Vista PreRC1 problem z grafiką i dyskiem

Witam


Zainstalowałem sobie nowa Viste jako drugi system na dysku D, wszytko wykrył poprawnie i zainstalował bez problemu, sęk w tym że ustawił sobie domyślenie rozdzielczość 1024x768 100Hz (monitor 17", radeon 9550) ale trochę za mała ta rozdzielczość wiec postanowiłem zwiększyć na 11280 na 1024 i tu problem gdyż jedyne dostępne odświeżanie to 60Hz w xp mam 85Hz max. Macie jakiś pomysł jak wymusić na nim wyższe odświeżanie? zainstalowałem sterowniki ATI Catalisty do beta 2 i jakie starsze i bez efektu, próbowałem tez omegi ale tych w ogóle nie chciał zainstalować, chciałem tez na silę wgrać oryginalne stery ale bez rezultatu.
Wyczerpały mi się możliwości, nie wiem co by tu więcej wymyślić, jakieś propozycje?

Dugi problem będąc "w viscie" skasowałem katalog na dysku C który miał 4Gb i zaraz wywaliłem go z kosza, następnie uruchomiłem Xp i tu problem gdyż katalogu nie ma lecz wciąż on zajmuje miejsce, próbowałem pokasować kilka plików żeby skasowało tez ten katalog ale niestety nie udało się i w ten oto sposób mój dysk ma o 4gb mniej :/, dodam ze uruchamiając viste litery dysków nie zmieniają się, spotkaliście się z podobnymi problemami?

Pozdrawiam

 

Odpowiedzi: 2

Seha w jaki sposób skasowałeś ten plik? Opróżniłeś chociaż kosz w tym win vista? Bo jeżeli nie to ten plik ciągle tam jest (w koszu) vista w ogólnych właściwościach dysku pokaże, że przybyło ci 4 gb miejsca, ale win xp już nie. IMO/chyba - nie używam visty ;)
SLAY3R
Dodano
03.09.2006 01:02:00
  • Huherko1 03.09.2006 01:33:13

    <p>po pierwsze ja nic nie usuwałem mi to samo wywaliło nawet nie wiem kiedy nastempnego dnia jak to prubowałem znalesć to jusz tego nie byłoi miejscie było i wszystko dobrze działało a to mi sie kasowało powoli z każdą minutą było widać że przybywa wolnego mejsca ma dysku&nbsp;więc nie wiem o co chpodzi wam &nbsp;może macie Fat a an mim tak jak pisałem duzą takich błędzik&oacute;w wyskakuje polecam pod vistie i xp zrobić jako NTFS naprawde warto ja nie narzekam i nie wiem co wam zajmuje te 4 GB mi zajmuje tyle co windows xp i vista + programy nic więcej nie ma żadnych plik&oacute;w o pojemności 4 gb napiszcie nazwe tego pliku lub folderu to moze wam pomoge</p>

  • seha 03.09.2006 15:12:09

    A więc sprawa wygląda tak system plik&oacute;w NTSF, problem w tym że nie potrzebie grzebałem w xp, uruchomiłem viste i jak się spodziewałem kosz pusty ale utworzyłem katalog i go skasowałem opr&oacute;żniłem kosz i o dziwo odzyskałem 4gb (dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej?.. nie pytajcie :) ) powody zaistniałej sytuacji tez chyba nie ma sensu dociekać.<br /><br />Co go grafiki dalej stoję w miejscu jakimś cudem wymusiłem na nim 70Hz jednak wyświetlany obraz staje się zdeformowany, rozciągnięty i w og&oacute;le, wchodząc w opcje monitora i chcąc go dopasować zawiesza się menu, musze monitor wyłączyć i włączyć, to nakierowało mnie że może z monitorem jest coś nie tak, jednak wyklucza to chyba fakt ze xp ciągnie te 85Hz. Pr&oacute;bowałem poszukać jakiś sterownik&oacute;w na monitor jednak bez rezultatu i tak chyba zakończy się moja przygoda z vista p&oacute;ki nie wydadzą bardzie optymalnych sterownik&oacute;w pod ATI 9550 bo praca na 17&quot; przy 1024x768 trochę mi nie pasuje.<br /><br /><br />

hymm słyszałem takie żeczy ale to tylko sie dzieje jak masz system plików Fat zmień sobie jepiej na NTFS kżdy  z moich kupli jacy mieli takie problemy wystarczyło że zmienili system plików z FAT na NTFS i puźniej wszystko działało. Nie wiem możę sprubuj zmienić tak jak muwiłem z Fat na NTFS fak pomogło moim kolegom to może i tobie to pomożę
Huherko1
Dodano
02.09.2006 20:05:01
seha
Dodano:
02.09.2006 18:18:35
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1