VISTA AUDIGY i AC3

Witam :) Czy komuś udało się odpalić dzwięk AC3 na viście (ultimate), ja mam podłączony amplituner z audigy za pomoca kabla cyfrowego coaxial, zainstalowałem nowe stery AC3 Filter 1.11 z http://ac3filter.net/ mam najnowszego k-lite codeks zainstalowanego poprawnie bez zbednych shitowych opcji :) i nic ....... spdif działa ale wysyła tylko sygnał 2ch, zinstalowałem nawet power dvd i nic ... cały czas 2ch :) nie wiem czy nie trzeba bedzie poczekac na ac3 filter pod vistę ale może się mylę, może komuś się jednak udało odpalić 5ch :) 

Odpowiedzi: 1

martiso78:
Witam :) Czy komuś udało się odpalić dzwięk AC3 na viście (ultimate), ja mam podłączony amplituner z audigy za pomoca kabla cyfrowego coaxial, zainstalowałem nowe stery AC3 Filter 1.11 z http://ac3filter.net/ mam najnowszego k-lite codeks zainstalowanego poprawnie bez zbednych shitowych opcji :) i nic ....... spdif działa ale wysyła tylko sygnał 2ch, zinstalowałem nawet power dvd i nic ... cały czas 2ch :) nie wiem czy nie trzeba bedzie poczekac na ac3 filter pod vistę ale może się mylę, może komuś się jednak udało odpalić 5ch :) 

 

Creative Audigy 4 + Creative Inspire P5800 -> po zainstalowaniu MS Vista Home Premium PL 32bit wgrałem sterowniki (Vista nie wykryła tej karty) w wersji beta, pobrane ze stron Creativa - dźwięk jest 5.1 gra cały komplet głośników - czy to mp3, czy CDAudio, czy filmy :)

 

Pozdrawiam

plgracz
Dodano
09.02.2007 03:03:19
  • martiso78 09.02.2007 12:59:04

    jasne tylko że dajesz sygnał analogowy a nie cyfrowy :) u mnie niestety ampituner nie chce grać w 5ch .....

  • Balloon 13.02.2007 16:33:38

    na ikonce kolo zegara kliknij na glosniczek prawym klawiszem i wybierz "urzadzenia do odtrzarzania " ustaw SPDIF OUT jako domyslne  pozniej wejdz w to powyzej "GLOSNIKI " i tam w zakladce niestandardowy zaznacz Digitala i zastosuj . Nastepnie wejdz spowrotem w SPDIF OUT w zakladce "Obslubiwane formaty" pozaznaczaj wszystko tj. DTS , Dolby i WMA Pro i zaznacz do tego wszsystkie czestotliwosci probkowania . U mnie dzialaja w ten sposob zarowno filmy z divixa z dolby jak i wszystko inne jak wczensniej w xp .  Mam Audigy model 0090 i amplituner yamahy rx-v557 . Tylko zachowaj kolejnosc dzialania tak jak podalem . Pozdrawiam

martiso78
Dodano:
06.02.2007 14:15:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1