Utworzenie mocno ograniczonego profilu.

Mam komputer sluzbowy do ktorego mam pelny dostep. Z tego komputera korzystaja rowniez moi koledzy z pracy. Chcialbym stworzyc konto uzytkownika, ktore bedzie mocno ograniczone. Chcialbym tak zrobic zeby jedyne co mozna bylo zrobic na nim to odpalic IE i przegladac strony. Najlepiej jakby nie mozna bylo nic zciagac, instalowac nawet zminic tapety (toche to moze dziwne ale na tym bardzo mi zalezy). Prosze o pomoc.

Odpowiedzi: 5

Nie konto gościa tylko tworzysz zwykłe konto i je modyfikujesz... Poszukaj freewarowych programów do edycji rejestru tj. http://opiumsoft.prv.pl/ i tam jest coś takiego jak "konfigurator" i parę przydatnych opcji znajdziesz ale w tym konkretnym programie nie za dużo... Ewentulanie płatny program WINXP Manager - to już prędzej. Rozwiązaniem problemu jest też wpisywać w google frazy (np. "jak zablokować możliwość zmiany tapety") i krok po kroku dostosowywać konto...
Razorek
Dodano
07.01.2011 19:11:10
zalozylem nowe konto Gość i zrobilem haslo na koncie administratora. Proboje teraz zalozyc te wszytkie ogranicznia ale nie bardzo mi wychodzi. Czy mam tego szukac w "kontroli rodzicielskiej" czy moze gdzies indziej? Jezeli tak to robie cos zle bo wyskakuje mi komuniakat : "Nie mozna zastosowac kontroli rodzicielskiej do konta goscia. Zaleca sie wylaczenie konta goscia w przypadku kozystania z kontroli rodzicielskiej dla innych kont". Nie bardzo to rozumiem. Prosze o pomoc.
burdll
Dodano
07.01.2011 16:44:26
  • Faker 08.02.2011 22:25:55

    [quote=burdll]zalozylem nowe konto Gość i zrobilem haslo na koncie administratora. Proboje teraz zalozyc te wszytkie ogranicznia ale nie bardzo mi wychodzi. Czy mam tego szukac w "kontroli rodzicielskiej" czy moze gdzies indziej? Jezeli tak to robie cos zle bo wyskakuje mi komuniakat : "Nie mozna zastosowac kontroli rodzicielskiej do konta goscia. Zaleca sie wylaczenie konta goscia w przypadku kozystania z kontroli rodzicielskiej dla innych kont". Nie bardzo to rozumiem. Prosze o pomoc. [/quote] było już pisane na forum na temat programy microsoft pt. [url=http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/8257,99,Windows_SteadyState_25.aspx][b][color=blue]>>>steady state<<<[/color][/b][/url] jest to rozwiązanie dla Ciebie

Mając możność korzystania z konta z taką masą ograniczeń, że będę mógł raptem otworzyć tylko IE, nie będzie mi się chciało wyszukiwać takich Easter Eggs jak upewnianie się, czy mogę zmienić chociaż tapetę czy rozdzielczość. A blokowanie dostępu do takich atrakcji to już zabawa w modyfikowanie rejestru.
XanTyp
Dodano
07.01.2011 06:25:15
no tak ale tam nie ma takich opcji (z tego co mi wiadomo) zeby np. tapety nie mozna bylo zminic.
burdll
Dodano
06.01.2011 22:01:42
No więc w czym problem? Wchodzi się w aplet zarządzania użytkownikami i hajda ....
Veers
Dodano
06.01.2011 21:38:09
burdll
Dodano:
06.01.2011 20:43:04
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1