Vista i dysk SATA

Witam serdecznie

No i stało się..... zostałem szczęsliwym posiadaczem Visty Home Premium. Instalacja poszła gładko ale... no własnie mam 3 dyski HDD: dwa EIDE i jeden SATA. Wszystko fajnie chodziło pod XP a tu zonk. Dysk SATA system widzi w menadżerze urządzeń (był również przy wyborze miejsca instalacji Visty) ale nie ma go w folderze Komputer. Usługa "zarządzaj" stwierdza ze dysk jest dynamiczny i zaleca konwersję na podstawowy z tym ze wszystkie dane z dysku znikna a ja tam zrobiłem sobie kopie wszystkiego z dysków EIDE. Co teraz czy podłaczenie dysku SATA do innego kompa z XP pozwoli na odzyskanie danych czy tez możliwe jest zrobienie "tego" bez kombinacji?

Odpowiedzi: 1

Obawiam się że mam ten sam problem.

Mam jeden dysk IDE i 3 SATA. Widzi tylko dysk SATA na którym sam jest zainstalowany odraz dysk IDE. Pozostałych dwóch dysków SATA nie widzi. Tak samo jak u Ciebie dysków nie ma w "moim komputerze" - przy instalacji i w w managerze są...

Porażka totalna....

ShyMan76
Dodano
30.01.2007 23:51:11
  • czechoj 31.01.2007 00:10:16

    Jutro zabieram kompa do roboty, podepnę dysk pod inny zestaw z XP i spróbuje przegrać dane. Kurde coś jest nie tak :( 

  • ShyMan76 31.01.2007 00:32:39

    <P>Ja nie mam problemu z danymi na dyskach. Wszystko jest w porządku. Teraz na przykład działam na XP który zostawiłem na jendym z dysków. <BR>Problem polega na tym że Viśta widzi tylko dysk na którym jest sama zainstalowana i jeszcze jeden IDE. Pozostałych dwóch SATA nie widzi. XP nie ma z tym problemu. Widzi wszystkie. Ten nowy zakupiony dziś z Viśtą też....</P> <P>Czekam aż ten problem sie wyjaśni, bo widać że problem istnieje nie tylko u mnie.</P>

  • czechoj 01.02.2007 21:30:14

    <P>Rozwiązałem mój problem dookoła. Niestety Vista nie widzi partycji NTFS (dysków SATA) Windy XP i zmuszony zostałem podłączyć dysk do innego&nbsp;kompa z XP, zgrałęm dane na inny dysk. Następnie zamiana dysku z dynamicznego na podstawowy z formatem i wszystko jest ok, dysk SATA z offline jest już online. Dziwi mnie tylko że takie kombinacje należy wykonać. Myślę że sporo ludzi może mieć z tym problemy.</P>

czechoj
Dodano:
30.01.2007 22:48:01
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1