Vista a sprawa Centrino

Witam Mam pytanie dotczące traktowania procesorów Intel Pentium Mobile Centrino przez Vistę. Czy u Was też tak jest, że Vista jedzie na maksymalnym zegarze procesora? Próbowałem szatkować ustawieniami w opcjach zasilania i nic to nie pomaga. Zacząłem od zmiany profilu - Oszczędny, Zrównoważony, Maks wydajnoć - procesor działa non stop na maksymalnym zegarze. Później zagłębiłem się w ustawienia zaawansowane profili zasilania i tam jest taki dynks od regulacji kryjący się pod nazwą "Zarządzanie energią procesora". W nim są dwa kolejne: Mimimalny stan procesora i Maksymalny stan procesora. W procentach ustawia się stany wydajności procesora. No ale niestety nie idzie to w parze z zegarem procesora i efekt jest taki, że na notebooku (bo on nosi w sobie Vistę) na akumulatorze wykańcza mi baterią w 2h a w XP spokojnie wystarczała na 3,5 h :( Moze ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi ustawieniami albo zna jakiś program do zarządzania pracą procesora pod Vistę? Uprzedzam, że Notebook Hardaware Control nie działa z Vistą :( Pzdr Mirek

Odpowiedzi: 1

[quote=tasba]Witam Mam pytanie dotczące traktowania procesorów Intel Pentium Mobile Centrino przez Vistę. Czy u Was też tak jest, że Vista jedzie na maksymalnym zegarze procesora? (...) Notebook Hardaware Control nie działa z Vistą :( [/quote] Dłubałem trochę w sieci i wynalazłem funkcjonalnego odpowiednika NHC. Nazywa się RMClock i jest darmowy. Oferuje dużo więcej niż NHC, ale za to jest pogmatwany w konfiguracji. Dodatkowo Vista przeszkadza mu w przejęciu nadzoru nad zasilaniem komputera. Trzeba trochę poklikać w opcjach RMClocka i wówczas udaje się wykrzesać możliwość dynamicznej zmiany zegara procesora w zależności od obciążenia. Czuję się jak nowy właściciel Linuxa :) Wszystko trzeba dobierać eksperymentalnie. Sterowniki, ustawienia... :D Vista działa u mnie dopiero od kilku dni a już mam z nią tyle zabawy, co z Ubuntu :P pzdr Mirek
tasba
Dodano
23.09.2007 11:42:40
tasba
Dodano:
22.09.2007 15:25:48
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1