uszkodzony plik hal.dll

Witam, przy starcie komputera mam taką oto informację: "Nie można uruchomic systemu WINDOWS ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony \system32\hal.dll zainstaluj ponownie kopię tego piku". Wyczytałem, że muszę odpalić system z płytki instalacyjnej i wejść w Konsolę odzyskiwania. Uruchamiam ją zatem i mam takie coś: "NIE MOŻNA URUCHOMIĆ SYSTEMU WINDOWS, PONIEWAŻ NASTĘPUJĄCY PLIK NIE ZOSTAŁ ZNALEZIONY LUB JEST USZKODZONY. \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM. Następnie- MOŻNA PODJĄĆ PRÓBĘ NAPRAWY, URUCHOM INSTALATORA SYSTEMU Z ORGINALNEGO DYSKU I WYBIERZ R NA PIERWSZYM EKRANIE.Wciskam ENTER, Włącza się INSTALATOR SYSTEMU (instaluje pliki). Później pojawiają się 3 opcje -INSTALACJA SYSTEMU -NAPRAWA ISTNIEJĄCEGO SYSTEMU - ZAKOŃCZENIE PRACY...Wybieram NAPRAWĘ, pokazuje się czarny ekran i KONSOLA ODZYSKIWANIA SYSTEMU. Widnieją tam takie informacje- WPISZ POLECENIE EXIT ,BY ZAKOŃCZYĆ DZIAŁANIE KONSOLI I PONOWNIE URUCHOMIĆ KOMPUTER. - 1 C\WINDOWS DO KTÓREJ INSTALACJI SYSTEMU WINDOWS CHCESZ SIĘ ZALOGOWAĆ (naciśnij ENTER aby anulować) ?_" Co ciekawe, ubuntu, które mam zainstalowane na tym samym komputerze działa normalnie i po próbie podmienienia pliku hal.dll z poziomu Ubuntu nie przynosi oczekiwanego skutku- nadal Windows nie może się zbootować. Wydrukowałem rozwiązanie z [url=http://support.microsoft.com/kb/330184/pl]tej[/url] strony i zacząłem robić wszystko po kolei, tak jak w instrukcji, z tym, że w punkcie 8.5 jest coś takiego, żeby wpisać "/fastdetect", kiedy pojawi się komunikat "Wprowadź opcje ładowania systemu operacyjnego", czego nie zrobiłem- nie wprowadziłem tej opcji ładowania, a gdy próbuję założyć kolejną instalację systemu i wpisuję " bootcfg /rebuild" to wyświetla mi listę paramentów, jakie mogę dodać do "bootcfg". Da się jakoś dodać ten parametr dla istniejącej już instalacji Windowsa? Nie wiem co robić.

Odpowiedzi: 2

Hola, po co zaraz reinstalacja? A to nie można hall.dll wypakować do katalogu z płyty instalatora rozkazem expand? expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\hal.dll X- > litera napędu
XanTyp
Dodano
26.02.2012 14:46:00
Witam! Zgadza się konsola odzyskiwania systemu tzw. kopia systemy zamkniętego działa jedynie w przypadku gdy masz skopiowane 5 plików. Jedynie co pozostaje postawić system od nowa i wykonać tę kopie co w późniejszym czasie pozwoli szybko przywrócić system do sprawnego funkcjonowania. W wykonaniu tej kopi pomorze ci artykuł : http://support.microsoft.com/kb/314058/pl.
michalcho
Dodano
26.02.2012 14:07:36
Sjegar71
Dodano:
25.02.2012 22:41:21
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1