Vista 5342 problem z instalacją bootowanie

Witam!
Mam taki problem z instalacją Visty: Po wypaleniu na dvd i zbootowaniu
instalator chwilę wczytuje jakieś pliki (szary pasek), potem robi się czarny ekran i zima. Nic się kompletnie nie dzieje, z źadnego napędu nic nie wczytuje Ctrl–Alt–Del nie działa.
Spróbowałem odpalić instalator na grafice wbudowanej na płycie głownej (GeForce 6100) bo pomyslałem źe to moźe wina niedopracowanej obsługi PCI–Express i wtedy jak szary pasek doszedł do końca dostaję blue screen i błąd z jakimś problemem Hardware (nr chyba 00000009F).
Spróbowałem takźe zainstalować Vistę spod starego XP. Instalator ładnie pyta się o partycję gdzie zainstalować, potem kopiuje elegancko pliki, w końcu robi reset, startuje nowy boot manager z Visty i po wybraniu dalszej konfiguracji zima, znów czarny ekran i nic się nie dzieje.
Dysk na którym próbuje instalować to SATA ale to nie powinno mieć znaczenia zwłaszcza przy bootowaniu z dvd.
Problem teź wystąpił na innym komputerze ale takźe wyposaźonym w procesor AMD.

Aha próbowałem teź odpalić instalację na moim laptopie Compaq Armada M700 Pentium III i bootowanie oraz instalacja przebiega bez problemu...

Czy ktoś miał takie problemy z Vistą? Proszę o pomoc!
Krzysiek

Komp:
AMD Sempron 64bit, 512RAM,
płyta Gigabyte Gigabyte GA–K8N51GMF
GeForce 6600GT PCI–Ex

Odpowiedzi: 1

...problem rozwiązany. Pomogła aktualizacja biosu płyty glównej. ...a niby świeźa płyta...

Pozdrawiam Krzysiek
bodzio38
Dodano
14.04.2006 19:10:40
bodzio38
Dodano:
14.04.2006 16:14:37
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1