uszkodzony/ zagubiony plik CONFIG z system– a RAMY ? HELP !!

Witam.

Viste mam juz od jakiegos czasu, ale mam BARDZo dziwny problem.

Ostatio viste instaluje w przedziale 1 dnia– non stop co wylacze PC na dluzszy okrec czasu i go wloncze wyskakuje ze zaginol/uszkodzil sie plik config w systemie– i ze mam wsadzic płytke i wcisnac R.

Wszystko byłoby proste gdyby nie 1 fakt.

Gdy 1 raz instalowałem Viste, to chodziła przez miech–dwa, ostatnio dokupilem pamiec RAM (1gb dokladnie) i wlasnie od czasu kiedy ja dokupilem wlasciwie co właczenie PC mam ten komunikat z brakiem configu. Ale wytłumaczmy blirzej:

Mam stara płyte ASUSa A7V600, mialem na niej 512 pamieci (333)– ostatnio dokupilem 1Gb pamieci (400) i wmontowałem ja. Na slotach do pamieci pisze ze napiecie to 2,5V– ramy potrzebuja 2.6V– ale o dziwo CHODZĄ!!! W biosie ustawilem aby pamiec ram pracowała nie na auto, ale na 400– zas samo napiecie zostawilem na auto (max moglem dac 2.85V). No i teraz NIE mam pojecia, czemu windows vista mi tak siada. Własciwie co restart PC mam ok 80% szansy na to ze wyskoczy brak pliku CONFIG w folderze system (czy system 32)= format.

No i tak jak nie formatowalem PC przez miech, dwa... to w ciagu ostatnich 2 dni mialem 3 formaty !!!

CO JEST GRANE? Nie miałem takich jaj od czasu dokupienia pamieci.. czy moze byc to spowodowane tymi RAMAMI? ze sa za mocne na taka płyte główna? ale co to ma do windowsa?

Dodam ze antyvir NIC nie wykrył (kaspersky z najnowsza baza virów), a sam PC działa dziwnie– to sam sie wylancza podczas pracy, to raz pisze zeby wcisnac R aby naprawic system, a po restarcie CZASAMI vista odpala sie NORMALNIE

(Qmpel miał tego posta pisac– ja dzwoniłem do niego, kiedy spytał sie czego tam brakuje ze mam wcisnac R okazało sie ze system odpalił.. normalnie.. tak samo jak w trybie awaryjnym;/)

Sam nie wiem o co tu chodzi... jezeli ktos miał taki problem... wie jak pomuc... to piszcie !!!

Odpowiedzi: 1

Pal licho, źe kość 333 wyciągasz na 400, ale jeźeli juz tak to choć timingi tej 400 dopasuj do strawnych dla 333.
Tyle o pamięci.
Co do przyczyn "gubienia" zaraz się okaźe, źe podkręcone wszystko co moźliwe i nie, dzielniki bez blokady itp.
System nie ma znaczenia – siegnij do archiwum i poczytaj o tym co moze powodować "gubienie' plików rejestru – pewnie dział XP.
Rebe
Dodano
10.02.2006 19:58:59
Blackwell
Dodano:
10.02.2006 18:16:53
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1