UWAGA........nadchodzi!!!!!!!!!!!!

Proszę zapoznajcie się pilnie z komunikatem CERT Polska.
Dotyczy to nowej luki w Win lub nieznanego robala.
Zalecana jest blokada portu 445 tcp.

http://www.cert.pl

Odpowiedzi: 5

Dla jednych oczywiste,dla innych nowe uwagi.
100% racji.
tire
Dodano
26.12.2003 10:48:23
tire:
Moźe rozwiń bardziej swoją wypowiedź.
A co tu rozwijac ? Wystarczy zerknac do wlasciwosci polaczenia sieciowego interfejsu laczacego nas z netem. Jesli jest (np. na XP) wlaczone udostepnianie plikow i drukarek, to mamy czynny/otwarty port 445. I zaraz nasuwa sie pytanie – Udostepniamy jakies pliki przez net ? Drukarki ? Nie sadze. Tylko czy ktos zadaje sobie tyle trudu (jedno klikniecie myszka) aby to wylaczyc ?
Identyczna sprawa – konta na jakich sie pracuje. Wiekszosc uzywa zalozonego po instalacji systemu, jakiegos konta ze swoim nickiem (daje sobie glowe uciac, ze powiedzmy w 80% bez hasla). Jednak malo jest uzytkownikow pamietajacych o glownym koncie ADMINISTRATORA ktore jest tworzone automatycznie podczas instalacji. Czy ktorys z Was zakladal haslo na to konto ? Daje druga glowe – w 95% przypadkow nie. Jednak czy ktos zdaje sobie sprawe z tego, ze wystarczy wklepac krotka komende aby miec pelny dostep do dyskow na tak chronionych kompach ?

O systemowym firewallu ktory chroni przed RCP nie wspomne, bo mi sie juz nie chce na ten temat strzepic jezyka.

A pozniej sie mowi – system jest dziurawy :P . Ja jestem innego zdania – "jaki Pan taki kram" i ani za takiego usera ani za jego system nie dalbym zlamanego grosza.
EL NINO
Dodano
26.12.2003 01:52:04
on atakuje wszystkie Windowsy :?:
Zygo
Dodano
25.12.2003 12:11:49
Moźe rozwiń bardziej swoją wypowiedź.
tire
Dodano
25.12.2003 10:59:33
Jesli ktos mi powie, ze na sieciowce z dostepem do netu lub np. Dial–Upie neostrady ma zalaczone udostepnianie plikow i drukarek, to wiem juz wszystko na temat takiego administratora systemu. A podejrzewam, ze takich ludzi jest sporo.
EL NINO
Dodano
23.12.2003 19:47:24
tire
Dodano:
23.12.2003 18:33:44
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1