UWAGA!!! UWAGA!!!

Na tym forum nasz kolega Tire został napadnięty przez chackera i z szczęściem uszedł, dlatego źa miał włączonego firewala który obronił jego komputer przed atakiem chackera. Dlatego proszę aby kaźdy uźywał firewala ze względu źe atak moźe zostać powtórzony.

Odpowiedzi: 20

JA ZE SWEJ STRONY UWAŻAM,PO ZAMKNIĘCIU TEGO TEMATU W FORUM XP,ZA ZAKOŃCZONY.
BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC I DOBRE SŁOWO SKIEROWANE POD MOIM ADRESEM.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
tire
Dodano
13.11.2002 08:40:56
Raczej do KPDPI czyli Krajowa poradnia dla debili intertowych :D
Lezio111
Dodano
12.11.2002 21:31:23
moze zamim ktokolwiek dostanie ten piekny dar, czyli dostep do netu , powinien z urzedu udac sie do PZP , czyt: Poradia zdrowia psychicznego ??? :wink:
beriam
Dodano
12.11.2002 16:56:02
A tak przy okazji programów anty....:
W krainie wirusów i anty wirusów dziwne dzieją się czasami sprawy. Ostatnio posiadacze programu antywirusowego znanej firmy Kaspersky Labs otrzymały list informujący o zagroźeniu wirusem. Nie było by nic w tym dziwnego, gdyby nie to, źe ostrzegający list był właśnie zaraźony wirusem Braid worm, przed którym przestrzegał.

Kaspersky tłumaczy, źe przesyłka była wynikiem działania hakerów, którzy włamali się do serwera pocztowego firmy. :evil: .

Źródło: CNET.
raja
Dodano
12.11.2002 13:47:31
Trzeba skanować kompa antiwirem(albo jezze jepiej: kilkoma antivirami jak ja to robie :D ), firewall, i tępić gatory :twisted: :D
Lezio111
Dodano
11.11.2002 22:28:00
No cóź,Bóg zapłać za słowa otuchy,jak to mówi ksiądz od religii.
Polecam nie Zone, ale WinRoue Lite
www.kerio.com
Jednocześnie bardzo wiarygodny skaner z licznymi wnioskami poskaningowymi( :arrow: ) pn.: ShieldUp
http://grc.com/x/ne.dll?rh1ck2I2
zresztą jest dostępnch 10 na www.antywirus.note.pl
w sekcji On–Line
Pozdrawiam
8)
tire
Dodano
11.11.2002 18:21:56
przesle go Wam ale musze najpierw go wygrzebac na dysku bo mi sie bajzel straszny zrobil :(
B3T0N
Dodano
11.11.2002 16:40:07
przesle go Wam ale musze najpierw go wygrzebac na dysku bo mi sie bajzel straszny zrobil :(
B3T0N
Dodano
11.11.2002 16:40:07
No cóź takich fraglesow to by tylko za j... wieszać!!! Współczuję Tire, ale dobrze źe wogóle miałeś jakieś zabezpieczenia i to zuwaźyłeś!!!!

Osobicie uwaźam źe ZoneAlarm nie jest najlepszym firewallem, ale raz mi się zdarzło, źe zablkokował coś tam i chwilę potem mój modem kablowy stracił na ok minutę łączność. To chyba dobrze znaczy się źe nie przeszło to nie zauwaźone przez serwery kablówkowe!!

B3ton moźesz mi przesłać teź link do tego progsa port controll?
thx
agi
Dodano
11.11.2002 14:19:49
Właśnie,ja propaguję higienę i podaję na tym formum sposoby rozwiązywania problemów z BEZPIECZEŃSTWEM!!
Dlatego,wały mnie zaatakowały.To im nie pasuje.
Uprzejmie informuję,źe nie podejmowałem spektakularnych akcji typu "admin TPSA",a podałem namiary na "wałów" dla moich uczonych kolegów,którzy stworzą im cmentarz komputerowy!!!! :D
Poza tym,wszelkie dane uzyskane w czasie tego Ataku podałem przyjaciołom z U.S.Postal Inspection Service
w NYC.Z tamtąd teź im wypalą d....I to mocnoooo!!
Pozdrawiam Wszystkich mi źyczliwych. 8)
tire
Dodano
11.11.2002 13:01:23
Tire niestety TO moźe spotkac kaźdego z nas.Dlatego trzeba być przygotowanym na ataki.Dobry antywirus i zapora to konieczność.Atak to wielkie zagroźenie ale teź lekcja dla ofiary.Ja teź korzystałem z KaAzA i myślałem źe mnie to niedotyczy to co o tym programie się mówi.Nortonik 2002 (teraz 2003)aktywny ,baza wirusów aktualizowana, ale cóz z tago.Pewnego dnia myszka głupieje lewy przycisk z prawym – podmienione funkcje.Nortonik nic,zapuszczam mksvira i trafiony–mam Netbusa.
Wywalam to gówno i jest spokój.Sam kurcze nie wlazł.Musiałem go zassać z netu.
Po kilku dniach sprawdzam Pandą On–line i znowu trafienie –trojan Collapse.Szukam opisu tego trojana w necie ale mało informacji a na forum MKSVir dostaje info od admina źe jakby mieli pisać o kaźdym trojanie to by im czasu zabrakło na inne waźniejsze sprawy.
Dlatego jak najczęściej sprawdzać ,sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać i zachować "higienę" podczas zasysania z netu.I jeszcze jedno nie ufać do końca swoim programom anty,niestety często przesypiają atak.
raja
Dodano
11.11.2002 12:44:07
Witam.Kaźde wejście[włam]do cudzego kompa jest świństwem,czy w białych,czy w czarnych rękawicach.To tak,jakby ktoś właził z butami w twoje prywatne źycie.Przyznaję rację,źe dobry hacker zostawi ślad,coś ukradnie–ale nie zniszczy.Wał kradnie,niszczy i destabilizuje system,bo to dla niego frajda[kafejkowicze?].Atak na mnie był bardzo zmasowany.Brały w nim udział 3 osoby.Myślę,źe cudem mój bodyguard zareagował po japońsku[samuraj],odciął,zapisał IP wałów,podał strefę,podał sieć TPSA,podał prędkość i domyślny sposób prób otwarcia[port],wreszcie wysłał ostrzeźenie do sieci[automatic].Przyznam się,źe miałem lekko zaburzony system,który naprawiłem w 5 minut.Ale to jest ŚWIŃSTWO NA FORUM XP – k...a m..ć, tu powinien być AZYL,tu są zieloni i bezbronni.Uwaźam,źe moderatorzy muszą baczniej przyglądać się temu co się tu wyrabia!!!Jeźeli nie,ja wysiadam z tego www.xp.korba.st
Przykro mi,źe to tu się stało.
Jednocześnie wszystkim Wam BARDZO DZIĘKUJĘ ZA SŁOWA POPARCIA I DYSKUSJĘ.Jestem wdzięczny!
Serdecznie pozdrawiam 8)
tire
Dodano
11.11.2002 12:15:02
Bo:
:arrow: Tego typu zabezpiczenia są popularne i nie powinien zostaćprzyłapany przez firewal
:arrow: Nie zostawił wiadomości o pobycie
:arrow: Wzią by se ambitniejszy cel (typu ministerstwo obrony stanów) :D
Takrze to był smarczacz który dostał się na studzia informatyczne i dokonał 1 włamu w źyciu :twisted:
Lezio111
Dodano
10.11.2002 21:02:11
Jak juź mówiłem waidać źe marny z niego CHACKER :!: :!: :!:
TouDi
Dodano
10.11.2002 16:22:54
swiete slowa .... 8)
beriam
Dodano
10.11.2002 14:32:20
Prawdziwy chacker zostaia po sobie ślad typ: był tutaj genio. Ale tacy co se wywalają coś z twojgo kompa trzeba zniekształcić :twisted:
Lezio111
Dodano
10.11.2002 10:43:12
Albo wsadzić gdzieś indziej...
TouDi
Dodano
09.11.2002 23:51:51
Tylko takiego złapać i przekręcić głowę na drugą stronę.
B3TON mógłbyś dać linka do tego progsa port control, albo podeślij na mój mail slay_3_r@poczta.onet.pl
thnx.
SLAY3R
Dodano
09.11.2002 23:50:09
W 100% Cię rozumie.

"Ich nie moźna karać ich trzeba leczyć"
TouDi
Dodano
09.11.2002 23:49:06
jakby sie nic nie stalo to na pewno nie doszlo by do takich czynow jakie wykonelem ..... po prostu potraktowalbym to jako zwykly przypadek i od razu bym sie lepiej zabezpieczyl... – tera to sie juz pozadnei zabezpieczylem (update'y , zone alarm)
B3T0N
Dodano
09.11.2002 23:48:41
Lezio111
Dodano:
09.11.2002 21:21:41
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3