Vista, a bootloader i temp - Problem(instalacja)

Witam! Mam nie lada problem z vista, a mianowicie: Posiadam viste z buildem 5472, gry uruchomie ja z boot'walnej  płyty dvd windows kopiuje pliki, a gdy nastepnie pokazuje sie srebrny pasek po prostu wiesza sie, pasek sobie leci i leci (w nieskonczonosc) oraz numlock na klawiaturze nie odpowiada. Gdy uruchamiam viste z poziomu xp, wybieram partycje, instalator niby kopiuje pliki(na dysk c:, chociaz wybralem e: ), nastepnie po restarcie systemu wybieram w bootloaderze setup windows i mam ten sam blad (dysk nie pracuje, a komputer sie wiesza, przy oknie z pasek ladowania). Na moje oko, po prostu windows chce ladowac pliki z e: chociaz skopiował je na e:, ale nie znam sie na nowym bootloaderze ;). Mialem tez problemy z instalacja win xp sp2(gdy juz mialy sie kopiowac pliki na dysk, wywalal sie blue screen, a po ponownym restarcie wyswietlal sie komunikat: brak pliku ntldr). Sprawdzalem pamieci mem testem wbudowanym w boot manager i bez bledow. Teraz nie wiem jak usunac boot loader visty, bo gdy odpalam dyskietke startowa i wpsiuje fixmbr to wyswietla sie komunikat not ready na dysku d:(gdzie mam duzo plikow multimedialnych). Prosze o pomoc( w szczegolnosci z usunieciem bootloaderka) :)

UPDATE:

gry uruchamiam w trybie safe mode system wiesza sie na /drivers/disk.sys 

 

Reszta konfigu:

Athlon x2 3800 (am2)

 MSI K9N platinium nforce 570 ultra

2 x 1gb ddr2 667 kingmax 

Seagate Barracuda 10 250gb sata2 

 

Odpowiedzi: 2

Watpie zeby te slowa byly nie rozumiale, nie wiem co jest z wami ...

moze inaczej ?

gry uruchamiam instalke visty system wiesza sie na ladowaniu /drivers/disk.sys

b0rys
Dodano
17.08.2006 16:13:10
  • gajowy 17.08.2006 18:51:18

    <p>Czy aby przypadkiem nie wypadł Ci klawisz &quot;d&quot; z klawiat&oacute;ry???? </p><p>Ja to się zasadniczo nie znam zbyt dobrze,ale coś mi się widzi że musisz zapodać sterowniki,by ukończyć instalacjie.Jeśli masz dysk seri SATA,musisz mu podać na dyskietce sterownik RAID aby mogł wykryć dysk na kt&oacute;rym przeprowadzona zostanie instalacja.</p><p>Pozdrawiam.</p>

  • b0rys 18.08.2006 00:35:46

    Nie musze miec sterownikow podczas instalacji z win xp wykrywa dyski i kopiuje pliki, tylko gdy po restarcie odpala sie dalsza instalacja wystepuje ten sam blad..., twoja sugestia i tak jest bledna bo nawet nie dochodze do miejsca, gdzie takowe sterowniki mialbym gdzie zaladowac<br />

Że jak???Tongue Tied

gajowy
Dodano
17.08.2006 04:02:36
b0rys
Dodano:
16.08.2006 15:33:49
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1