Vista nie instaluje sterownika karty sieciowej, mimo że ją rozpoznaje...

Mam kartę sieciową, którą XP wykrywa jako Realtek RTL8169/8110 (chociaż w instrukcji jest napisane, że to 8111) i uruchamia bez problemu. Progam Microsoftu testujący kompy pod kątem zgodności z Vistą zauważa moją kartę i nie zgłasza zastrzeżeń.

Zainstalowałem więc "dziewiczą" Vistę 64 Home Premium, która wykryła moją kartę jako Realtek RTL8168/8111 i pojawił się idiotyczny (jak to w produktach MałegoMiękkiego...) komunikat: "System Windows napotkał problem podczas instalowania oprogramowania sterownika dla urządzenia - System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go - Nie można odnaleźć określonego pliku". I koniec. Karta wisi z wykrzyknikiem i nie działa. O
czywiście nie muszę dodawać, że Vista nie mówi, jakiego "określonego pliku" nie znalazła. W folderze instalacyjnym są takie pliki:

netrtx64.cat
netrtx64.INF
rtlh64.sys

Ściągnąłem najnowsze stery ("podpisane") ze strony Realteka, dedykowane do Visty 64 bit, potem kolejne ze strony producenta płyty głównej (karta jest zintegrowana) i za każdym razem to samo. Próbowałem "wymusić" instalację określonego modelu i też nic. Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia systemu, loguję się jako admin i nic. Wersji 32-bitowej nie przyjmuje. W FAQach producentów też nic nie ma.

Czy ktoś to miał i przewalczył?...



 

Odpowiedzi: 0

MacP
Dodano:
08.03.2007 23:58:33
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0