Vista Home Basic - problem z polską wersją

Witam Kolega kupił laptop HP Compaq 610. Jego znajomy przeprowadził wstępną konfigurację tego laptopa (cały proces dokończenia instalacji, założenia konta itp.). Okazało się, że jest pewien problem. Otóż jest zainstalowana angielska wersja systemu Windows Vista Home Basic. Na dołączonej do laptopa płytce z systemem operacyjnym jest informacja, że wśród języków jest język polski. I teraz moje pytanie: czy jest możliwość instalacji tego systemu w polskiej wersji? Próbowałem w Panelu Sterowania zmiany języka, ale to nic nie daje. Czy jest możliwe, że podczas tej wstępnej instalacji nie został wskazany właśnie język polski. Czy istnieje możliwość zmiany języka? Za pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 3

Sprawdź w instrukcji laptopa czy nic nie ma o Recovery. Może być tak, że język wybierasz przy instalacji systemu z płytki bądź partycji Recovery.
lukasz_z
Dodano
18.10.2009 23:10:24
Był to laptop, który został określony jako znajdujący się w "segmencie biznesowym", więc chyba kwestia nośnika jest wyjaśniona. Zastanawiam się natomiast nad pakietem MUI. Podobno tylko Ultimate go posiada. Więc, czy to oznacza, że nie ma możliwości zmiany języka na polski? Może ktoś z Was posiada podobny laptop? Pozdrawiam
Lu_ksz
Dodano
17.10.2009 23:34:17
  • Veers 18.10.2009 00:07:35

    [quote=Lu_ksz]Był to laptop, który został określony jako znajdujący się w "segmencie biznesowym", więc chyba kwestia nośnika jest wyjaśniona.[/quote] Ciemnotę wciskaj komu innemu. Wersje biznesowe NIE SĄ SPRZEDAWANE z Vistą Home Basic, tylko albo z Buisness albo z Ultimate. Kwestia wyjaśniona ? Sprawdziłem sobie też tu i ówdzie - 610 to sprzęt entry level (po naszemu : niskobudżetowy), i sprzedawany był zarówno z systemem jak i bez niego. Z Vistą Buisness sprzedawane były jedynie mocniejsze konfiguracje (NX553EA), i tylko ta odmiana sprzedawana była z nośnikami zawierającymi system - konkretnie zaś zawierały one Windows XP do którego można było 'zdowngradować' Vistę. Wszystkie pozostałe posiadały ulotkę o konieczności wypalenia płyt recovery. W pozostałych przypadkach (wyłączając oczywiście laptopy sprzedawane bez systemu), system Vista był pre-instalowany w wersji językowej zgodnej z przeznaczeniem sprzętu. Żeby więc ostatecznie rozwiać wątpliwości - racz zerknąć na certyfikat oryginalności systemu. Jeśli nie znajdziesz tam "PL" "polish" - to masz odpowiedź na swoje wątpliwości.

Możesz przytoczyć dokładnie tą informację odnośnie polskiej wersji ? Jest to dość nietypowa sprawa ponieważ: a) Vista Home Basic nie posiada MUI b) Compaq-i za wyjątkiem wersji "biznesowych" nie są sprzedawane z nośnikami instalacyjnymi - i zazwyczaj należy te płyty (recovery) nagrać we własnym zakresie.
Veers
Dodano
17.10.2009 21:57:36
Lu_ksz
Dodano:
17.10.2009 21:19:09
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1