Vista nie dodał XP do BCD

Witam Mam następujący problem - kupiłem laptopa z Vistą, następnie kiedyśtam doinstalowałem XP ( bootloader visty oczywiście wyleciał , przywróciłem go easy bcd ). Dzisiaj przeinstalowałem Vistę ( stwierdziłem że raz na 2 lata format dobrze mu zrobi ;] ) i okazało się że wyleciał bootloader xp. Chciałem go przywrócić za pomocą konsoli odzyskiwania, ale fixmbr nie zrobił nic, a fixboot sprawiał że pojawiał się komunikat "ntldr not found". Postanowiłem więc ręcznie dorzucić informacje o XP do bcd za pomocą bcdedit.exe z pomocą następujących komend: [quote] 1. Open an elevated command prompt. 2. Type the following to create a boot loader for Windows XP. bcdedit /create {ntldr} /d "Windows XP" 3. Type the following to set the device to where Windows XP is installed. I used D: in this example. Replace it with the drive letter of your XP installation. bcdedit /set {ntldr} device partition=D: 4. Type the following to set the path. bcdedit /set {ntldr} path \ntldr 5. Type the following to add this boot loader to the boot up screen. bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast 6. Reboot the computer. [/quote] Wprawdzie pojawił się ekran z możliwością wyboru wcześniejszej wersji windows, ale po wybraniu ekran mignie na ułamek sekundy wyświetlając kilka linijek ( coś o NTLDR ale miga zbyt szybko żeby to przeczytać ) i komp uruchamia się od nowa. EDIT: podczas pisania wątku przyszedł mi do głowy pomysł naprawienia całego XP a nie tylko mbr, zaraz napiszę czy problem został rozwiązany EDIT2. Okazuje się że można jedynie usunąć obecną instalację ( a nie nainstalować nową na starą ), więc pytanie dalej aktualne.

Odpowiedzi: 0

sparrow88
Dodano:
16.07.2010 19:42:14
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0