Vista po updacie starsznie zwolnił Internet, prośba o pomoc.

Witam Parę dni temu wymieniłem komputer na ciut nowszego jak i zmieniłem system na też ciut nowszy czyli na Visie, i wszystko ładnie chodziło czyli i sam komp i Internet. Do dnia w którym zrobiłem update i Internet zwolnił do granic rozsądku widać to w programach do ściągania czy też normalnie pobierając jakiś plik bezpośrednio ze strony czy nawet sam Windows Update. Łącze od dostawcy mam 2MB czyli realnie 200kilo ssania teraz po Updacie mam ledwo 20 kilo max, a jak zaczynam ssać np dwie rzeczy to zamiast mieć te 20 x 2 to mam 10 x 2 czyli żenada konkretna jest. Dostawca Internetu nic nie zmienił jestem tego pewien i teraz moje pytanie jak to naprawić ?, słyszałem coś na temat ilości połączeń co by zwiększyć, ale póki ktoś mi tutaj nie napisze na pewno lub jakoś inaczej konkretnie nie pomoże to wole się nie bawić w zgadywanie i zmianę wszystkiego co mi się samo nasunie. Dodam że w tym samym czasie brat kupił dokładnie ten sam zestaw komputerowy i ma ten sam system lecz u niego po Updacie systemu Internet dalej chodzi tak samo jak wcześniej z tym że on ma innego dostawcę Internetu niż ja. Dodam że Internet mam dzielony po przez router na PC po kablu i laptopa po WiFi z tym że od 2 tygodnie nie korzystam z laptopa i jak pisałem wcześniej komputer (Internet) do czasu Updatowania systemu chodził jak powinien. Części z jakich składa się komputer chyba w tym przypadku nie są za bardzo ważne, ale system to Windows Vista Ultimata x64 Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc (o ile takowa nastąpi :) ). Edit: Każda sugestia mile widziana gdyż problem jest bardzo uciążliwy.

Odpowiedzi: 2

Z tym 20x2 to chodziło mi o to że teraz max jakie łącze mogę uzyskać to góra 30 kilo czyli, albo ściągając 1 plik mam 30 kilo albo ściągając 3 pliki mam np po 10 kilo. Update no właśnie nie wiem jaki bo dałem wpierw co by wszystkie łatki zainstalował czy to krytyczne czy jakieś np stery do myszki :) Service Pack 1 też jest ale jego zainstalowałem po wystąpieniu już problemu gdyż gdzieś wyczytałem że on może go usunąć (angielska strona już teraz nie mogę jej znaleźć :() Co do odinstalowania to właśnie nie wiem którą tak naprawdę bo nie chce wszystkich czy też formatować i stawiać od nowa systemu. Neta mam z profesjonalnej sieci gdzie wszystko jest dzielona np. każdy ma odrębny IP zewnętrzny itp. Siec WiFi jest dobrze zabezpieczona :D aktualnie nie pamiętam czy wep czy jak to tam było ale nawet jak podłącze neta bezpośrednio z kabla po kompa bez routera nic to nie daje net dalej jest wolny. Problem występuje wszędzie począwszy od emulę, azureus, moorhont po przez FTP przeglądarkach IE 7 i mozilli jak i w windows update gdzie łącze jest jak wspomniałem powyżej. Co do malware to w sumie pewności nie mam bo wiadomo jak te programy działają teraz szukam teoretycznie najlepszego anty-malware programu jak znajdę to przeskanuje i dam znać czy coś znalazłem. p.s. Od zainstalowania systemu chodziłem tylko po stronach typu o2, znanych forach itp więc myślę że są małe szanse na zainfekowanie kompa no ale nigdy nic nie wiadomo :) :( (programy typu emule itp zainstalowałem dopiero po problemie) p.s.2 Proszę o każda sugestię może coś da się zrobić jakieś pomysły, może w XP coś takiego miało miejsce. p.s.3 Jak wspomniałem post wcześniej czytałem coś o zwiększeniu limitu połączeń może jakaś łątka go zmieniła z drugiej zaś strony u brata nic się nie zmieniło. Edit: Teraz testowałem różne sposoby pobierania i widzę że najszybsze łącze jest gdy pobieram pliki przez windows update. Żadnego malware nie stwierdziłem na kompie.
Mampir
Dodano
02.06.2008 15:48:08
20x2=40 nie 200 chyba chodziło ci że ściągałeś sobie 10 plików i każdemu było po 20kb/s. Jaki to update? Czyżby sp1? Prówałeś odinstalować? Wtedy byś wiedział czy to przez update. Czy jest to neostrada, bo wiem, że w neo lubią się takie jaja dziać... Jak zabezpieczoną masz siec wifi? Czy problem występuje tylko w programach p2p czy Torrentach czy również w przeglądarce? Czy system jest wolny od malware?
Small Mike
Dodano
02.06.2008 13:30:36
Mampir
Dodano:
01.06.2008 19:56:17
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1