Vista podkręca grafike :(

Witam :) Mam mały problemik. Posiadam geforca 7200 z 256mb pamięci...wiem, że lepiej wyrzucić niż męczyć się, ale skoro jest to nie mam wyboru. Mój problem polega na tym, że Vista podkręca mi tą kartę do 1024mb co raczej nie jest dobre dla grafiki....gry takie jak Collin 4 mi się tną i to dosyć ostro :( na XP bez problemu wszystko. Mam najnowsze sterowniki i na viscie i na xp. Pentium 4 3.20Ghz, 2Gb ram jakiś tam ;p i reszta też spoko...moim zdaniem nie wiem co to może być :) Pozdro :)

Odpowiedzi: 8

Ja mam 7900GT i mam na pokladzie 256MB jednak tam mi pokazuje ze niby 1,5GB .... tak wiec to chyba przy wszystkich kartach tak jest :]
Ukey
Dodano
22.03.2008 18:41:02
http://en.wikipedia.org/wiki/TurboCache While TC can improve 3D quality in games using a lot of graphic memory for texture rendering, performance of games utilizing a lot of system RAM (such as EAGames' Battlefield series and their mods that typically consume 512MB-1GB RAM) can suffer dramatically on systems with 1GB RAM or below. Google searches show many users of cards with TC desperately trying to disable TC. Such option is not supported by official drivers but can be accomplished on a registry level. http://howtotroubleshoot.blogspot.com/2007/05/how-to-disable-turbocache.html :) Uczyć się języka :)
Small Mike
Dodano
22.03.2008 18:05:28
To karta z TurboCache, spawdź gdzie taka opcja jest, może być w Biosie, może być w sterowniku.
spiderko
Dodano
22.03.2008 14:05:29
Ostry - dobrze by jeszcze bylo gdybyś zamiast obrazki wstawiać, w treść tego co na nich się wczytał. To pozwoli Ci zrozumieć wszelkie zawiłości z opisywaną przez Ciebie "zagadką" związane i dojść jak to z tą pamięcią jest.
Rebe
Dodano
22.03.2008 10:56:49
Ehh niedowiarki :) Po pierwsze to nigdzie nie pisałem, że mam lapka;] Ja nie podkręcałem grafiki bo po co :) a obrazek masz http://img89.imageshack.us/my.php?image=beztytuulg6.jpg nie koduje bo nie chce mi się.... Jak już widzicie to co z tym...aha wirusów i złośliwego oprogramowania nie mam....system stawiałem 2 razy i za każdym razem to samo...w biosie nawet nie mogę zmienić ustawień grafiki taki to gupi bios ;p ale wydaje mi się, że to vista sama przydziela pamięć. Teraz tylko pytanie...gdzie to zmienić :) Pomożecie :)
ostryy
Dodano
22.03.2008 10:30:37
  • Anathema 22.03.2008 10:54:51

    [quote=ostryy]...w biosie nawet nie mogę zmienić ustawień grafiki taki to gupi bios ;p ale wydaje mi się, że to vista sama przydziela pamięć. Teraz tylko pytanie...gdzie to zmienić :) [/quote] Po pierwsze jak bios może być głupi...?! ;-) Do sedna sprawy jednakże powracając, ta karta to jakiś model TurboCache jest? Jeśli tak, to nie bios płyty przydziela zasoby na potrzeby grafiki, a sama karta bierze wedle zapotrzebowania, ale powinno się to dziać tylko w miarę zapotrzebowania na dodatkową pamięć. Opcji możesz ewentualnie poszukać w oprogramowaniu sterownika, choć nie jestem pewien bo nigdy z takimi kartami doczynienia nie miałem.

ostryyy a sprawdzałeś system pod kątem wirusów i innych śmieci?
Krisu
Dodano
21.03.2008 12:50:14
@up eh 3.2Ghz chyba nie ma na laptopie takich procow :D edit: hehe sorry czytam jeszcze raz i widze że... [color=cyan]ironia[/color] @topic Podkręca pamieć?? Coś chyba jest nie tak ja myślałem że co innego się podkręca...? Zegarki plix. Daj screen gdzie ci pisze że masz 1024Mb!
Small Mike
Dodano
21.03.2008 12:02:37
Sorka ale jak z 256mb zrobi Ci sie nagle 1024mb :> na grafie :D? Powiedz mi plz jak to zrobiles ... masz moze lapka ? i Ram przydziela system ? dziwne bo myslalem ze to bios ustawia :]
Ukey
Dodano
20.03.2008 21:52:18
ostryy
Dodano:
20.03.2008 20:58:06
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1