Vista mi lekko przychacza

Vista 5308 mi lekko przychacza to znaczy co sekunde system sie zatrzymuje tak na 0,1s niby nie wiele ale jest to denerwujace. To chaczenie jest zawsze, niewarzne co bym nie robil, np. pasjans, NFSMW czy okienka systemu. W grach to czszegulnie przeszkadza.

Spelniam wymagania systemu nawet z nawiazka.

Jak ten problem rozwiazac.
Prosze o pomoc

Odpowiedzi: 8

Jeśli chodzi o ten pulpit 3D co mówiłeś, to on będzie dopiero w kolejnej wersji windows, która obecnie nosi nazwę Windows Vienna, ale na nią trzeba będzie sobie poczekać. Pozdr
avokado14
Dodano
16.03.2006 16:48:03
od razu mówie nie jestem beta testerem viste zaciągłem z torrenta chyba jakąś okrojoną bo:

1. Przy starcie nia mam tej ikonki do ukośnego układania okienek
2. W starcie nie mam sidebar albo nie zauwarzyłem

U mine instalacja trwa tak z 40 min. Zaraz po zainstalowaniu miałem zajęte 400MB ramu a jak troche się pobawiłem to miałem ponad 700MB

5 postów temu pytałem się jak włączy polskie znaki czy to normalne źe mam polskie znaki nie pod prawym altem ale np. ą pod ; , ł pod '

Według mnie Vista będzie wielkim hitem dla tych którym komp ją uciągnie na zadawalającym poziomie bo ci ze słabym* sprzętem i tak będą mówić źe to szajs.

* oczywiście ponirzej wymagań bo te kompy wcale nie cą słabe
kiz
Dodano
16.03.2006 14:34:02
skoro wiesz doskonale o czym mowisz to ja tylko powiem ze instalacja trwa ponad godzine a vista zajmuje w pamieci ponizej 600 mb
wujekStasek
Dodano
15.03.2006 21:29:34
wiem doskonale o czym mowie, zaczalem sie interesowac longhornem od czasu zanim jeszcze nikt o nim nie pomyslal ;P
Troche przesadzam, dosc ironicznie, mam ochote na naprawde dobry system, i oby mnie nie zawiodl.
W pierwszych betach tez mi nie wszystko chodzilo plynnie, czesto sie wieszalo badz nie chodzilo jak nalezy, takie juz te bety sa, ze cos dziala a cos nie :roll:
Wiec nie ma co narzekac ze sie cos przycina bo nie jest powiedziane ze w becie ciac sie nie bedzie, wiec jesli tez jestes betea testerem to zglos im to.
Tak jak mowie co do samego wygladu to spoko jest nawet, tylko mial byc wlasnie ten super wypasny 3d pulpit ;], bo patrzac tak na ten pasek i ten badziewny sidebar z boku to sie winXP ze stylizacjia na mysl nasuwa, a fuj ;|
A jedna z najciekawszych mozliwosci, to to, iz sama instalacja (ktorej juz tam z bet longhorna) trwala bardzo krotko, z 15 minut.
a tak btw, jak chcesz plynnosci to wylacz aero, bo to on zuzywa te wiekszosc z 830 ram'u.
ansic
Dodano
15.03.2006 21:19:48
kiz:
1. nie wiem, u mnie to wystarczylo
2. sidebar jest aplikacją wywolywaną bezposrednio ze startu
3. pewnie tam gdize w winXP po kliknieciu prawym przyciskiem na pasek zadan ale nie wiem
4. jaki pulpit 3d?

ansic:
jak nei wiesz o czym mowisz to nie odzywaj sie
wujekStasek
Dodano
15.03.2006 18:14:49
nie bedzie, bo to tylko XP z duzym service packiem i nowym themem :roll:
a nawet z tym udaja ze to na nowo powstalo wszystko, i teraz sie tnie bo niby jeszcze nie przygotowane (musieli troche popsuc xp na ktorym bazowali ;])
i chyba bardziej mi przypadly do gustu niektore bety jeszcze pod nazwa longhorn :|


ale i tak sobie kupie wersje home P ;]
na jesieni, tak?
ansic
Dodano
15.03.2006 03:13:02
wlaczylem dzisiaj viste i o dziwo wszystko dzieala idealnie nie ma tego chaczenia, gry dziealaja plynnie oczywiscie pare klatek miniej ale to normalne

mam jeszcze 4 pytania.

1. teraz jak wlaczyc poliskie znaki w np. IE7 doodam ze mam klawiature programisty

2. jak wlaczyc ten dodatkowy pasek z prawej strony pulpitu

3. gdzie znajduje sie opcja do dodania moj komputer i dokumenty na pujpit (nie skrut) cis podobnego jak jest kosz.

4. czy wogule bedzie ten pulpit 3d.
kiz
Dodano
14.03.2006 12:29:51
przykro mi ale go nie rozwiazesz...
vista w tej wersji tak ma, nie jest zoptymalizowana i sie sypie na okrągło
/nie wazne jaki masz sprzęt/

5270 sobei zainstaluj
wujekStasek
Dodano
14.03.2006 00:28:36
kiz
Dodano:
14.03.2006 00:01:41
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1