uxtheme.dll- BŁAGAM-POMÓŻCIE MI
Witam. Jestem nowy. Mam wielki problem i nie potrafie go rozwiązać. czy moglibyście mi pomóc?? Przejdę do problemu. Niedawo ściągnąłem uxtheme patcher ale na SP2 a ja mam SP3. Zepsuło mi to wygląd windows. Poszukałem na google i znalazłem odp. na mój problem. ściągnąłem oryginalny uxtheme.dll, wszystko zrobiłem jak pisze i ok. Zresetowałem komputer, fajnie wszystko wygląda (tak jak dawniej) ale następnego dnia wszystko to samo ale oryginalny plik uxtheme.dll już mi nie pomagał. Spróbowałem zainstalować Vista inspirat ale nie zmieniło mi się. Wszedłem do folderu windows potem do themes i ręcznie próbowałem coś zmienić ale tylko długo się ładowało i nic. Ściągnąłem też uxtheme patcher SP3 ale to mi nie pomogło. Teraz mój komputer wygląda tak: http://yfrog.com/5ibldfj. Bardzo prosze was o pomoc.
z góry dziękuje i pozdrawiam
Odpowiedzi: 2
Zapaleńcy upiększania własnych pulpitów mają wiele sposobów, aby uczynić swoje miejsca pracy coraz to bardziej atrakcyjnymi pod względem samego wyglądu, jak również oferowanych możliwości. Od pewnego czasu, dla ogromnej rzeszy użytkowników, popularny Desktop przestał być jedynie kawałkiem ekranu, gdzie lądują najczęściej używane skróty. Pulpit to dla wielu miejsce największego natężenia przeprowadzanych operacji, swoista wizytówka właściciela systemu. Nikogo już więc nie dziwią wymyśle rozszerzenia, dodatkowe paski narzędziowe czy widgety (gadżety). Jedną z wielu możliwych opcji zmiany wyglądu jest zastosowanie zmodyfikowanego stylu wizualnego systemu Windows XP. Standardowo użytkownicy tego systemu mogą wybierać jedynie między klasycznym stylem wyglądu, oraz tak zwaną Luną, czyli schematem Windows XP w trzech wariantach kolorystycznych: niebieskim, srebrnym oraz oliwkowym. Z serwerów Microsoft można ponadto pobrać dwa dodatkowe wyglądy, przygotowane przez giganta specjalnie dla legalnych użytkowników, są to Royale oraz Zune. Domyślnie system nie pozwala na aplikowanie innych niestandardowych stylów. Użytkownicy, którzy pragną tego dokonać, zmuszeni są zmodyfikować bibliotekę odpowiedzialną za stosowanie stylów - uxtheme.dll. W tym celu wykorzystujemy najczęściej program Uxtheme Patcher, który na ogół działa poprawnie, podmieniając standardowy DLL i odblokowując tym samym możliwość aplikowania innych schematów. Zdarza się jednak, że z jakiś względów proces ten nie powiedzie się, czego skutkiem jest utrata możliwości zastosowania Luny. Jedynym dostępnym stylem pozostaje w takim przypadku klasyczny. Zobaczmy zatem jak możemy odwrócić te nieprzyjemne skutki.
Sprawdzenie stanu usługi Kompozycje
Usługą odpowiedzialną za wyświetlanie stylu systemu Windows jest usługa Kompozycje. Jeżeli życzymy sobie używać owego schematu, powinna ona być uruchomiona. W celu sprawdzenia stanu wspomnianej funkcji wywołajmy przystawkę zarządzania usługami wpisując w pole Uruchom polecenie services.msc. Następnie odnajdźmy na liście dostępnych usług pozycję Kompozycje. Używając podwójnego kliknięcia dostaniemy się to okna zarządzania, w którym sprawdzić należy, czy przy polu Stan widnieje podpis Uruchomiona, oraz czy Tryb uruchamiania posiada status Automatyczny. W przypadku, gdy wspomniane ustawienia nie zgadzają się, należy odpowiednio zmodyfikować Tryb uruchamiania oraz zrestartować system
Restrykcja w rejestrze
Odpowiednia modyfikacja rejestru wymuszać może blokowanie wszystkich schematów, za wyjątkiem klasycznego wyglądu systemów Windows. Aby to sprawdzić wywołajmy Edytor rejestru, za pomocą komendy regedit wpisanej w Uruchom. Przejdźmy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer i sprawdźmy, czy nie znajduje się w nim wartość typu DWORD o nazwie ClassicShell. W analogiczny sposób upewnijmy się, że podana modyfikacja nie została wykonana w gałęzi HKEY_CURRENT_USER. Obecność tego obiektu, z danymi wartości ustawionymi jako 1 (włączony) powoduje aktywację stylu klasycznego, oraz jednocześnie blokadę pozostałych dostępnych styli. Jeżeli podane wartości istnieją, powinniśmy je usunąć.
Użycie narzędzia sprawdzania integralności plików
System Windows XP posiada wbudowany mechanizm, który zapobiega modyfikacji przez programy trzecie istotnych dla systemu plików. Wdrażając zmodyfikowany plik uxtheme, zapewne poprzednio zgodziliśmy się, aby funkcja już więcej nie monitorowała jego stanu i nie przywracała z wiadomych względów oryginalnych danych. Możemy użyć narzędzia SFC (z ang. System File Check), w celu skontrolowania zasobów, na następnie podmiany zmodyfikowanej biblioteki na jej oryginalny odpowiednik. W tym celu uruchomić należy Wiersz polecenia i wydać komendę sfc /scannow. Program automatycznie przeskanuje wszystkie chronione pliki systemu Windows i w razie potrzeby naprawi znalezione modyfikacje.
Podmiana biblioteki poleceniem expand
Innym sposobem nadpisania uszkodzonej biblioteki jest wypakowanie właściwego pliku bezpośrednio z nośnika CD, na którym znajduje się instalacja systemu Windows XP. Płyta instalacyjna winna znajdować się w napędzie. Wywołajmy następnie jak poprzednio Wiersz polecenia, lub bezpośrednio w pole Uruchom wpiszmy expand x:\i386\uxtheme.dl_ c:\windows\system32\uxtheme.dll , za x podstawiając odpowiednią literę, jaką oznaczony jest napęd. Pamiętać należy, aby wersja systemu na płycie zgadzała się z wersją zainstalowanego systemu. Dla przykładu nie powinniśmy używać płyty z Windows XP SP2 w przypadku, gdy na maszynie działa Service Pack 3. W niektórych wypadkach konieczne może stać się wykonanie powyższej komendy spod systemu uruchomionego w trybie awaryjnym, lub w konsoli odzyskiwania.
Uszkodzony plik stylu
Powodem, dla którego niemożliwe może stać się korzystanie ze schematu Luna, może być uszkodzenie, lub brak samych plików, w których zapisane zostały informacje o wyglądzie stylu. W celu ich przywrócenia, ponownie posłużymy się poleceniem expand, które wypakuje pliki znajdujące się na płycie z systemem. Komendy do wklejenia w Uruchom przedstawiają się następująco:
* expand x:\i386\Luna.ms_ C:\Windows\Resources\Themes\Luna
* expand x:\i386\Luna.th_ C:\Windows\Resources\Themes
Tak jak poprzednio, w miejsce x podstawić należy literę napędu, w którym znajduje się nośnik z Windows XP.
Przedstawione zabiegi zostały uszeregowane od najmniej, do najbardziej inwazyjnych, tak więc wskazane byłoby wykonywać je po kolei, tak jak to przedstawiono powyżej, aż do skutku. Poprawne zastosowanie opisanych czynności powinno w większości przypadków zakończyć się sukcesem, którym będzie przywrócenie schematu kolorystycznego systemu Windows XP, zwanego Luna.
Użytkownicy, którzy ponownie będą próbowali zainstalować modyfikację, lub ręcznie podmienić uxtheme.dll, powinni zaopatrzyć się w plik dla odpowiedniej wersji systemu. Zmodyfikowana biblioteka działająca z Windows XP SP3 dostępna jest w dziale Uaktualnień.
Cytat z centrumxp.pl :)
pomózcie prosze
pozdrawiam
Strona 1 / 1