Vista – skokowe działanie komputera

Kiedyś załoźyłem temat złe działanie Visty, ale nie udało się znaleźć rozwiązania problemu. Na Viście z konferencji PDC mam ten sam problem. Jednakźe zauwaźyłem, źe w czasie kiedy Vista działa źle, komputer działa skokowo tzn. lampka procesora zapala się i gaśnie, zapala się i gaśnie i tak cały czas. Oczywiście dzieje się to bardzo szybko. Normalne działanie to takie, źe cały czas widać diodę procesora i słychać. Dźwięk sygnalizujący pracę procesora nie powiniem się urywać. Ze względu na to skokowe działanie, występują ogromne przerwy w pracy komputera przez wszystko działa źle. Własńie przez to system instaluje się 4,5 godziny (poprzednia Vista 4 godziny). Moźe to będzie jakaś wskazówka.

Moja płyta główna to: (czy jest zgodna z Vistą?)

Producent: Soltek
Typ: Socket A
Chipset: VIA Apollo KT266A
Model: SL–75DRV4

RAM: 256 MB
Grafika: GeForce 2 MMX 400
Procesor: AMD Athlon XP 2000+

Aha. Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, ale to nie pomogło w źaden sposób.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odpowiedzi: 6

ALE JA MAM 768MB I JEST TO SAMO :?
piotr.strzeciwilk
Dodano
27.02.2006 21:50:00
Siemandero jestem pracownikiem microsoftu w Redmond.
Dioda PROCESORA NIE ISTNIEJE.
Ajeśli chodzi o miganie diodki to dioda hdd tzn. komputer często uźywa dysku poniewaź Vista wymaga min. 384 MB RAM do stabilnej pracy.
Spec
Dodano
18.11.2005 16:24:29
Jednakźe zauwaźyłem, źe w czasie kiedy Vista działa źle, komputer działa skokowo tzn. lampka procesora zapala się i gaśnie, zapala się i gaśnie i tak cały czas. Oczywiście dzieje się to bardzo szybko. Normalne działanie to takie, źe cały czas widać diodę procesora i słychać. Dźwięk sygnalizujący pracę procesora nie powiniem się urywać. Ze względu na to skokowe działanie, występują ogromne przerwy w pracy komputera przez wszystko działa źle. Własńie przez to system instaluje się 4,5 godziny (poprzednia Vista 4 godziny).


Dioda procesora = dioda dysku twardego* (?)

Masz mało ramu, podobno Vista zajmuje około 400MB w pamięci systemowej – w twoim przypadku część się męczy w Swapie (pamięć wirtualna na dysku) To by tłumaczyło te miganie diody.

*jeśli się myle co do tej teorii o diodzie to Bóg mi świadkiem – nie wiem o co chodzi.
spiderko
Dodano
23.09.2005 19:06:00
Hmmm, nieoficjalnym betatesterem, a kto to taki? CJezeli od microsoftu dostales wiste do testow, to tez im musisz sglaszac wszystkie bledy systemu. Chyba o to chodzi w byciu Betatesterem ???
mettal
Dodano
23.09.2005 18:12:10
Jestem betatesterem (bo mam Vistę), ale nieoficjalnym więc nie mogę Microsoftowi problemów zgłaszać.
kzez1986
Dodano
23.09.2005 18:08:20
Posiadasz Viste, wiec jestes zapewne Betatesterem, wiec zglos ten blad tam gdzie powinienes go zglosic, czyli Microsoftowi.
mettal
Dodano
23.09.2005 16:23:47
kzez1986
Dodano:
23.09.2005 15:56:50
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1