Usuwanie pustej partycji.

Siemanko ; )). Mam taki problem. Jeśli chodzi o formatowanie to jestem zielony :/. 18 Grudnia 2009 zainstalowałem na nowego laptopa Windows XP Home Edition. Działanie laptopa się spowolniło więc chciałem go sformatować. Zacząłem coś kombinować ... Wsadziłem płyę z XP i próbowałem go zainstalować około 3 godzin ](*,) no i się udało :lol: . Mam teraz dysk C i dysk D. Na dysku C jest zainstalowany Windows.... [size=7][b]Dobra przejdźmy do rzeczy xD.[/b][/size] Mam taki problem, że jak włączam laptopa to się pokazują dwie partycje i mnie to denerwuje, bo muszę albo klikać enter albo czekać 30 sekund ;/. Na tej pierwszej partycji mam zainstalowanego XP, a [color=red]druga jest pusta i po prostu nie wiem jak ją usunąć. [/color] Chyba wiecie o co chodzi xd. Proszę o pomoc ; ))

Odpowiedzi: 6

Widzę, że stan Twojej wiedzy w temacie jest .... znikomy (bez obrazy). Mogę Ci opisać jak usunąć zbędny wpis, ale ....sknocisz coś i nie uruchomisz systemu. Potem z kolei będzie zabawa w odzyskiwanie boot.ini, cokolwiek to oznacza. W związku z tym proponuję, żeby ów znajomy informatyk Ci to zrobił, a zajmie mu to 30 sekund. I nie szalej ze słowem [b]partycja[/b]. Nie ma tu nic do rzeczy !
Ucho
Dodano
04.11.2010 00:01:53
Za to można by się zastanawiać, co nabroił, że mając tylko jeden system - bios i tak każe mu czekać i/lub ew. wybierać...
XanTyp
Dodano
03.11.2010 20:30:21
Zawsze sadysta byłem :lol: Ale masz rację, szczególnie, że wybór systemu ustawiony ma na 30 sek. co go również denerwuje, czyli nie grzebał ów kolega w rzeczonym pliku.
Ucho
Dodano
03.11.2010 19:53:44
[b]Ucho[/b], z pewnością potomni nie nadadzą ci przydomku "litościwy" :P Wymagasz takich czynności od kogoś, kto instalował XP-ka [color=red][size=6][b]3 godziny?![/b][/size][/color] :D
XanTyp
Dodano
03.11.2010 19:36:28
[quote=giecikk]Mam taki problem, że jak włączam laptopa to się pokazują dwie partycje i mnie to denerwuje,[/quote] A ja dumam, że to coś innego, no bo jak Ci się mogą dwie partycje na starcie wyświetlać ? Dla mnie to novum. Pewnie Ci wyświetla drugi wpis z pliku boot.ini po ponownej instalce WinXP. Wystarczy usunąć wpis i będzie git.
Ucho
Dodano
03.11.2010 17:56:44
W instalatorze masz jasno przedstawione, co zrobić, by stworzyć nową partycję i tak samo w przypadku, usunięcia już istniejącej. Wybierasz odpowiednią, wciskasz literkę z klawiatury itd. Postępujesz wg instrukcji. Cała filozofia. Jeśli liczysz jednak, że usunięcie jednej partycji zwiększy ci automatycznie pojemność drugiej - srogo się rozczarujesz.
XanTyp
Dodano
03.11.2010 17:45:40
  • giecikk 03.11.2010 23:43:45

    [quote=XanTyp]W instalatorze masz jasno przedstawione, co zrobić, by stworzyć nową partycję i tak samo w przypadku, usunięcia już istniejącej. Wybierasz odpowiednią, wciskasz literkę z klawiatury itd. Postępujesz wg instrukcji. Cała filozofia. Jeśli liczysz jednak, że usunięcie jednej partycji zwiększy ci automatycznie pojemność drugiej - srogo się rozczarujesz.[/quote] Właśnie napewno nie zwiększy pojemności drugiej, ponieważ to jest puste ! :D Jak włączam laptopa wyskakują dwa takie do wyboru: Windows XP Home Edition i Windows XP Home Edition xD. I nie wiem jak usunąć to drugie.. poprostu jest puste - jak na to klikam to pisze żę nie ma czegoś tam i żeby wrócić do wyboru systemu ... Kilka tygodni po laptopie formatowałem komputer i sprawnie to poszło, ale miałem tam dwa systemu Windows XP Home Edition i jeden był do użytku normalnego a drugi do pisania faktur (tak zrobił informatyk) xd. No i po tym formacie na komputerze są 3 partycje ... w tym jedna (ta ostatnia czyli chyba ta na której był system przed formatem) pusta ... Krótko mówiąc. Przed formatem - włącza się laptop normalnie, nic się nie wybiera. Po formacie - są dwa systemy do wyboru: jeden to ten sformatowany albo zainstalowany (nie wiem , bo nie wiedziałem co robię xD) a drugi pusty czyli tak jakby sama nazwa była i nie weim po jaki ch** tam jest xP xd. [b][color=red]JAK COŚ TO NIE WIEM CZY TE PARTYCJE TO SĄ TE SYSTEMY DO WYBORU PRZY WŁĄCZANIU[/color][/b] xP, ale tak mi mówił informatyk. P.S. A mianowicie pisze ... "Wybierz system operacyjny do uruchomienia: Microsoft Windows XP Home Edition Microsoft Windows XP Home Edition" Wybierając pierwszy jest wszystko git :D, a wybierając drugi pisze: "Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: <katalog główny Windows> Windows\system32\bat.dll. Zainstaluj ponownie kopię tego pliku.". Tam pisze chyba "bat.dll", ale nie wiem bo zdjęcie mi się nie wyraźne zrobiło xd

  • XanTyp 04.11.2010 06:31:19

    [quote=giecikk]jeden był do użytku normalnego a drugi do pisania faktur[/quote]Wiesz, to może zwróć się do innego informatyka. Tak na wszelki wypadek. Nie wzbudza we mnie zaufania ktoś, kto stawia dwa identyczne systemy, żeby... no w sumie to żeby po co?! #-o

giecikk
Dodano:
03.11.2010 15:28:28
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1