Vista ogłupiała

Ostatnio moja Vista coraz bardziej zamula. Mam odinstalowane wszelkie programy, których nie używam codziennie, nigdy nie instaluje podejrzanego oprogramowania. Pojawia się także taki problem: po wylogowaniu i zalogowaniu na innego użytkownika, nie da się nic robić - na pasku nie ma w ogóle pokazanych uruchomionych programów, sidebar jest "czysty" a komputer muli niemiłosiernie. Pomaga dopiero reset. Dlaczego?

Odpowiedzi: 9

Jak pisali poprzednicy, system został zawalony tzw. syfem w autostarcie => czyli start systemu i dalej wczytywanie badziewia które dzięki klikaniu bez czytania instalujesz do autorun (później sys muli) bo bezwiednie dajesz mu "pozwoleństwo" na w/w i zasoby systemowe używane są do "czytania" tego badziewia (za przeproszeniem) a szanowna Vista ma wymagania horrendalne wg. mnie => więc jeśli masz AREO itp. wodotryski się nie dziw, że muli bo to wszystko co siedzi na dysku jest odtwarzane (przywracane) znaczy odhacz to i owo
Faker
Dodano
14.12.2008 23:49:06
Mam ten sam problem jeden na viscie 64bit a na drugim 32bit!! kompy sa czyste bez virusów!! Strasznie dziwna sprawa
Wozniak0
Dodano
12.12.2008 23:39:45
Ale... Zdarzało się już, że OS został uruchomiony przez bootsector i sam o tym nie wiedział (nie mówię że w to wierzę).
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
09.12.2008 20:59:05
Wydaje mi się że t nie jest kwestia bootsektora, ponieważ jak by była to by zamulało od początku. Tj. wspomniał Bobi - menadżer zadań i do przodu + czyszczenie rejestru sprawdzonym programem.
Razorek
Dodano
01.12.2008 07:53:52
Proponuje sprawdzić swój komputer specjalistycznym oprogramowaniem, czyli programami przeznacznymi do konkretnych celów na obecność aplikacji typy malware (czyt. malłer), które mogą się podszywać pod bootsector (czyt. butsektor), aby posiąść pod władanie całego systemu operacyjnego zainstalowanego na danym komputerze, w celu bezprawnego wymazania lub przejęcia na własność danych zapisanych w danym urządzeniu.
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
29.11.2008 13:58:03
Czysty jak łza. Codziennie sprawdzam procesy i usługi. Nawet otwarte porty sprawdziłem - nic. Kaspersky, Ad-Aware i online-owe MKS i ArcaVir nic nie wykazały...
TeoTN
Dodano
21.11.2008 19:53:15
Jak się ma system pod względem ewentualnego zarobaczenia? Wirusy, trojany czy inne ustrojstwo. Poza tym spróbuj otworzyć menadżer zadań i zorientować się, czy któryś z procesów nie podbiera sporych zasobów.
Bobi
Dodano
21.11.2008 18:54:57
C2DT8100 2.1GhZ, 2GB RAM. Vista nie chodzi od początku w ten sposób, więc to nie kwestia słabości kompa. Dopiero od jakiegoś czasu stopniowo się zapadła, wydajność tyle o ile poprawiłem, ale problem z logowaniem jest i nie potrafię go rozwiązać.
TeoTN
Dodano
21.11.2008 17:57:05
Podaj specyfikacje techniczną swojego kompa...
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
20.11.2008 20:11:06
TeoTN
Dodano:
20.11.2008 19:34:02
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1