Vista Premnium - znikające GB z twardego dysku

#-o Witam i pozdrawiam wszystkich. Mam duże zmartwienie i nie potrafię sobie znim poradzić , ani też zrozumieć, czemu tak się dzieje. Otóż mam od pół roku komputer HP Pavilion m9040.pl, z systemem Vista Premium .Niby to dobra maszyna, i co sie okazuje , znikają mi GB z dysku, w ciągu 1 tygodnia , potrafi zniknąć 11 GB z dysku. Nie mogę ich znaleść na dysku. Korzystalem już z pomocy , tj. z artykół - ""Ograniczanie ilości danych związanych z Przywracaniem systemu w Windows Vista "" . Wpisalem w wiersz polecenia ścieżkę: "vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=3000MB " Na początku trochę pomogło , ale po 2 tygodniach , od nowa znikają GB, wygląda , że w nocy zlodziej wkrada się i je kradnie . Proszę jeśli to możliwe jakość mi pomóc, - sam nie potrafię. Z góry - Dziękuję, - //ds.

Odpowiedzi: 6

myślę, że nie ma co tu rozdzierać szat :lol: Choć przyznam, że przed wyłączeniem hibernacji w okienku oczyszczania dysku miałem możliwość "zaptaszenia/odptaszenia" opcji "usuń plik hibernacji" i z tego co pamietam miał dobrze ponad 2 giga czyli wiecej niż moje 2GB fizycznej. Jednak myślę, że jeśli Kolega Stanisław poczyni kroki zgodne z naszymi poradami to odzyska sporo miejsca i będzie zadowolony ...
xymox
Dodano
27.05.2008 17:05:25
Będe uparty - "Hibernate ... will create a hidden system file called hiberfil.sys, with the [b]size of your installed physical memory[/b] on your system partition..." - http://www.petri.co.il/quickly_enable_or_disable_vista_hibernation.htm Choc rzeczywiście na jakieś stronie idg widziąłem i taki opis jak ten przwez Ciebie cytowany . W odu jednak wypadkach nie wskazano co ten "gigantyzm ma oznaczać, a ilość pamieci liczona obecnie w granicach limitu obsługi przez systemy 32-bitowe pozwala mi uznać, że to com napisał i przywołał nie stoi w sprzeczności z tym coś Ty przywołał, a rozbieżność interpretacji wynika z braku uszczegółowienia.
Rebe
Dodano
27.05.2008 13:18:38
xymox - nie mylisz Ty czasem hibernacji z przywracaniem ? Ta druga opcja moze rzeczywiście "zjadać" miejsce przyrostowo, ta pierwsza obraca sie w stałej wielkości równej ilości pamięci fizycznej.
Rebe
Dodano
26.05.2008 10:26:10
  • xymox 27.05.2008 13:04:44

    [quote=Rebe]xymox - nie mylisz Ty czasem hibernacji z przywracaniem ? Ta druga opcja moze rzeczywiście "zjadać" miejsce przyrostowo, ta pierwsza obraca sie w stałej wielkości równej ilości pamięci fizycznej.[/quote] cytuję za PC Format: "....Plik tworzony przez funkcję hibernacji systemu Windows Vista potrafi urosnąć do gigantycznych rozmiarów. Oto prosty i szybki sposób, jak wyłączyć hibernację i usunąć plik. Wystarczy, że uruchomisz linię poleceń (Start, w polu wyszukiwania wpisz CMD) i wstukasz komendę powercfg -h off. Po chwili spowoduje to równiez usunięcie pliku hiberfil.sys. Wpisując powercfg -h on z powrotem uruchomisz opcję hibernacji." Pliki przywracania systemu również rozrastają się kosmicznie. Ja ostatnio po usunięciu plików przywracania "z wyjątkiem najnowszego" odzyskałem ponad 3,5GB miejsca na C

wyłącz hibernację i skorzystaj po tej czynności z oczyszczania dysku - problem zniknie Plik hibernacji rośnie z czasem do gigantycznych rozmiarów
xymox
Dodano
26.05.2008 10:17:59
[url=http://www.bylo.pl]bylo.pl[/url] Urzyj szukajki [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=search]szukaj[/url]! Jak nic co tam znajdziesz nie pomoże to wróć
Small Mike
Dodano
23.05.2008 20:11:36
A próbowałeś oczyszczania dysku ? i oczyszczania starych punktów przywracania?
hilary4
Dodano
23.05.2008 11:35:10
Stanislaw Dzierzbicki
Dodano:
19.05.2008 18:42:17
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1