Vista nie widzi sieci lokalnej z kompem XP

Vista nie wiedzi sieci lokalnej, ale najbardziej zalezy mi na udostepnionej na Xp drukarce zebym nie latal jak wsciekly pomiedzy pietrami. W opcjach Centrum Sieci i Udostepniania mam Włączone "Odnajdywanie sieci" ale no wlasnie stan jest na wlaczony ale zablokowany tak ze nie da sie kliknac na zastosuj. Nie wiem jak problem ugrysc jak macie jakies pomysly smialo sprobojcie

Odpowiedzi: 20

WindowsXP-KB920342-x86-PLK.exe WindowsXP-KB922120-v5-x86-PLK.exe spróbuj zainstalować te dwie poprawki do xp, mi pomogło by połączyć vistę i xp przez wifi
111111
Dodano
29.08.2008 00:10:40
Puszczałem pingi ale nie idą. Raz się połączył z GG a raz nie... Po drodze jest modem ale odpinałem go i to samo.
azan1985
Dodano
28.08.2008 10:25:27
Więc sprawdź czy jak przepniesz ten komputer z Wi-Fi na kabel to Internet zacznie działać. To że Wi-Fi wykryje i połączy się z routerem, nie znaczy wcale, że urządzenie musi od razu udostępnić mu połączenie. Siła sygnału może być niewystarczająca, router źle skonfigurowany... Jakieś pingi puszczałeś? Nie wiadomo czy to problem po stronie przeglądarki czy samego połączenia. Nie masz włączonych jakiś zabezpieczeń: WEPów itede w routerze? Może trzeba będzie go zrestartować? Internet masz wprost z jakiejś osiedlowej kablówki czy jest tam jeszcze po drodze jakiś modem?
Bobi
Dodano
25.08.2008 23:09:25
Obecnie internet działa na laptopie z vista. Laptop podłączony jest kablem do tego routera. PC stacjonarny ma xp, widzi połączenie ale nie otwiera żadnych stron. Jest on podłączony za pomocą wi-fi Laptop nie widzi PC stacjonarnego. Spróbuję zainstalować LLTD.
azan1985
Dodano
25.08.2008 14:23:48
Spróbuj na XP zainstalować [url=http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=4F01A31D-EE46-481E-BA11-37F485FA34EA&displaylang=pl]LLTD[/url]. Internet na stacjonarnym PC jest gdy podłączysz komputer kablem? Karta Wi-Fi poprawnie wykrywa router i się z nim łączy?
Bobi
Dodano
25.08.2008 13:08:42
Nie chcę zakładać nowego tematu, ale potrzebuje pomocy. Mam sieć kablową do której podłączyłem router wi-fi. do routera wi-fi podłączyłem za pomocą kabla laptopa z vista. Dodatkowo za pomocą karty sieciowej wi-fi podłączylem PC z Xp. Problem polega na tym że na obydwu komputerach widac połączenie ale PC z Xp nie może sie połączyc z internetem. Xp widzi Viste ale vista nie widzi XP. Oba kompy są w jednej grupie roboczej, zapora wyłączona. Chce aby na obydwu komputerach był dostęp do internetu, i dostęp do udostępnionych plików. Bardzo prosze o pomoc!!!
azan1985
Dodano
25.08.2008 12:24:46
tez mialem taki problem rozwiazalem go w dwoch krokach:) krok 1: Grupa robocza ustawiamy taka sama grupe robocza na wszystkich kompach, (win xp: prawym klawiszem myszy na 'moj komputer->wlasciwosci->nazwa komputera->zmien' zaznaczamy 'grupa robocza' i wpisujemy nazwe naszej grupy na 'workgroup') analogicznie w viscie krok 2: Udostepnianie pilów podczas udostepniania plikow w viscie nalezy dodac uzytkownika 'guest' dzieki czemu mozliwe bedzie przegladanie plikow z kompa z vista jesli to nie pomoze nalezy wylaczyc programy antywirusowe, wtedy napewno wszystka bedzie ok:)
mpenza
Dodano
24.08.2008 20:23:10
Miałem podobny problem. Pomogla mi ponowna konfiguracja karty sieciowej na Viscie z WYLACZONYMI protokolami IPv6 (i jakims tam jeszcze teraz nie pamietam a nie moge sprawdzic z poziomu XP :D )
duke_piotr
Dodano
25.04.2008 11:27:00
temat był poruszany, działa takie cuś.. ;)
WaGonik
Dodano
20.04.2008 03:12:05
Cześć, wiele godzin spędziłam nad problem, że Vista nie widzi sieci lokalnej z komputerem XP, a to wcale nie "jej" wina. :lol: Gniot tkwi w Nortonie Symantec 360, w którym w ustawieniach zalecanych przy instalacji ustawiona jest "problemowa" reguła zapory. (jeśli jesteś jego użytkownikiem to właśnie on może utrudniać Ci życie :) Poniżej opis jak się do tego dostać: - Odpalamy Nortona 360 - Wchodzimy w Zadania i ustawienia - następnie Zmień ustawienia zaawansowane - uderzamy w Ustawienia zapory - następnie przechodzimy do zakładki Reguły ogólne zapory - tam odszukujemy Domyślne blokowanie udostępniania plików w systemie Windows - oczywiście z ustawienia Blokuj zmieniamy na Zezwalaj i po problemie. :mryellow: Pozdrawiam, Beata Udostępnianie plików w sieci, Vista, Sieć lokalna, uprawnienia, dostęp, ustawienia, Centrum sieci i udostępniania
beyou79
Dodano
19.04.2008 23:51:23
  • grac306 21.04.2008 15:08:27

    [quote=beyou79]Cześć, wiele godzin spędziłam nad problem, że Vista nie widzi sieci lokalnej z komputerem XP, a to wcale nie "jej" wina. :lol: Gniot tkwi w Nortonie Symantec 360, w którym w ustawieniach zalecanych przy instalacji ustawiona jest "problemowa" reguła zapory. (jeśli jesteś jego użytkownikiem to właśnie on może utrudniać Ci życie :) Poniżej opis jak się do tego dostać: - Odpalamy Nortona 360 - Wchodzimy w Zadania i ustawienia - następnie Zmień ustawienia zaawansowane - uderzamy w Ustawienia zapory - następnie przechodzimy do zakładki Reguły ogólne zapory - tam odszukujemy Domyślne blokowanie udostępniania plików w systemie Windows - oczywiście z ustawienia Blokuj zmieniamy na Zezwalaj i po problemie. :mryellow: Pozdrawiam, Beata Udostępnianie plików w sieci, Vista, Sieć lokalna, uprawnienia, dostęp, ustawienia, Centrum sieci i udostępniania[/quote] To chyba dotyczy tych którzy mają shit firmy symantec. Ja akutrat tego gniota nie używam. A wszystkie firewalle mam wyłączone i nadal mam problem.

  • arcio_dr 06.05.2008 21:23:41

    [quote=grac306][quote=beyou79]Cześć, wiele godzin spędziłam nad problem, że Vista nie widzi sieci lokalnej z komputerem XP, a to wcale nie "jej" wina. :lol: Gniot tkwi w Nortonie Symantec 360, w którym w ustawieniach zalecanych przy instalacji ustawiona jest "problemowa" reguła zapory. (jeśli jesteś jego użytkownikiem to właśnie on może utrudniać Ci życie :) Poniżej opis jak się do tego dostać: - Odpalamy Nortona 360 - Wchodzimy w Zadania i ustawienia - następnie Zmień ustawienia zaawansowane - uderzamy w Ustawienia zapory - następnie przechodzimy do zakładki Reguły ogólne zapory - tam odszukujemy Domyślne blokowanie udostępniania plików w systemie Windows - oczywiście z ustawienia Blokuj zmieniamy na Zezwalaj i po problemie. :mryellow: Pozdrawiam, Beata Udostępnianie plików w sieci, Vista, Sieć lokalna, uprawnienia, dostęp, ustawienia, Centrum sieci i udostępniania[/quote] To chyba dotyczy tych którzy mają shit firmy symantec. Ja akutrat tego gniota nie używam. A wszystkie firewalle mam wyłączone i nadal mam problem.[/quote] Wydaje mi się że zostało sprawdzić czy usługa przeglądanie komputera jest włączona choć na jednym z komputerów. Wiele osób o tym zapomina, a objawy są podobne

Witajcie !!! Zapewne temat był poruszany ale ja nic konkretnego nie znalazłem więc może tutaj mi się uda znaleźć jakieś skuteczne porady. Otóż mam Vistę HP SP1 w laptopie. Adresy są skonfigurowane na sztywno oraz taka sama grupa robocza do tego włączone udostępnianie plików i drukarek a także odnajdowanie sieci. Dodam też że typ sieci jest ustawiony tak abym mógł widzieć wszystko bez żadnych ograniczeń Pomimo w/w ustawień nie widzę komputerków w sieci. Kiedy wyłączę firewalla (systemowego albo/i kasperskiego) problem dalej jest ten sam. Pingi ładnie wychodzą, net śmiga, kiedy wyświetlę mapę sieci w Viście to widzę i siebie, routerek, switche oraz inne komputerki ale klikając na nie, nie mam możliwości ich przeglądania czy podpięcia się do drukarek. Kiedy wejdę poprzez ikonkę SIEĆ to widzę tylko sowjego laptopa i tyle Więc generalnie Vista w jakimś małym procencie obsługuje mi sieć ale nie na tyle abym mógł normalnie z niej korzystać. Pomóżcie mi jakoś proszę.
grac306
Dodano
18.04.2008 12:25:06
Trzeba wybrac w XP identifikator sieciowy i ustawic grupe robocza oraz jak cos tam będzie pytal dalej to ze komputer jest w biurze [u]nie[/u] siec domowa (mój komputer (właściwości)-nazwa komputera-identifikator sieciowy)
kinder79
Dodano
13.04.2008 22:20:53
Miałem bardzo podobny problem. Dwa laptopy + stacjonarka. Wszystko połączone routerem WiFi Linksys. Stacjonarny ---XP PRO----------------Laptop1 --------XP HOME-----------------WiFi Linksys Laptop2 --------Vista Home Basic-----/ Laptopy widziały się bez problemuniezależnie od ustawień zapory windows. Widziały też Vistę, ale nie mogły się dobrać do zasobów z tego komputera. Vista nie widziała laptopów z zakładce sieć, widziała natomiast laptopa na mapie sieci ale był "nieaktywny". Przypoinam, że standardowo Vista i XP nie widzą się i wymagana jest jakaś poprawka instalująca z tego co pamiętam nowy protokół (ale nie jestem pewien czy dotyczy to tylko połączenie LAN (kabelkiem)). Nie pomagało odpalanie konfiguracji i tworzenia nowych sieci. Całą sieć składalem i automatycznie i ręcznie bez skutku. ROZWIĄZANIEM OKAZAŁO SIĘ WYŁĄCZENIE (JA ODINSTALOWAŁEM TEN SHIT BO TO NIE PIERWSZY RAZ) NORTON INTERNET SECURITY!!!! Konfiguracja tego programu jest mało intuicyjna a całość z założenia blokuje wszystko bez ostrzeżeń i to w bardzo głupi sposób. Wiele osób zapomina o jego istnieniu bo jest on standardowo dostarczany z laptopem. Generalnie wystarczy wyłączyć jego zaporę lub dodać do "ufaj" IP komputerów z sieci co pomaga:) Mam nadzieje że moje słowa okażą się pomocne. Pozdrawiam
spamail
Dodano
20.10.2007 21:19:01
Czy naprawdę nikt nie potrafi mi pomóc? Bardzo proszę o jakąś pomoc bo naprawdę sam sobie z tym nie poradzę... Pozdrawiam Arek
uss_aro
Dodano
04.09.2007 23:11:20
Zastosowałem się do wskazówek zawartych w poście, do którego podałeś link, niestety to nie pomogło XP w otoczeniu sieciowym widzi Viste, ale za każdym razem wyskakuje komunikat "Odmowa dostępu....", a Vista w sieci nie widzi XP, choć jak kliknę w Centrum udostępniania i sieci -> pokaż pełen obraz sieci to komputer z XP jest tam, ale "nieaktywny" nie mogę na niego kliknąć i go wybrać, jak najadę na niego kursorem pojawia się jego IP i MAC adres karty sieciowej ale nic poza tym nie mogę zrobić. Już głupi jestem i nie wiem co mam robić dalej:-s Może jakieś inne sugestie? Miał ktoś podobny problem? Pozdrawiam Arek
uss_aro
Dodano
04.09.2007 14:10:19
http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=35366
Anathema
Dodano
03.09.2007 13:26:46
Witam; mam identyczny problem jak opisywany w pierwszym poście, przeglądając forum zauważyłem, że wielu użytkowników ma podobne problemy, ale nigdzie nie ma konkretnie napisane co zrobić, żeby komputery się widziały w sieci. Może opiszę swój problem. Mam 3 komp. 1 stacjonarny z win XP 1 laptop tez z XP i laptopa z Vistą. Wszytko połączone jest router'em NETGEAR ADSL (pełni też funkcje accescpoint'a WIFI) . Router podpiety kablem do stacjonarnego, laptopy łączą się za pomocą WIFI. Net jest na wszystkich komputerach. Komputery są w tej samej grupie roboczej. Jeśli chodzi o XP to oba komp widzą się i udostępnione pliki można swobodnie przeglądać. Na XP widzę również, że w sieci jest laptop z Vistą , ale nie mogę na niego wejść (odmowa dostępu), myślałem, że to może firewall nie pozwala na to, ale po ich wyłączeniu problem występuje nadal. I naprawdę nie wiem co mogę więcej zrobić żeby to wszystko współgrało ze sobą](*,) , nie chce instalować XP na tym drugim laptopie nie po to wydawałem kasę na Win'a, żeby teraz z niego nie korzystać, zresztą Vista jest już jakiś czas obecna na rynku i trzeba w końcu i ją poznać (wcześniej nie miałem z nią styczności). Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc. Arek
uss_aro
Dodano
03.09.2007 12:57:09
z pewnością to kwestja wyłącznie konfiguracji, sam mam lapka z XP oraz stacjonarke z Vistą i... zero problemów :)
czechoj
Dodano
02.09.2007 01:35:37
Dziwna sprawa, dziś przyszedł mi komputerek z USA z Vistą Home Basic. Mam w domu sieć 3 komputerów, 2 z WinXP i laptop z Vistą, u mnie wszystko bez najmniejszych problemów działa, mogę wymieniać się plikami w sieci, mam internet na laptopie z udostępnionego łącza w WinXP, może jakieś problem z konfiguracją, albo wersja PL ma wady...
emil0076
Dodano
25.08.2007 23:52:08
niesety mam ten sam problem moja siec domowa sie rozwalila jak zminilem kompa i korzstam z vsty, to jest chore zeby xp i vista niewspolgraly ze soba
michasmaxnet
Dodano
13.08.2007 11:02:18
mayday470
Dodano:
17.07.2007 17:45:42
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2