VISTA BASIC(xp oem) problem z udostepnianiem na innej partycji

witam! przerobilem juz wszystko. chce udostepniac pliki w sieci dla PC i XBOXA. partycja C - czego bym nie zrobil pliki sie udostepniają, stworzona przeze mnei partycja F - nic sie nie udostepnia - widac jedynie nazwe udzialów i nie wpuszcza mnie ani na konsoli ani na PC. co moze byc przyczyną ? nadawalem prawa, wg opisow, wszystko powinno byc ok. co ciekawe jak udostepnie CD albo karte SD to widzi tak samo jak C. tylko ta partycja F nic a nic. kasowalem prawa dostepu, nadawalem wszystkich, tworzylem userow, dodawalem prawa dla Goscia, zmienialem zasady Lokalny,wszystko jak zwykle i zgodnie z literaturą, ale nic nie skutkuje. macie jakies pomysly ? partycja NTFS

Odpowiedzi: 2

Witam Vista częściowo sie broni przed udostępnieniem dysku c: bo tam jest jej sektor rozruchowy. Weź właściwości dysku c przejdź na zakładkę udostępnienie tam masz udostępnienie zaawansowane kliknij na ptaszka przy udostępnij ten folder wejdź na uprawnienia kliknij na dodaj a teraz na zaawansowane ponownie kliknij na znajdź teraz z listy wybierz goście i ok i znowu ok i zastosuj. Uff ale pisania jak już to mamy za sobą to teraz we właściwościach dysku c przejdź na zabezpieczenia kliknij na edytuj i teraz na dodaj a teraz na zaawansowane ponownie kliknij na znajdź teraz z listy wybierz goście i ok i znowu ok i zastosuj. Może ale nie musi ci wyjść błąd ale raczej wyjdzie olej go naciskając na anuluj i wszystko powinno śmigać. Pozdrawiam
s3bo
Dodano
13.11.2007 11:14:27
z wlasnego doswiadczenia wiem ze nadac uprawnienia trzeba na zakladce "Udostepnianie" i "zabezpieczenia". moze to oczywiste, ale ja o tej drugiej ostatnio zapomnialem po reinstalu i pol dnia spedzilem nad tym zeby to na nowo odkryc ;)
Flopper
Dodano
27.10.2007 23:54:14
tjord
Dodano:
22.10.2007 04:54:10
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1