validacja w VWD

witam, mam problem z formularzem otoz mam formularz w ktorym jest radiobutton o nazwie PANI i chcialbym aby gdy ktos nacisnie ten przycisk musialby wypelnic textbox NAZWISKO PANIENSKIE. Jak to zrobic w VWD baze mam w accessie czy i gdzie mam co wpisac lub uzyc wlasciwosci

Odpowiedzi: 7

tak to jest VB co z tym zrobic moge uzyc c# tylko jak mam to wpisac aby sie odwolywal do odpowiedniej pozycji w GRID
arekdom
Dodano
19.10.2007 19:06:28
Kompilator ci uprzedza że A_MrsRadioButton' i A_OthertextBox' jest używany przed dostaniem wartości, i jest wyjątek nie obsługiwany. Nie wiem co masz tam w kodzie bo to nie jest C# ani C++, innych języków nie znam. To chyba VB.
Sfinks
Dodano
19.10.2007 19:04:54
zrobilem tak: Protected Sub A_MrsRadioButton_CheckedChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Dim A_MrsRadioButton As RadioButton Dim A_OthertextBox As TextBox If A_MrsRadioButton.Checked Then A_OthertextBox.Visible = True End If End Sub i nadal mam inne bledy: Warning 1 Variable 'A_MrsRadioButton' is used before it has been assigned a value. A null reference exception could result at runtime. Warning 2 Variable 'A_OthertextBox' is used before it has been assigned a value. A null reference exception could result at runtime
arekdom
Dodano
18.10.2007 18:03:33
jestem poczatkujacym he Protected Sub A_MrsRadioButton_CheckedChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) If A_MrsRadioButton.Checked Then A_OtherTextBox.visible = True End If End Sub tak wyglada opcja po nacisnieciu na button ciagle pisze ze A_MrsRadioButton i A_OthertextBox jest niezadeklarowany przyciski znaduja sie w gird i wygladaja tak:
Id:
A_Mr:
A_Mrs:
A_Miss:
A_Ms:
A_Other:
jak zrobioc aby to zadzialalo ?
arekdom
Dodano
18.10.2007 16:35:07
if(nazwa_RadioButtona.Checked) { NAZWISKO_PANIENSKIE.visible=true; //dalszy kod } tylko nie zapomnij visible zrobić false przed i po operacji. [url=http://search.msdn.microsoft.com/search/Default.aspx?query=RadioButton&brand=msdn&locale=en-us&refinement=00&lang=en-us]Szczegóły szukaj w MSDN[/url]
Sfinks
Dodano
17.10.2007 15:15:18
swietny pomysl, ale jeszcze jakbys mi podal jak wpisac warunek nacisniecia radiobuttona bylbym wdzieczny 9problem polega na tym ze jesli wpisze warunek if ... w pozycji protected sub to nie dziala bo przycisk znajduje sie wewnatrz GIRDA i nie wiem jak sie do niego odwolac pisze mi ze nie jest zadeklarowany nie wiem jak odwolac sie do przycisku RadioButton oraz Text ktore znajduja sie w GIRD.
arekdom
Dodano
17.10.2007 13:00:15
dodaj warunek -> jesli będzie PANI zaznaczony to NAZWISKO_PANIENSKIE.visible=true.
Sfinks
Dodano
16.10.2007 19:50:03
arekdom
Dodano:
16.10.2007 17:04:24
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1