Vista Home Premium i wirtualne maszyny

Przy próbie postawienia systemu SUN Solaris na Virtual PC 2007 SP1 (a mam system Vista Home Premium), instalacja nie udaje się. Podobnie sprawa ma się z Ubuntu 8.10. Jako pliki wsadowe stosuję *.iso. Cała operacja jest po to, aby rozwijać się w kierunku problematyki baz danych. Oto zalecenia znajomego informatyka: MS Virtual PC Linuks (SUSE Enterprise) + baza Oracle (stworzenie bazy SAMPLE), PostgreSQL, MySQL + IBM DB2 SQL Tools (do Windowsa), Toad (do Windowsa), MS Query -> do "wyciągania" danych Do Windowsa: SQL Server 2000 + 2005 + 2008 Poznać SQL + PLSQL, Bash, C(++) SUN Solaris (UNIX) na Virtual PC + baza Oracle + baza IBM DB2 Apache dla PostgreSQL, MySQL Perfekcyjna znajomość MS Excel (2003, 2007) i MS Access (2003, 2007) Póki co VPC 2007 SP1 nie pozwala na uruchomienie Linuksów oraz SQL Tools nie uruchamiają się. System VHP mam w pełni aktualny i ustawiony "fast-mode" (bez Aero, lekki autostart, optymalizacja pod kątem wydajności). Sprzęt to laptop Samsung NP-R510-AS02PL (posiada Intel Centrino 2, lecz bez wsparcia dla wirtualizacji). Czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego to nie działa? Być może twórcy VPC zorientowali się, że na VHP działa i jakąś aktualizacją zablokowali użytkowanie? Czy ktoś może zaproponować jakąś alternatywę (freeware lub GPL) dla VPC 2007 SP1 (koniecznie dla MS Vista Home Premium).

Odpowiedzi: 1

Na forum WSS.pl otrzymałem już odpowiedź. Polecono mi VirtualBox, jakby ktoś szukał dobrego zamiennika VMWare.
pawelbialach
Dodano
31.03.2009 13:56:36
pawelbialach
Dodano:
24.03.2009 19:03:50
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1