Usuwanie plików - uprawnienia

Witam wszystkich forumowiczow ! Jezeli temat jest przeze mnie powtarzany ,to najmocniej przepraszam ,ale nie znalazlem zadnych potrzebnych mi informacji za pomoca szukajki.I dlatego w tym miejscu chcialbym prosic o rade. Chodzi o mozliwosc usuwania plikow w Viscie - podczas proby usuniecia wyskakuje komunikat ,ze nie mam uprawnien zeby usunac plik. Jak to obejsc ? Jestem zalogowany jako Admin ,oraz wylaczylem funkcje kontroli konta uzytkownika. Oraz drugie pytanie jak pozbyc cie tego dymka i ikonki z monitem centrum zab. dotyczacej tego ze fukcja ta zostala wylaczona. Jest to moj 1 dzien wspolpracy z Vista i jak widac nie najlepiej mi wychodzi ,dlatego jeszcze raz wszystkich przepraszam za banalne pytania i prosze o wyrozumialosc i pomoc. Z gory dzieki ,pozdrawiam !

Odpowiedzi: 4

Jest eszcze program killbox, ale nie wiem czy akurat w tej konkretnej sytuacji jest użyteczny. Na pewno skutkuje przy usuwaniu złośliwego oprogramowania i wirusów...Licencja jest darmowa więc nie zaszkodzi spróbować...
Razorek
Dodano
18.11.2008 22:44:02
Jesli jestes adminem, to przejmij na wlasnosc...
xCodeLover@centrumxp.pl
Dodano
18.11.2008 21:42:33
1) Odpal wiersz poleceń w trybie admina poprzez: Start -> w wyszukiwarkę wpisz [b]cmd[/b] -> jednocześnie naciśnij kombinację klawiszy CTRL + SHIFT + ENTER Uruchomi się wiersz poleceń w trybie admina, w nim wykonaj: del X:\ścieżka dostępu do pliku\plik.exe Przykład: del C:\Windows\Temp\pliczek.exe 2) Start -> Panel sterowania -> Centrum zabezpieczeń Po lewej... Zmień sposób powiadamiania mnie -> Nie powiadamiaj mnie i nie wyświetlaj ikony
rokko
Dodano
17.11.2008 17:09:36
Spróbuj z trybu awaryjnego i konta admina. Dymek Ci się będzie zawsze wyświetlał bo taka jest natura Visty... chociaż może gdzieś jest wpis w rejestrze o tym, ale nie potrafię wskazać który...
Razorek
Dodano
17.11.2008 09:19:55
alpin7
Dodano:
16.11.2008 22:50:03
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1