17.04.2008 14:50:03
Nvida GeForce 8400 GS. Wczoraj kombinowałem na róże sposoby, nawet przez tryb awaryjny, drgneło dalej, ale ciągle wycofywało zmiany. W końcu po ostatniej próbie, gdy sie obudziłem rano, zobaczyłem black screen, po 30 min próbowania odzyskania systemu zrobiłem format i.... sp1 zainstalowało sie bez problemu, laptop śmiga super, ale kosztuje mnie to juz ponad 20h instalowanie wszystkiego od nowa.
ol3j
Dodano
17.04.2008 02:26:28
  • xymox 17.04.2008 09:45:54

    [quote=ol3j] po 30 min próbowania odzyskania systemu zrobiłem format i.... sp1 zainstalowało sie bez problemu, laptop śmiga super [/quote] coś w tym chyba jednak jest, że SP1 lepiej instaluje się na gołej Viście. Ja również załozyłem temat bo także nie "wchodzi mi" SP. Sprawa jest o tyle dziwna, że na tym samym kompie mam dwa dyski - na jednym Home Basic a na drugim Home Premium. Na premiumie wszystko potrzebne do codziennego grzebania a Basic tylko do backupu i innych drobiazgów. Basic jest praktycznie goły - jedynie Sagem pod Neo zainstalowany i drivery pod GeForce'a 8600GT. Na Basicu SP zainstalował się z marszu a na Premium wywala błąd wewnętrzny i lipa. Jednak chyba SP nadal gryzie się z "czymś" zainstalowanym a nie samym sprzętem typu błędy na dysku, wadliwa pamięć czy inne sugerowane przes MS rzeczy. Przyznam, że nie bardzo uśmiecha mi sie format i stawianie wszystkiego od nowa tylko po to aby SP wrzucić. A swoją drogą już sprawdziłem, że po zainstalowaniu SP zniknął problem ciągnącego się w nieskończoność "obliczania czasu potrzebnego ...." przy kopiowaniu z zewnętrznych źródeł.

Właśnie - mam niestety to samo...Z opisu BS wynika mi, że przycyzną może być sterownik karty graficznej (9600GT), chociaż sterowniki mam najnowsze i certyfikowane przez MS :-k Jaką masz grafikę?
Marpond
Dodano
16.04.2008 10:49:52
ol3j
Dodano:
16.04.2008 03:29:03
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1